Zoom cloud meetings

Uygulama açıklaması: 

Zoom, dünyanın dört bir yanında yüzmilyonlarca kullanıcının iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları pazar lideri bir uygulamadır. İş toplantıları, eğitim ve seminerler, kişisel amaçlı sohbetler ve çok daha fazlası için zoom kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Ücretsiz zoom uygulamasını cihazınıza indirin; yeni bir toplantı başlatın veya varolan bir toplantıya katılın. İşte bu kadar? Ama elbet çok daha fazlasını yapabilirsiniz.
**her yerden ve her cihazdan toplantı oluşturun ve katılın: zoom, windows, mac, android, iOS gibi majör işletim sistemli cihazlardan telefonlara kadar birçok farklı cihazı destekler. Dünyanın neresinde olursanız olun, bir toplantı kimliği ve gerekirse bir parola ile videolu toplantılar başlatabilir; toplantınıza katılmaları için kişi ve ekip arkadaşlarınıza web bağlantıları veya e-posta gönderebilirsiniz. Zoom, mümkün olan en yüksek görüntü ve ses kalitesini sağlayacaktır.
**farklı toplantılar için bağımsız toplantı kimlikleri ayarlayın: kişisel, ailevi iş, eğitim ve farklı tip toplantılarınızın her biri için farklı toplantı kimlikleri belirleyerek iletişim verim ve mahremiyetini arttırın. Ek olarak, profesyonel özelliklerle toplantı kimlik yönetimini daha da esnek hale getirin.
**toplantılarınızı güçlü içerik araçlarıyla zenginleştirin: zoom, sizi ve ekibinizi verimli kılmak ve toplantılarınızı interaktif biçimde gerçekleştirebilmenizi sağlamak için güçlü içerik araçlarını iletişim deneyimiyle bütünleştirir. Video ve ses, ekran paylaşma, chat, dosya, karatahta gibi güçlü içerik araçları toplantı verimini arttırmanıza yardımcı olur.
**toplantı yönetimi seçeneklerini kullanın: toplantınıza kimlerin katılabileceğini belirleyin. Zoom, farklı ihtiyaçlar için birçok özel senaryoyu destekler. Bununla birlikte, gerek toplantı düzenleme, gerek toplantı içi içerik ve kullanıcı yönetimi tüm tarafların mahremiyet ve etkileşimlerini bir arada koruyan bir dengeyle tasarlanmıştır.
**sohbet kanalları oluşturun: sohbet kanalları özelliği sayesinde ilgi alanlarınıza yönelik özel veya açık sohbet kanallarına katılın.
**toplantılarınızı planlayın: ileri tarihli zoom toplantıları ayarlayın ve toplantılarınızı yaklaşma tarihlerine göre takip edin; katılımcıları haberdar edin.
** çevrim içi seminerler oluşturun: çevrimiçi seminerler oluşturun; seminerinize konuşmacı veya dinleyici olarak kimlerin katılabileceğini belirleyin ve katılımcılara davet bağlantı veya e-postaları gönderin. Her bir çevrim içi seminer için kullanıcıların yetkilerinden katılım şartlarına kadar bir dizi seçeneği yapılandırabilir; böylece seminerinizi sorunsuzca yönetebilirsiniz.
**kişilerinizle etkileşimde kalın: zoom kişi listenize eklediğiniz kişi ve kurumlarla kolayca toplantı ve arama gerçekleştirin.
**profesyonel özelliklerle toplantılarınızın verimini arttırın: toplantı kimlik ayarları, toplantı güvenlik seçenekleri, toplantı ses kaydı ve katılımcıların anlık çevrimiçi durum raporları gibi profesyonel seçeneklerle iş ve eğitim merkezli toplantılarınızın verimini arttırın.
**siri kısayollarını kullanın: takviminizdeki bir sonraki toplantıya katılmak, bugün ki toplantılarınızı görüntülemek ve kişisel toplantı kimliğinizle yeni bir toplantı başlatmak için siri kısayollarını kullanın.
**toplantılardaki ses ve video görünürlüğünüzü otomatik biçimde yönetin: video ve ses görünürlüğünüzü varsayılan bir değere ayarlayarak toplantılara katılım esnasında yaşayabileceğiniz tatsız mahremiyet kazalarının önüne geçin.
**aramalarınızı zoom üzerinde karşılayın ve yönetin: özellikle iş uygulamalarına entegre biçimde aramalarınızı profesyonel zoom servislerine yönlendirin; çağrı karşılama, kayıt ve transkriptin de dahil olduğu bir dizi kurumsal çözümü kullanın.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen erişilebilir durumda.

uygulama yorumu

pandemi dönemiyle kullanımı inanılmaz bir ilmeyle artmış bir uygulama. İşin açıkçası bu popülariteyi de sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum zira, daha önce kullandığımız bir çok konferans ve çoklu sohbet uygulamasının aksine zoom aklınıza gelebilecek her türlü platformda çok yüksek verimlilik ve hızla çalışıyor; sunduğu profesyonel çözümlerle hemen hiç bir külfete katlanmaksızın üst düzey araçlar sağlıyor ve toplantı esnasında sunduğu yönetim araçları oldukça tatminkar. Skype, google meet gibi uygulamalar zoom kadar esnek değil ve daha da önemlisi çok daha hantal çalışıyorlar.

Uygulama kategorisi: 

İş

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz