Trivago

Uygulama açıklaması: 

Tatil mi planlıyorsunuz? Otel arama motorundan faydalanın ve otelleri karşılaştırın. Konaklamada para tasarrufu yapın. İdeal oteliniz sadece bir tık uzaklıkta! İster son dakika tatilinizi planlıyor olun, ister havaalanı yakınında bir iş oteli arıyor olun, trivago'nun dünya çapındaki seyahat planlayıcısıyla ihtiyacınız olan her şeyi bir tıkla bulabilirsiniz. trivago’yu indirmek için en iyi üç neden:
1. İdeal otelinizi mobil olarak kolayca arayın.
2. Arama yapın ve dünya çapında yüzlerce siteden bir milyondan fazla oteli ve fiyatlarını karşılaştırın
3. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların otel yorumlarını inceleyin.
4. Otel arayın. Odaları karşılaştırın. Güvenle seyahat edin.
trivago otel bulucuyla tatil planlarınızı stressiz hale getirin! Yakınlardaki En İyi Fırsatları Keşfedin
•Size yakın ulaşımı kolay tatil merkezlerindeki otel ve tatil evi fırsatlarını keşfedin.
•Her zamankinden %10 daha ucuz konaklama yakalayın.
•Yakınlarda uygun fiyatlı kısa tatiller için yepyeni fikirler bulun.
Ara, karşılaştır ve kaydet!
•Dünya genelinde yüzlerce rezervasyon sitesinden otel odası arayın, fiyatları karşılaştırın ve para tasarrufu yapın.
•trivago otel planlayıcısyla en popüler turistik yerleri veya tatil merkezlerini karşılaştırın.
•İdeal otelinizi istediğiniz an tekrar bulabilmek için favorilerinize kaydedin.
Yardıma mı ihtiyacınız var? https://support.trivago.com/hc/tr adresinden müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile temel seviyede erişilebilir durumda. Fakat aşağıdaki ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır.
1. Otel arama ekranındaki tatil seçim mekanizması bizim için yeterince sezgisel sayılmaz. İlk seçtiğimiz tarih giriş, ikinci tarih ise çıkış tarihi oluyor ve seçtiğimiz tarih aralığı ekranın sonundaki alandan kontrol edilebiliyor. Eğer tarih seçiminde hata yaptığınızı düşünüyorsanız en son öğe navigasyonuyla ilgili alana doğrudan düşerek tarih aralığını kontrol edebilirsiniz.
2. Oda ve misafir sayısının seçildiği ekranda da sezgisellik sorunları var. Mekanizmayı anlamak için bir kaç kez denemek gerekebiliyor. Burada bilmeniz gereken şey; artı ve eksi butonlarının önlerindeki parametreleri hareket ettirdiği. Somutlarsak, odalar etiketinin yanındaki butonlar oda sayısını, her odayı takip eden yetişkin etiketinin yanındaki butonlar o odadaki misafir sayısını, ve son olarak çocuk etiketini takip eden butonlar da o odadaki çocuk misafir sayısını ayarlıyor. Söylediğim gibi, mekanizma sezgisel olmasa da çalışıyor.

uygulama yorumu

bu uygulamayı bir tür otel ve acente arama motoru olarak düşünebilirsiniz. Oteller daha fazla satış için acentelere, acenteler de fiyat listelerini daha kolay yaymak için bu tip şirketlere komisyon öder. Yani, rezervasyon aşamasında trivago'nun yaptığı tek şey sizin için fiyatları listelemektir. Böyle bakıldığında da trivago çok işlevsiz bir uygulama gibi duruyor. Ek olarak, yerel oteller için yeterli yorum bulunmadığından müşteri nabzını tutmaya da yaramıyor.
Gelelim bize özel meselelere: erişilebilir bir tatil planı için olmazsa olmaz bir kaç ayrıntı var. Birincisi otelin konumunu tasavvur edebilecek kadar yönlendirme almak, daha da önemlisi oda tipleri, konumları, olanakları hakkında net ve açıklayıcı bilgiyi uygulama üzerinde erişilebilir görmek. Bu açıdan bakıldığında da trivago çok işlevsel değil.
Yukarıda yazdığım olumsuz açıklamalara rağmen cihazımda tutuyorum, hayati bir fonksiyonu olmasa da ilgilisinin gözgezdirmesinde yarar var diye düşünüyorum.

Uygulama kategorisi: 

Seyahat

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz