Tripadvisor

Uygulama açıklaması: 

Bir seyahat rehberlik şirketi olan Tripadvisor, gezginleri istedikleri şeylere ve yerlere kavuşturur. Amacımız, planlamadan rezervasyona ve hatta seyahatin gerçekleşmesine kadarki tüm aşamalarda size yardımcı olarak daha iyi bir seyahat deneyimi yaşamanızı sağlamak. İster seyahatinizi planlıyor olun ister zaten yola çıkmış olun, uygulamamız sayesinde seyahatinizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.
Gitmeyi düşündüğünüz yere önceden gitmiş milyonlarca gezginin tavsiyelerinden yararlanarak kalınacak yerleri, yapılacak şeyleri ve yemek mekânlarını keşfedin. İndirim sunan otelleri bulun, deneyimlere rezervasyon yaptırın, harika restoranlarda masa ayırtın ve yakınlardaki müthiş yerleri keşfedin. Ne tür bir seyahat düşünüyor olursanız olun, Tripadvisor uygulaması sayesinde seyahatlerinizi kolaylıkla planlayabilir ve diğer gezginlere de tavsiyelerde bulunabilirsiniz.
SEYAHAT TAVSİYESİ ALIN: Sizin gibi gezginlerin oteller, restoranlar, turlar, gezilecek yerler ve diğer deneyimler hakkında yazdığı milyonlarca yoruma erişin Gezginlerin yakın çevre içinde tavsiye ettiği yerleri keşfedin ve harita üzerinde görüntüleyin. Bir destinasyonu deneyimlemenin yeni yollarını keşfetmek için, seyahat uzmanlarının paylaştığı püf noktalarının yer aldığı Seyahat Rehberlerini okuyun.
SEYAHAT PLANLAMANIZIN TAMAMINI TEK BİR YERDE YAPIN: Ücretsiz iptal olanağı sunan oteller, turlar, etkinlikler, deneyimler ve diğer yapılacak şeyler için rezervasyon yaptırın. Yakınlardaki harika yerleri bulun ve restoran için rezervasyon yaptırın. Dünya çapında 200’ü aşkın rezervasyon sitesindeki en düşük fiyatları karşılaştırarak otellerdeki harika fırsatlardan yararlanın.
Gezginlerin tavsiye ettiği yerleri kaydetmek ve düzenlemek için planlama aracımız Seyahatler'i kullanın. Kaydettiklerinizi haritada görün, seyahat arkadaşlarınızla paylaşın ve birlikte planlayın. Rezervasyon yaptırdığınız turlar, gezilecek yerler, deneyimler ve diğer yapılacak şeylerin mobil biletlerine erişin.
GÜVENLİ SEYAHAT EDİN: Oteller, restoranlar, turlar ve gezilecek yerler için COVID-19'a ilişkin sağlık ve güvenlik bilgilerini alarak güvenli bir şekilde seyahat edin.
DİĞER GEZGİNLERE YARDIMCI OLUN: Diğer gezginlere yardımcı olmak için, ziyaret ettiğiniz yerlere ilişkin kendi yorumlarınızı ve kendi çektiğiniz fotoğrafları gönderin.
Tripadvisor forumlarında soru gönderin ve diğer kafa dengi gezginlerin sorularını yanıtlayın.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile oldukça sorunlu maalesef. Özellikle çok ciddi süpürme yönü ve navigasyon sorunları var ki uygulamanın kullanımını baltalıyor. Ek olarak irili ufaklı fonksiyon sorunları da cabası.

uygulama yorumu

çok popüler bir seyahat rehberi. Buna karşın, erişilebilirlik sorunları kullanımı oldukça kısıtladığından öneremiyorum.

Uygulama kategorisi: 

Seyahat

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılamaz durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz