Tatil sepeti

Uygulama açıklaması: 

tatilsepeti'nin yeni iPhone uygulaması ile tatil satın almak güvenli, basit ve hızlı! Türkiye’de tatilcilerin en çok tercih ettiği adres tatilsepeti'nin iPhone uygulaması ile yurt içi otellerde rezervasyon yapmak, uçak bileti satın almak, yurtiçi ve yurtdışı paket turlara katılmak artık çok kolay!
Neden tatilsepeti?
**Yurt içinde 1500 den fazla otel
**Yüzlerce yurt içi ve yurt dışı tur
**Pek çok havayolu ile binlerce destinasyona uçak bileti alabilme
**Kaliteli ve detaylı tesis resimleri
**En iyi fiyat garantisi
**En geniş ödeme seçeneği
**100% müşteri memnuniyeti

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile güvenli ve erişilebilir bir deneyim sağlayamıyor. Büyüklü küçüklü çok fazla sorun var. Bir kısmını aşağıya alıyorum.
1. Uygulama arayüzünde çok fazla etiketsiz, hatta buton olarak dahi anons edilmeyen dokunulabilir alan mevcut. Bunların ana uygulama ekranının sonunda olanlarını tanımlayıp keşfetmek kolay olsa da, belirsiz dokunulabilir alanlar bütün uygulama menülerine hakim olduğundan arayüzü olduğundan karmaşık gösteriyorlar. Ek olarak bu durum tüm ayrıntılara hakim olunamadığı hissini arttırdığından, alışveriş deneyimini güvensiz kılıyor.
2. Uygulamada, otel dışındaki tur, uçak bileti vs.. seçenekleri tetiklemede de sorunlar mevcut. Ek olarak, şehir ve tarih aralığı seçim mekanizması bir biçimde çalışıyor olsa da oldukça rahatsız bir kullanıcı deneyimi veriyor.
3. En önemli problemler ise otel ayrıntı sayfalarında karşımıza çıkıyor; odaların özellikleri bir biçimde okunuyor olsa da müsaitlik durumunu gösteren takvim erişilebilir bilgi sunmaktan uzak. Bu sebeple erişilebilir bir biçimde alışverişi tamamlamak olanaksız oluyor.

uygulama yorumu

otel rezervasyonu gibi çok hassas bir alışverişi bizim için daha da zorlaştıran bir uygulama olduğunu düşünüyorum, dolayısıyla da bu haliyle bağımsız kullanıma uygun bulmuyorum. Ek olarak, genel performans olarak da tatil sepeti kötü bir tercih olacaktır.

Uygulama kategorisi: 

Seyahat

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanmak gerçekten zor

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz