Konuşan kitaplık

Uygulama açıklaması: 

Millî Kütüphane Konuşan Kitaplık Görme Engelliler Merkezi
Millî Kütüphane Konuşan Kitaplık Görme Engelliler Merkezi üyelerinin arşivinde yer alan sesli kitapları zaman, mekân ve donanım engeli olmadan telefonları üzerinden de dinleyebilmelerine imkân sağlayan uygulama ekran okuyucu programlar aracılığıyla kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Üyeler kullanıcı adı ve şifreleriyle uygulamaya giriş yapabilmektedir. En son dinledikleri sesli kitapları takip edebilirler, en son kaldıkları kısımlardan dinlemeye devam edebilirler. Bir önceki ayın en çok dinlenen sesli kitaplarını listeleyebilirler.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir durumda. Eser ayrıntı ekranındaki ayrımlara dokunarak ilgili ayrımı dinlemek mümkün. Oynatma kontrollerini görünür hale getirmek için kitap künye bilgilerinden her hangi birine dokunmak yeterli. İleri geri sarma fonksiyonlarını kullanmak için ise, ekranın en sonundaki süre alanına çift dokunup sürüklemek gerekiyor. Eğer bu mekanizmayı kullanırken zorlanıyorsanız, kilit ekranı veya denetim merkezindeki oynatma kontrollerini de kullanabilirsiniz. Uygulama kullanımıyla alakalı özet bilgileri ana menüdeki yardım bölümünde bulabilirsiniz.

uygulama yorumu

player mekanizmasının çok keyifli olmadığı açık. Fakat milli kütüphane konuşan kitaplık servisinin web tarayıcıdan bağımsız bir uygulamasının bulunması oldukça olumlu bir gelişme. Uygulamanın üzerine düşüp düşmeyeceklerini zamanla göreceğiz.

Uygulama kategorisi: 

Eğitim

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz