KNFB reader

Uygulama açıklaması: 

KNFB Reader istediğiniz zaman istediğiniz yerden yazdırmanız için anında erişim sağlar. KNFB Reader 3.0 hızlı ve etkili bir metin tanıma uygulamasıdır. Metinden konuşmaya, metinden Braille biçimine ve metin vurgulama araçları kör, az gören, disleksik ve diğer okuma güçlükleri yaşayan kişiler için çok değerli.
Metin içeren her şeyi almak veya fotoğraf çekmek için kullanın. Bir fotoğraf çektiğinizde uygulama metni sesli okur veya bağlı bir yenilebilir Braille ekranda onu görüntüler. Okunmakta olan resimdeki veya düz metin belgedeki cümleleri ve sözcüğü eşzamanlı vurgulama özelliği sayesinde daha kolay okuyun.
Uygulama, sesli ve titreşimli kılavuz ile özel hizalama araçlarıyla iyi bir fotoğrafını almanıza yardımcı olur.
Daha sonra okumak için birden fazla sayfayı örneğin bir kitap olarak yanaştırın.
En İyi Yardımcı Teknoloji Uygulaması 2014, 2015 ve 2016 AppleVis Altın Elma Ödüllü.
**Görüntü tabanlı PDF ve JPEG dosyalarını ve artık etiketli PDF ve ePub dosyaları da okur!
**KNFB reader dosyalarını HTML veya TXT dosyaları olarak verir.
**Satır, cümle, sözcük veya karakter olarak dolaşır. Uygulama ayrıca okumanıza yardımcı olmak için metni okumakla birlikte metin vurgulamayı da eşitlemiştir; bu özellik disleksi ve diğer okuma güçlükleri çeken kişiler için oldukça faydalıdır.
Kahvaltılık tahılınızın besin değerlerini mi öğrenmeniz gerekiyor? KNFB reader etiketleri okuyabilir. Alışverişe çıktınız ve fiyatı öğrenmeniz mi gerekiyor? KNFB Reader fiyat etiketlerini okuyabilir. Postayla neler geldiğini mi öğrenmek istiyorsunuz? KNFB Reader tümünü yakalar. KNFB Reader bilgisayarınızdan veya tablet ekranınızdan baskıları yakalar. Ekranın fotoğrafını çekin ve hangi hata mesajının ne anlama geldiğini öğrenin.
Tam yerelleştirilmiş sürümler (kullanıcı arayüzü, tanıma ve konuşma) şunlarda mevcuttur: İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Norveççe (Bokmål), İsveççe, Portekizce, Felemenkçe, Türkçe, Danca, Polonyaca, Rusça, Japonca ve Çekçe.
Diğer diller yalnızca konuşma ve tanıma için mevcuttur: Afrikaner dili, Arnavutça, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Estonca, Fince, Yunanca, Macarca, İzlandaca, Endonezya dili, Rumence, Sırpça (Kiril), Sırpça (Latin), Slovakça, Ukraynaca.
Şu adresteki web sitemizi ziyaret edin: www.knfbreader.com

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir durumdadır.

uygulama yorumu

uygulama yakın zamanlara kadar en sık kullanılan körcül OCR yardımcısıydı. Fakat gerek uygulamadaki metin tanıma zayıflıkları, gerek alternatif uygulamaların sayısının artması, gerekse de genel OCR yazılımlarının verimliliklerinin artması durumu tersine çevirdi. KNFB artık çok yüksek kalan fiyatıyla birinci alternatif olmaktan çıkmış durumda.

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli