KitUP

Uygulama açıklaması: 

Kendini geliştirebileceğin mükemmel içerikleri keşfet. Sesli Kitap Özetlerini Oku ya da Dinle. Şimdi Ücretsiz Dene
“Çok Fazla Kitap, Çok az zaman” —Frank Zappa İnsanoğlu okuma yazmayı öğrendikten sonra her şey değişti. Dünyadaki diğer türlere göre hızlı gelişmemizin sebebi bilgi ve bilgeliği gelecek nesillere aktarmamız. Hepimiz kitapların önemini biliyoruz. Ancak, hepimiz istediğimiz sıklıkta kitap okuyamıyoruz. Bunun birkaç nedeni var:
Enerji ve zaman kıtlığı Dikkat eksikliğinin artışı (Teknoloji ve sosyal medya) Hangi kitabı okumaya karar veremeyip sürekli erteleme. İşte bu noktada kitap özetleri okuma alışkanlığı gelişiyor.
Ama bir saniye, kitap özeti mi? Özet kitap okuduğumuz zaman, bazen aklımıza şöyle sorular geliyor; “Özet kitap okumak gerçek kitabın yerini almaz” “Özet kitaplar yetmez” Özet kitap okumalı mıyız? Kısaca, Evet. Elbette özet kitaplar tam kitapların yerini almaz. Ancak böyle olduğu için özetler değersizdir diyemeyiz. Pasif bir şekilde sosyal medya kullanımından daha fazla değer ürettiği açık!
Peki Neden kitap okumak ve kitap özeti okumak arasında seçim yapıyoruz Neden ikisini de seçmiyoruz? Kitap özetleri; kitap okuma iştahını arttırır. kitabın önüne geçmez kitaba katkı sağlar. hangi kitabın size göre olduğunu sunar. Kişisel gelişim, bilim, psikoloji gibi kurgu dışı olduğundan (yani ruhumuzu doyuran sanat eserleri değiller) için bilgileri öz bir biçimde aktarır, ilham verir. başlayıp bitirmesi kolay olduğundan okuma alışkanlığı kazandırmanın ilk adımıdır, motivasyonu ve hazzı yüksektir. Daha önce okuduğun kitabı hızlıca hatırlamanı sağlar.
kitUP, bakış açını değiştiren, seni geliştiren ve yükselten yüzlerce kitabın özetlerini 15 dakikalık halde sunuyor. EN ÇOK SATAN YÜZLERCE KİTABIN KİLİT BİLGİLERİNİ ALIN
**Profesyonel becerilerinizi, alanınızdaki en iyi sektör kitapları ile geliştirin.
**Kendinizi en etkili kişisel gelişim konuları ile verimli hale getirin.
**Ekonomi, bilim, tarih ve kültür alanında dünyadaki yeni perspektifleri keşfedin.
**Yaratıcı zekanızı, hafızanızı ve analitik düşünme yeteneklerinizi artırın.
NASIL ÇALIŞIR: Başlamak çok basit. Şimdi KitUp uygulamasını indirin ve Ücretsiz deneme için kaydolun. •Aylık ve yıllık ödeme planlarımız var. Ücretsiz deneme süreniz boyunca iTunes mağazası ayarları aracılığıyla istediğiniz zaman iptal edebilir ve daha sonra ücretlendirilmezsiniz. Eğer, iTunes hesabınızda geçerli abonelik sürenizin bitiminden en az 24 saat önce otomatik yenilemeyi kapatmazsanız ödeme planları otomatik olarak yenilenir.
Basında biz: "Öncelikle şunu söylemek gerekir ki kitUp’ın amacı insanların kitap okumasını durdurmak veya azaltmak değil. Yani okuyacağınız edebi eserlerin ruhunuzu doyuracak olan kitapların kısaltılmalarını doğru bulmuyorlar. Daha çok kişisel gelişim, işletme, bilim, psikoloji gibi daha teknik konularda yazılmış kitapların özetlerini ve önemli denilebilecek noktalarını kullanıcılarına sunuyor.
"Sorular? Öneriler? •KitUP'da destek alabilirsin. Güvenilir müşteri destek ekibimiz sadece bir e-posta kadar uzak; [email protected] adresine yazabilirsin.
KitUP PREMIUM ücretler ve şartlar: KitUP aşağıdaki abonelik seçeneklerini sunmaktadır: 1 ay sınırsız KitUP erişimi 1 Yıllık sınırsız KitUP erişimi Bu ücretler Türkiye'deki müşteriler için geçerlidir. Diğer ülkelerdeki ücretlendirme değişiklik gösterebilir ve ikamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak gerçek ödemeler kendi para biriminize dönüştürülebilir. KitUP Premium aboneliğiniz iTunes hesabınızdan ücretlendirilecektir. Dönemin sonunda aboneliğiniz yine iTunes hesabınız üzerinden otomatik olarak yenilenir. Aboneliğiniz, geçerli dönemin bitiminden önceki 24 saat içerisinde geçerli fiyat üzerinden ücretlendirilir. Otomatik yenilemeyi iTunes hesap ayarlarınızdan kapatabilirsiniz fakat bunu geçerli dönemin bitiminden önceki son 24 saat başlamadan önce gerçekleştirmeniz gereklidir. Herhangi bir dönemin kullanılmayan bölümü için para iadesi yapılmaz.
Gizlilik Politikası: https://www.kitup.net/gizlilik Hizmet Koşulları: https://www.kitup.net/sozlesme

erişilebilirlik notları

uygulama aşağıda listelenen ipuçlarıyla birlikte VoiceOver ile bir biçimde kullanılabiliyor.
1. En büyük problem; udemy, storytell gibi uygulamalarda da gördüğümüz element bloklarının tek satır halinde görünüyor olması, yani birden çok komutun tek bir dokunulabilir alanla temsil edilmesi. Bu probleme kitUP uygulamasının bir çok noktasında rastlamak mümkün. Kitap ve kategori listeleri, kitap ayrıntı ekranlarında bulunan oku ve dinle komutları, yine aynı ekranda bulunan benzer kitaplar listesi gibi. Bu alanlardan bir kısmı tümünü göster butonlarıyla tam listeye erişmeyi mümkün kılsa da; kitUP ayrıntı sayfasındaki oku ve dinle butonlarına standart VoiceOver komutlarıyla erişmek mümkün değil. Bu sorunu aşmak için; VoiceOver'i kapatıp ilgili butonu ekrandaki konumuna dokunarak tetiklemek gerekiyor. Kitap ayrıntı ekranındaki oku butonunun sol orta köşeye, dinle butonunun da tam karşısındaki sağ köşeye konumlandırıldığını keşfettim. İsabet ettirmek biraz zor olsa da yöntem çalışıyor diyebilirim.
2. Uygulamada genel bir sayfa kaydırma problemi mevcut. Örneğin, kitap özet başlıkları arasında süpürme yoluyla gezinti olanaksız, başlıklar arasında hareket etmek için sayfayı sağa sola kaydırmak, bunu da özellikle başlık seviyelerine yakın bir yerde yapmak gerekebiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzre zaman zaman VoiceOver odağı kayabiliyor veya VoiceOver gezinti alanı sınırlanabiliyor.
3. Benzer bir sayfa kaydırma problemi liste görünümünde de karşımıza çıkıyor. Burada en pratik yol VoiceOver'i kapatıp ekranın ortasındaki bir noktaya dokunarak arkada kalan sayfayı görünür yapmak.

uygulama yorumu

daha önce tanıttığımız blinkist uygulamasındaki konsepte en yakın yerel uygulama olduğunu söyleyebilirim. İçerik sansasyonel ve kurgu dışı kitaplardan müteşekkil. Seçilen kitapların ortalama bir okuyucunun zaten bildiği metinler olduğunu düşünüyorum, yani çok bilinmeyen kitapları incelemiyorlar genelde. Buna karşın ürettikleri hap içerikler fena değil; özetler başarılı. Fakat kitap sayısı bana biraz az geldi ve bir çırpıda eklenebilecek 4 kitabı hatırlayabildim. Yani nicelik bakımından hâlâ gelişmeye ihtiyaçları var.

Uygulama kategorisi: 

Kitaplar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz