Kısık ateş

Uygulama açıklaması: 

Kısık Ateş, gastronomi kültürünü eğitimle harmanlayarak paylaşmaya, iş ve eğitim hayatlarında gelişimlerine destek vermeye devam ediyor. Gastronomi dünyasının taptaze buluşma noktası Kısık Ateş, mobil uygulaması ile parmaklarınızın ucunda! Türkiye’nin ünlü ve hünerli şefleri ile gastronomi meraklılarının buluştuğu platform Kısık Ateş, uygulama versiyonu ile her an her yerde yanınızda... Başta gastronomi öğrencileri olmak üzere bu alana ilgi duyan tüm gastronomi meraklılarının ünlü şeflerle buluştuğu, tariflerini paylaştığı bu platformda, çok özel yemek tariflerinden keşfedilmemiş lezzet duraklarına, sektörün buluştuğu etkinliklerden ilham dolu başarı hikayelerine ve mutfakta işinizi kolaylaştıracak püf noktalarına kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
Kısık Ateş’te Neler Var?
• Mutfağınızı Renklendiren Tarifler Kısık Ateş tarifler kategorisinde Türk ve dünya klasikleri tariflerden, duayen uzman şeflerin özel tariflerine 1.000’i aşkın enfes tarifleri keşfedebilirsiniz.
• Şef Usulü Püf Noktaları ‘Bu işte bi’ şeflik var’ dediğiniz tüm mutfak bilgileri Kısık Ateş Şef Usulü kategorisinde bulabilirsiniz. Uzman şeflerin eğitim videoları ile şef usulü gastronomi bilgilerini keşfedebilir, temel mutfak bilgilerinden, ileri seviye kesim tekniklerine kadar pek çok mutfak bilgisi ile kendi mutfak becerilerinizi geliştirebilirsiniz.
•Kahveye dair Her Şey Kısık Ateş’in Kahve Kokusu kategorisinde faydalı bilgiler ve tariflerle kahveye dair öğrenmek istediğiniz her şeyi bir arada bulabilirsiniz. Kısık Ateş ile Kahve Kokusu’nda “iyi kahve nedir?” sorusuna cevap bulacak, temel kahve kavurma ve demleme tekniklerini öğrenecek, uzman isimlerin kahveyle ilgili bilgilendirici videolarını izleyecek, macchiato’dan ristretto’ya kadar uzanan enfes kahve tariflerini keşfedeceksiniz.
•Bilgilendirici Blog Yazıları Kısık Ateş hem kariyerine yön vermek isteyenlerin hem de gastronomiye gönül verenlerin faydalanacağı duayen şeflerin köşe yazılarını sizlerle paylaşıyor. Uzman şeflerin başarı hikayelerinden, kariyer önerilerine, peynirin tarihçesinden yerel ürünlerine kadar gastronomiye ait genel kültür bilgilerini Kısık Ateş blog kategorisinden keşfedebilirsiniz.
•Uzman şefler bir tık uzağınızda Kısık Ateş, Türkiye’deki ünlü şef ve gastronomi sektörü profesyonellerini sizlerle buluşturuyor. Alanında uzman şefleri Kısık Ateş’e üye olarak takip edebilir, “Uzmana Sor” bölümünden iletişime geçebilirsiniz.
Kısık Ateş’te neler yapabilirsin?
Kendi Tarif Arşivinizi Oluşturun! Kısık Ateş mobil uygulamasına kaydolup kendi özel tariflerinizi kendi profillerinizde paylaşarak tarif arşivinizi oluşturabilir ve uzman şeflerin beğenisine sunabilirsiniz. Editörün seçimi ile yaratıcı tariflerini öne çıkartabilir ve uzman şeflerin tarifleri ile aynı yerde yer alabilirsiniz.
•“Uzmana Sor” ile merak ettiklerini uzman şeflere sorun! Gastronomi ve mutfak sanatları hakkında merak ettiklerini uzman şeflerin profillerinden “Uzmana Sor’’ tıklayarak şeflere sorabilirsiniz. Kısık Ateş, uzman şeflerinin direk olarak cevap verdiği bu bölümde şeflerle iletişime geçme fırsatı yakalayabilir, kariyerinize yön verecek bilgiler öğrenebilirsiniz.
•Beğendiğiniz içerikleri favorilerinize alın ve sevdiklerinizle paylaşın! Beğendiğiniz içerikleri favorilerinize alarak kısa yoldan ulaşabilir ve aynı zamanda beğendiğiniz içerikleri “paylaş” butonundan sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
•Profilinizi doldurun! Gastronomi dünyasında yerinizi alın! Sektörün önde gelen profesyonelleri ve markaları ile tanışma şansı yakalamak için Kısık Ateş profilinizde kendi iş ve eğitim tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Siz de “bu işte bi’ şeflik var” diyorsanız hemen Kısık Ateş mobil uygulamasını telefonunuza indirin ve Gastronomi dünyasının sınırsız yolculuğunda yerinizi alın!

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile oldukça sorunlu. Temel işlevler çalışır durumda olsa da:
1. Uygulama içindeki metin alanları VoiceOver ile yeterince rahat değil. Metin alanına girilen harfler VoiceOver ile anons edilmiyor.
2. Uygulamada çok yoğun bir etiketsiz alan sorunu var. Tüm bu alanları elle tekrar etiketlemek gerekiyor.

uygulama yorumu

yukarıdaki erişilebilirlik sorunlarını tolere edebilecek olanlara önerebileceğim hoş bir uygulama. Fakat, erişilebilirlik sorunlarının özellikle uygulamanın sosyal işlevlerini çok kısıtladığını aklınızdan çıkarmamalısınız.

Uygulama kategorisi: 

Yiyecek ve içecek

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanmak gerçekten zor

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz