iPassSafe+

Uygulama açıklaması: 

iOS ve iPADOS için gelişmiş aynı zamanda kullanıcı dostu bir parola yöneticisi mi arıyorsunuz? Öyleyse iPassSafe+ ile tanışmanın zamanı geldi?
iPassSafe+; oturum açma, kredi kartları, kimlik bilgileri, kişisel notlar, yazılım lisansları vs... hassas bilgilerinizi tek bir güçlü parola yardımıyla güvenli bir veri tabanında, AES256 ile şifrelenmiş bir biçimde saklamanıza ve gerektiğinde bu bilgileri rahatlıkla kullanmanıza yardımcı olur. iPassSafe+ bir parola yöneticisinden bekleyebileceğiniz hemen her özelliğe sahiptir. Hassas bilgi ve belgelerinizi yüksek güvenlikli biçimde saklamak, bilgilerinizi kategoriler halinde organize etmek, gerektiğinde tek dokunmayla güçlü parolalar oluşturmak, veritabanını dilediğiniz servisten içe veya dışa aktarmak ve senkronize etmek, özgün ve ayrıntılı güvenlik ayarlarıyla kişisel güvenlik senaryonuzu oluşturmak, otomatik doldurma entegrasyonuyla giriş bilgilerini hızlıca girmek ve çok daha fazlasını iPassSafe+ ile rahatlıkla yapabileceksiniz.
Özellikler:
**hassas bilgilerinizi güvenli biçimde saklayın: iPassSafe+, tüm hassas veri ve bilgilerinizi sizin belirlediğiniz her hangi bir ana parolayla şifrelenmiş bir veri tabanında tutar. Böylece, ana parolanız dışında başka hiç bir şeyi hatırlamanız gerekmeyeceği için gönül rahatlığıyla karmaşık ve uzun şifreler oluşturabilirsiniz.
**otomatik parola oluşturucuyu kullanın: elle şifre oluştururken zorlanıyor musunuz? Hiç sorun değil! iPassSafe+ sizin için hızlıca güçlü parolalar oluşturabilir.
**giriş bilgilerinizi kategoriler halinde düzenleyin: iPassSafe+, farklı türdeki hassas bilgilerinizi yine onlara özgü form alanlarına girerek eklemenize izin verir. Banka hesapları, kredi kartları, e-postalar, web siteleri, sosyal medya hesapları, kişisel notlar, not defterleri, özel belge klasörleri fotoğraf albümleri, ehliyetler, kimlik bilgileri, pasaportlar, yazılım lisansları, garanti belgeleri, vs... 19 farklı kategori ve bu kategorilere özel form alanlarını kullanarak dilediğiniz türdeki bilgi ve belgeyi güvenle koruyabilirsiniz.
**kişisel kategorilerinizi oluşturun: öntanımlı kategoriler çoğu durumda yeterli olsa da, iPassSafe+ kendi kişisel kategorilerinizi oluşturmanıza ve yapılandırmanıza da izin verir. Oluşturacağınız kategorinin adı, simgesi, bölümleri, satır sayısı, satır tanımı gibi ayrıntılarını dilediğiniz gibi yapılandırarak size özel veri kategorileri oluşturmanız her zaman mümkündür. Ayrıca, veri kategorilerini farklı kullanıcı ve senaryolarda kullanılacak hassas bilgileri birbirlerinden ayırmak için de kullanabilirsiniz.
**otomatik doldurmayı kullanın: iPassSafe+ iOS 12 ile hayatımıza giren otomatik doldurma özelliklerini destekler. Bu sayede, uygulama ve web sitelerinde giriş bilgilerini doldurmayı oldukça kolaylaştırır ve size zaman kazandırır.
**FaceID veya TouchID kullanın: uygulamayı her açışınızda uzun ve karmaşık ana parolanızı girmek yerine FaceID veya TouchID kullanın. Bu sayede kimliğinizi güvenliğinizden taviz vermeksizin pratik biçimde doğrulamış olursunuz.
**veri tabanınızı yetkisiz erişimden korumak için silin: ard arda 10 başarısız doğrulama girişiminden sonra verilerinizin otomatik olarak silinmesini sağlayın. Bu seçenek sayesinde, cihazınızın çalınma durumunda dâhi hassas bilgilerinizin kötü niyetli kişilerce ele geçirilmesini önleme şansına sahip olun.
**uygulamayı otomatik olarak kilitleyin: uygulamanın aktif veya arkaplanda çalıştığı senaryolar için zamana dayalı otomatik kilit seçenekleri belirleyin. Böylece, kişisel güvenlik senaryonuza bağlı olarak veritabanınızın yetkisiz kişilerce görülmesinin önüne geçin.
**panoyu temizleyin: uygulamadan çıkarken panonuzun temizlenmesini sağlayarak başka uygulamaların izinsiz veri yapıştırma ihtimalinin önüne geçin.
**iCloud ve Dropbox entegrasyonundan yararlanın: veritabanlarınızı iCloud veya Dropbox ile eşitleyin; bu konumlara yükleyin veya yedekleyin.
**ftp sunucu desteğini kullanın: veritabanlarınızı, FTp desteği yardımıyla PC ve mobil cihazlarınız arasında taşıyın ve yedekleyin. Bu yöntemle aynı iOS ve iPADOS cihazında birden fazla veritabanıyla çalışabilirsiniz.
**veritabanınızı diğer uygulamalarla paylaşın: yerleşik Cloud ve Ftp desteğine ek olarak veritabanlarınızı diğer uygulamalara dışa aktarabilir; airDrop ile de cihazlar arasında taşıyabilirsiniz.
**ekstra ayarları yapılandırın: üçüncü parti klavyeler, büyük küçük harf, dil desteği vs... ekstra seçenekleri yapılandırın.

erişilebilirlik notları

uygulama, arayüzün kısmen hantal olması ve sekme etkinleştirme de yaşanan küçük problemler dışında tamamen erişilebilir. Bahsettiğim sorunlar da uygulama kullanımını olumsuz etkilemeyen küçük pürüzler zaten.

uygulama yorumu

uygulama hakkında uzun bir açıklama yazmış olmam sizi yanıltmasın; kanımca hem arayüz hem de işlev bakımından çok sorunlu bir araç.
1. En başta, uygulama arayüzü işlevlere oranla fazla kalabalık ve kötü tasarlanmış. Sezgisellik zayıf ve işlemler basit olmakla beraber zaman kaybettirir cinsten.
2. İkinci olarak, özel kategori yapılandırma seçenekleri kısmen kısıtlı. Özel form alanlarının türü belirlenemiyor ve özel kategoriler 24 ile sınırlı.
3. Hepsinden önemlisi uygulama 1 yılı aşkın süredir güncelleme almamış ve paylaşma aracı başta olmak üzere fazlasıyla bug barındırıyor.
Sonuç olarak, orta seviyede bir lokal parola yöneticisi arayanlar, mac kullandığı için çoklu platform sorunu yaşamayacaklar ve otomatik doldurma entegrasyonunu önemseyenler için denenebilir bir araç. Ama bu kategoride çok daha güçlü lokal parola yöneticileri var. Dolayısıyla pek önermiyorum.

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli