HiNative

Uygulama açıklaması: 

HiNative dil öğrenenler için bir soru ve cevap topluluğudur. Soru sor ve dil öğrenimini geliştirmek için yerlilerle konuş!
-Ses yüklemeleri:
Telaffuzunun doğru olup olmadığını bilmek ister misin? Bir dildeki spesifik bir aksana mı meraklısın? Yaklaşan gezin için ilgin dışındaki bir dilde çabuk ifadelere mi ihtiyacın var? Şimdi bu mümkün! Kendi sesinle sor ve cevap ver! Dünya seni duysun!
-Önceden belirlenmiş soru formatları:
Tek bilmen gereken yardıma ihtiyacın olan kelimeleri, ifadeleri ya da cümleleri bilmek. Bu formatlar anında soru sormanı sağlayacak ama onların soruları daha kolay cevaplamasına yardımcı olmak için kullanıcılarımızın kendi dillerinde gösterilecektir.
-Resim kullanarak sor:
Bir şeyi nasıl soracağından emin değil misin? Problem değil! Bazı soruların resimle sorulması daha iyidir, örneğin bir menü ya da etiket hakkında sorarken.
-Tavsiye ve öneriler al:
Yakın gelecekte seyahat mi ediyorsun? O ülkede yaşayan insanlarla irtibat kur ve böylece daha önce hiç yapmadığın şekilde tecrübe etmiş ve herhangi bir problemi önlemiş olursun.
Bir sözlük ya da web araştırması sana kişiselleştirilmiş örnek cümleler verebilir mi? Takip eden sorularını cevaplayabilir mi? Telaffuzunu düzeltebilir mi? HiNative yapabilir! Sana dil öğrenmek için en iyi kaynağı sunuyoruz: ana dili olarak konuşanları! Aynı zamanda sende kendi ana dilinde diğerlerine yardımcı olabilirsin!
Hinative yeni bir dil öğrenme şeklini kesinlikle değiştirecek, özelliklerimiz sana daha önce yaşamadığın bir tecrübe yaşatacak: HiNativ'in 120'nin üzerinde dil desteği ile tüm dünya parmaklarının ucunda. Birbirine yardım ederek öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!
HiNative bir Lang-8 uygulaması, ki Lang-8 dünya çapında bir milyondan fazla kullanıcısı bulunan en başarılı ve popüler dil öğrenme sitelerinden birisi.
[HiNative Premium Aboneliği Hakkında] HiNative'in iOS versiyonu sonunda bazı çok kullanışlı özelliklerle çıktı! Tüm HiNative içeriğine ulaşabilirsin. 1:Premium Kullanıcıları diğer kullanıcıların seslerini kayıttan çalabilir. 2:Yer işareti fonksiyonu ile daha önceden sorulmuş sorulara daha kolay bakabilirsin. 3:Premium Kullanıcıları aynı zamanda şu an geliştirilmekte olan gelecekteki Premium-özel özelliklere ulaşabilecekler. Fiyat: Hepsi için aylık 26,99 TL. Ödeme kullanıcının iTunes hesabından satın alma onay işlemiyle olacaktır. Abonelik, güncel abonelik periyodunun bitmesinden en az 24 saat önce Otomatik-Yenileme kapatılmadığı sürece otomatik olarak yenilenecektir. Kullanıcı Hesapları, iptal etme işlemi güncel abonelik periyodunun bitiminden önce 24 saat içinde yapılsa dahi yenilenebilir ve devam eden ay için ücretlendirilebilir. Abonelikler kullanıcı tarafından yönetilebilir ve Otomatik-Yenileme satın alma işleminden sonra kullanıcı Hesap Ayarlarından kapatılabilir. O ay için hiçbir abonelik iptal işlemi o ay sırasında yapılmaz. HiNative Premium Servis Kullanım Şartları: http://support-en.hinative.com/termsofuse-premium Gizlilik Politikası http://support-en.hinative.com/privacy/ HiNative Premium Servisi Hakkında SSS: https://hinative.helpshift.com/a/hinative/?s=premium Premium Hesap için abonelikten çıkma işlemi: https://hinative.helpshift.com/a/hinative/?s=premium&f=how-do-i-cancel-m...

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile oldukça sorunlu maalesef. Fonksiyonları tetikleyecek butonların bir kısmı VoiceOver ile çalışmıyor, bir kısmı etiketsiz ve özellikle soru şablonları VoiceOver ile rahat kullanılamıyor. Ek olarak menüler arası navigasyon da oldukça sorunlu. Uygulamayı bu haliyle erişilebilir ve verimli biçimde kullanmak olanaksız.

uygulama yorumu

soru şablonlarıyla hızlıca soru sorma fikri oldukça pratik. Kelime ve kalıplar arasındaki nüansları native konuşuculara sormak, telaffuz istemek, dil ve kültüre özel ayrıntılar hakkında doğrudan bilgi alabilmek gibi avantajları var. Fakat, yukarıda da yazdığım gibi erişilebilirlik bakımından çok sorunlu. Bu sebeple aktif kullanım için uygun değil.

Uygulama kategorisi: 

Eğitim

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılamaz durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz