earth quake

Uygulama açıklaması: 

earth quake güçlü bir deprem takip aracıdır. uygulama en güncel sisik verileri güvenilir veri kaynaklarından alır ve kolayca takip etmenizi sağlar. earth quake ile dünyadaki deprem aktivitelerini anlık takip edebilir, depremleri harita üzerinde görebilir, haritayı nüfus yoğunluğu veya tektonik sınırlara göre özelleştirebilir, depremlere ek olarak tusunami etkinliğini takip edebilir, deprem etkinliğini ülkelere ve bölgelere göre filtreleyebilir, deprem etkinliğini birden çok bildirim filtresiyle takip edebilirsiniz.
genel özellikler:
deprem etkinlik görünümü: dünyadaki deprem etkinliğini açık ve anlaşılır bir listede takip edebilir, sismik olayın gerçekleştiği konumu mümkünse yer ve konum adı, eğer mümkün değilse koordinat biçiminde öğrenebilirsiniz.
etkinliği filtreleme: deprem etkinliğini ülkelere ve bölgelere göre filtreleyerek sizin için önemli konumlara daha hızlı odaklanabilirsiniz.
büyüklük filtresi: deprem etkinliğini 0, 4 ve 5 üzeri depremleri listeleyecek şekilde sınırlandırabilirsiniz. bu sayede en ciddi aktiviteleri veya tam tersi tüm sismik faliyeti takip edebilirsiniz.
veri kaynakları: verilerin en güvenilir kurumlardan alındığından emin olabilir, yerel ve uluslararası kurumların derlediği güncel bilgilere erişebilirsiniz:
deprem etkinliği ayrıntı sayfası: verinin geldiği kaynağın derlediği ayrıntılı deprem bilgisini görüntüleyebilirsiniz.
etkinlik bilgilerini paylaşma: deprem ayrıntı sayfasını uygulama ve kişilerle paylaşarak deprem etkinliğini duyurabilirsiniz:
dışa aktarma: deprem olay günlüğünü dışa aktarabilirsiniz.
harita: deprem etkinliğini harita üzerinde görebilir, haritayı nüfus ve tektonik sınırlara odaklanacak şekilde görüntüleyebilirsiniz.
arama: deprem etkinliğinde belirlediğiniz parametrelere göre arama yapabilir; şehir, ülke, bölge, tarih aralığı gibi filtrelerle sınırlayabilirsiniz.
deprem geçmişi: dünyadaki tarihi depremleri hatırlayabilirsiniz.
tusunami: deprem etkinliğine ek olarak tusunami bültenini de takip edebilirsiniz.
bildirimler: sizin için önemli bölgelerde gerçekleşen belli büyüklüğün üzerindeki depremler için bağımsız bildirim filtreleri oluşturabilir, uygulama açıkken yeni depremler hakkında uyarılmayı seçebilir, deprem bildirimlerini kritik uyarı olarak işaretleyerek her durumda teslim edilmelerini sağlayabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama aşağıdaki ipuçlarıyla VoiceOver ile kullanılabilir durumdadır.
1. uygulamadaki bir çok ekranda geri butonu bulunmasa da standart geri komutu yani parmak hareketi çalışmaktadır.
2. uygulamadaki deprem ayrıntı sayfası ve deprem geçmişi gibi ekranlar açılır pencere şeklinde ortaya çıkıyor. özellikle deprem geçmişi sayfasında stabilite ve erişim sorunları mevcut.
3. bildirim ayarlarının yapılındırılmasında da sezgisellik sorunları var, özellikle konum seçicide aktif konumu anlamakta zorlanmak mümkün, uygulamaya alışmak gerekiyor.

uygulama yorumu

popüler bir deprem takip uygulaması daha. bu uygulamayı özellikle evrensel sismik hareketliliği amatör olarak izelemek için kullanmak mümkün. fakat ben uygulamanın arayüzünden çok hoşlanmıyorum.

Uygulama kategorisi: 

Hava durumu

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz