Dict box

Uygulama açıklaması: 

Dict box, elliden fazla dilde cebinizdeki sözlük uygulamasıdır. Dict box ile internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kelime ve cümle çevirisi yapabilir; kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilir; resimli sözlük ve kelime hatırlatıcı gibi özellikler yardımıyla kelime öğrenme rutininizi kolaylaştırabilir, web tarayıcılar ve diğer uygulamalardan doğrudan çeviri yapabilir ve çok daha fazla özelliğe kullanımı kolay bir arayüz altında erişebilirsiniz.
Artık onlarca farklı sözlük uygulaması kullanmaya gerek yok! Dict box ile sözlükleriniz tek bir yerde. Aralarında ingilizce, ispanyolca, italyanca, almanca, fransızca, arapça, türkçe, portekizce, rusça, japonca, çince, korece, tayca, viyetnamca, farsça, ibranice, urduca, felemenkçe, danca, isveççe, romence, lehçe, ukraynaca, endonezce, malayca, hintçe, ve esperanto'nun da olduğu elliden fazla dil için ingilizce karşılık, eş anlamlılar ve cümle çeviri sözlükleri sunan dict box ile dünyanın dili artık iOS ve iPADOS cihazınızda!
Dict box ile kelime öğrenme çalışmalarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Öğrenmekte olduğunuz kelimeleri özel kelime listelerinde toplayabileceğiniz gibi, yerleşik resimli sözlük listelerini de kullanabilirsiniz. listelere ek olarak kelime ve cümleleri yer imlerinize ekleyebilir veya çeviri ve karşılıklara özel notlar yazabilirsiniz.
Dict box uygulamasının yetenekleri mota mot sözcük çevirmekle sınırlı değildir; aradığınız kkelimeyle alakalı en popüler kalıpları ve cümle çevirilerini de barındırır. Bu sayede gündelik hayat konuşma ve iletişiminde işinizi kolaylaştırır.
Dict box içerisinde arama yapmak oldukça kolaydır. Arama alanına kelime, kalıp veya cümleyi girmeniz yeterlidir. Dict box aramanızla en alakalı sonuçları getirecektir. Standart arama mekanizmasına ek olarak, dilerseniz, diğer uygulamalar veya web tarayıcılar içinden doğrudan dictbox araması başlatabilirsiniz. Dict box, sahip olduğu gelişmiş URL scheme desteği sayesinde istediğiniz kelime veya kalıbı dilediğiniz uygulama üzerinden çağırmanızı olanaklı kılar.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile kullanılabilir durumda olmakla birlikte; arayüzün dağınık ve sezgisellikten uzak yapısı erişilebilir kullanıma kısmen zarar veriyor. Bu soruna ek olarak, fazla sayıdaki etiketsiz butonun da elle tek tek etiketlenmesi gerekiyor.

uygulama yorumu

özellikle paylaşma aracı ve URL Scheme entegrasyonu çok hoş. Fakat, erişilebilirlik notlarına da yazdığım gibi arayüzü çok keyifsiz. Ayrıca, profesyonel ve akademik sözlük kullanım tarzına alışmış kullanıcılara uygun değil.

Uygulama kategorisi: 

Referanslar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz