Bright guide messenger

Uygulama açıklaması: 

Bright guide, özellikle VoiceOver uyumu ön plana alınarak tasarlanmış kullanışlı bir telegram istemcisidir. Uygulamayı kullanarak telegram kişilerinize sesli ve yazılı mesajlar ile dosya ve fotoğraflar gönderip alabilir; favori kanallarınıza abone olarak gönderileri takip edebilir, telegram gruplarına katılarak grup yazışmalarına dahil olabilir; kısacası en temel telegram özelliklerinden erişilebilir biçimde faydalanabilirsiniz.
Bright guide uygulamasında tüm butonlar gerektiği gibi etiketlenmiştir, açılır pencerelere rahatlıkla odaklanılabilir, mesajlar ve diğer menüler arasında navigasyon kolaydır ve mesaj bilgi içerikleri VoiceOver ile doğru bir biçimde anons edilir. Bright guide, bu erişilebilirlik iyileştirmelerine ek olarak ekstra özelliklere de sahiptir. Örneğin: uygulama ekranlarında iki parmakla çift dokunarak geri butonunu tetikleyebilir; mesaj ve kişiler üzerinde rotor eylemlerini uygulayarak ekstra operasyonları rahatça gerçekleştirebilir; sohbet kişi, grup ve kanallarınızı alfabetik biçimde filtreleyebilir ve sesli mesajlarınızı onları göndermeden önce kontrol edebilir, üzerine yazabilir veya silebilirsiniz.
Brithg guide, tamamen VoiceOver kullanan körlerin ihtiyaç ve beklentileri gözetilerek tasarlanmıştır. Uygulamayı kullandıkça, daha iyi bir mesajlaşma deneyimi için öneri ve iyileştirmeler gerektiğini düşünebilirsiniz. Böyle durumlarda bize yazmaktan çekinmeyin; uygulama ayarlarında bulunan destek servisi kısmından bize ulaşabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen erişilebilir durumda.

uygulama yorumu

aslında uygulama özellikleri oldukça kısıtlı, iki faktörlü kimlik doğrulama esnasında sorun çıkartıyor ve iki parmakla çift dokunarak geri butonunu etkinleştirmek iPAD ile mümkün olamadı. Bununla birlikte, telegram uygulamasının çıkardığı erişilebilirlik sorunları göz önüne alındığında, özel olarak tasarlanmış erişilebilir bir istemcinin en azından şimdilik cihazda bulunması gerekiyor diye düşünüyorum. Özellikle, resmi telegram uygulamasında mesaj navigasyonu çok sorunlu; bright guide en azından kalabalık trafikli grup ve kanallarda kısmi bir rahatlama sağlayacaktır. Daha ayrıntılı işlevler için ise resmi istemciyle boğuşmaya devam edeceğiz tabi...

Uygulama kategorisi: 

Sosyal ağ

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz