Bizim tarifler

Uygulama açıklaması: 

“Bugün ne pişirsem?” diye düşünme zahmetinden sizi kurtaran uygulama Bizim Tarifler yenilendi! Artık daha dolu içeriğiyle ve yepyeni kullanıcı deneyimiyle birlikte sizlerle.
Bizim Tarifler, kullanıcısının damak tadını ve takip ettiği özel beslenme stillerini bilerek ona uygun içerikler sunar. Glutensiz, diyabetik, vegan, ketojenik beslenenlere özel zengin tarif seçkisinin yanı sıra, Türk ve Dünya mutfaklarından en sevilen ya da az bilinen denenmiş tarifleri de cebinize getirir. Üstelik artık eksik malzeme yüzünden istediğiniz yemeği yapamadığınız günler geride kaldı. İste Gelsin online market uygulamasıyla entegre çalışan Bizim Tarifler, seçtiğiniz yemeğin dilediğiniz malzemelerinin tek tuşla kapınıza gelmesini de sağlar.
Bizim Tarifler Nasıl Çalışır?
1)Ücretsiz şekilde üye olup hangi beslenme biçimleriyle ilgilendiğinizi, yemek pişirme becerilerinizi, favori yemek kategorilerinizi seçersiniz. Bu, Bizim Tarifler’in sizi daha iyi tanıyarak binlerce tarif içerisinden en uygun olanları sunmasını sağlar.
2)Daha sonra pişirmek istediğiniz tarifi seçip malzeme listesini kontrol edersiniz. Listenin tamamını ya da eksik malzemeleri sepetinize eklersiniz.
3)Dilerseniz yemek malzemeleri dışında kalan eksiklerinizi de sepete ekleyip tek tuşla alışverişinizi tamamlarsınız.
4)Siparişiniz kapınıza gelene kadar mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak ipuçlarından, yemek dünyasından haberlere kadar uzanan içeriklere göz atıp mutfak kültürünüzü geliştirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
5)Malzemeler geldiğinde tarifi pratik ve hatasız şekilde uygulamanız için adımları takip ederek harika bir yemek hazırlarsınız. Geriye tadını çıkarmak kalır.
Özetle Bizim Tarifler, mutfak alışverişinizi daha planlı yapıp zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Tabii yalnızca bu kadar da değil.
Bizim Tarifler’de başka neler var?
Ünlü şeflerden çok özel tarifler, hayata dair ilham veren yazılar, mutfakta işinizi kolaylaştıracak ipuçları, yemek dünyasından en yeni gelişmeler, mutfak trendleri ve daha neler neler…
Katı gıda tarifleri, sporcu beslenmesine yönelik reçeteler, vegan beslenmeyi tek düzelikten kurtaran lezzetli tarifler ve çok daha fazlasıyla Bizim Tarifler, her mutfağın ortak noktası.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile temel seviyede erişilebilir durumda. Fakat aşağıda listelenen pürüzleri tolere etmek gerekiyor.
1. Uygulamadaki ilk sıkıntı üyelik esnasında yaşanıyor. E-posta alanını doldurmak olanaksız olduğundan standart üyelik işlemi tamamlanamıyor. Bunun yerine google, facebook veya apple ile giriş yapmayı seçerseniz sorun yaşamıyorsunuz.
2. Uygulamadaki onay ve seçim kutularının durumları VoiceOver ile anons edilemiyor. Bu problem özellikle sepete ürün ekleme ve mutfak zevki kişiselleştirme alanlarında oluşuyor.
3. Yemek tarifi ekranı genel olarak sade ve kullanışlı olmakla beraber, ekranın en başında bulunan etiketsiz alanların keşfedilmesi gerekiyor. Geri butonunu takip eden ilgili alanların birincisi tarifi listeye eklerken, ikincisi de paylaşma menüsünü açıyor.

uygulama yorumu

arayüzü basit ve kullanımı kolay bir uygulama. Fakat, tarifler fazla basit ve ayrıntısız. Ek olarak sosyal işlevler de zayıf. Cihazda bulunmasında zarar yok ama, burada daha iyilerini tanıttığımızı da söylemeliyim.

Uygulama kategorisi: 

Yiyecek ve içecek

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz