BirYudum kitap

Uygulama açıklaması: 

Sesli hikâyeler ve sesli kitap özetleri. Biryudumkitap, en iyi kurgu dışı kitapların 15 dakikalık özetlerini ve muhteşem öyküleri okunabilir ve sesli formatta sunuyor. 300 binden fazla üyesiyle Türkiye'deki okuma alışkanlıklarını dönüştüren Biryudumkitap, şimdi akıllı telefonunuzda. Sadece 15 dakikada okuyup dinleyebileceğiniz kitap yudumu adını verdiğimiz sesli kitap özetleri, birbirinden güzel öyküler ve en iyi romanlardan kısa pasajlar artık telefonunuzda. Nerede ve ne zaman isterseniz: Her daim kitap okuyun veya dinleyin. EN İYİ KURGU DIŞI KİTAPLARDAN 15 DAKİKALIK KİTAP ÖZETİ
●Tarihten kişisel gelişime, psikolojiden girişimciliğe, klasik düşünceden modern felsefeye akademisyenler tarafından özenle hazırlanmış geniş özetler.
●Her gün eklenen güncel ve yeni kitaplar.
●Yüzlerce sesli kitap özeti ve öykü arasından dilediğinizi okuyun veya dinleyin.
●Çalışma ve okul hayatınızla ilgili alanlarda kendinizi geliştirin.
●Toplu taşımada, arabada, yürüyüşte, sporda: Her zaman kitapla kalın.
İSTER DİNLEYİN İSTER OKUYUN
●Sesli kitap seçeneğiyle metinleri dilediğiniz hızda dinleyebilirsiniz.
●Seçtiğiniz kitapları kütüphanenize ekleyerek uygulamayı özelleştirebilirsiniz.
●Edebiyat tutkunları için her gün genişleyen öykü arşivimizi inceleyin.
●Biryudumkitap Pasajları ile yeni romanlardan tadımlık kitap pasajları okuyun veya dinleyin.
●Saati ayarlanabilen bildirimler ile günlük hatırlatıcılar ekleyin.
●Gelişmiş okuma seçenekleri ile yazı büyüklüğünü ve parlaklığı ayarlayın, gece ya da gündüz modları ile rahatça okuyun.
KİTAP TAVSİYELERİ ALIN VE YENİ KİTAPLAR KEŞFEDİN
●Yüzlerce kitap özeti arasından sizin için hazırlanmış listelere göz atın ve hemen dinlemeye başlayın.
●Konunun uzmanlarınca hazırlanmış kitap tavsiyeleri ile yeni kitaplar keşfedin.
ÖZENLE HAZIRLANMIŞ KİTAP ÖZETLERİ: YUDUMLAR
●Binlerce kitap arasından sizin için seçilmiş ve sadece akademisyenler tarafından hazırlanmış, duru bir dille hazırladığımız kitap özetlerini yani yudumları okursunuz.
●Hakem kurulumuzca seçilmiş Türk ve dünya edebiyatının en iyi romanlarından tadımlık pasajları ve öyküleri keşfedersiniz.
●Biryudumkitap e-postaları ile gönderilmiş pasajların tamamını okuyabilirsiniz.
DAHA İYİ BİR OKUMA DENEYİMİ İÇİN TASARLANDI
●Yıllarca üzerinde çalıştığımız bir metodolojiyle kurgu dışı kitaplar Biryudumkitap formatına uygun şekilde kitap özetine dönüştürülür.
●Kurgu dışı kitapların geniş incelemeleri ve özetleri, yudumlara bölünür.
●Kitaptan neler öğreneceğimizle başlayan içerik, kitabın ana mesajı ve eylem önerisi ile tavsiye ek kitaplarla son bulur.
●Böylece duru bir dille yazılmış, kısa fakat yoğun içerikler güçlü birer metin olarak zihninizde yer edinir.
●Biryudumkitap okumak size yalnızca kitabın en önemli noktalarını aktarır, bütünüyle ilgilendiğiniz kitapların tamamını okumayı tavsiye ederiz.
NASIL ÇALIŞIR?
Biryudumkitap uygulamasını indirin ve ücretsiz deneme sürümünü başlatın. İsterseniz aylık ya da yıllık planla ücretli üyelik de başlatabilirsiniz. Premium üyelik seçeneğiyle:
●Sınırsız erişime, Kütüphanem özelliğine, Bütün kitapları dilediğiniz zaman okuma ya da dinleme seçeneğine sahip olursunuz. Eğer sınırsız erişime ihtiyacınız yoksa, hakemlerimizce seçilen ve her gün değişen günün ücretsiz kitap özetini ve öyküsün okuyabilirsiniz.
Kullanım Sözleşmesi: https://www.biryudumkitap.com/app/tos.html Gizlilik Politikası: https://www.biryudumkitap.com/app/privacy.html Sorularınız, tavsiyeleriniz ve telif ihlali bildirimleriniz için Biryudumkitap ekibine ulaşabilirsiniz: [email protected]

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile kullanılabilir seviyede. Aşağıya erişilebilir kullanımı zedeleyen bir dizi problemi alıyorum.
1. Uygulamada, özellikle kitap detay ekranında göze çarpan bir etiketsiz buton hakimiyeti var. Dahası, bazı alanlar dokunulabilir olmalarına rağmen buton olarak dahi seslendirilmiyorlar. Bu sorun uygulamaya alışmayı zorlaştıracaktır. Bununla birlikte dokunulabilir alanlar VoiceOver ile tetiklenebilir durumda olduğundan keşfedildikçe etiketlenebilir. Örneğin, "sağ ok" şeklinde etiketlenmiş buton geri butonudur; dinleme modunda 15 saniye hareket etmeyi sağlayan butonların yanındaki dokunulabilir alanlar bir önceki ve bir sonraki yuduma gider vs...
2. Kitap detay ekranlarında karşılaştığımız bir diğer sorun da süpürme yönüne göre navigasyonun tutarlı olmaması. Özellikle yudumlar arasında geçiş yaparken ve iç içe geçmiş menülerde geriye dönerken zorlanmak mümkün.
Özetle, kullanımı zorlaştıran fakat tamamen engellemeyen kusurlar mevcut.

uygulama yorumu

tarihi çok daha öncelere uzanan bir konsept-web sitesi. Dolayısıyla birYudum kitap mobil uygulaması görece yeni sayılır. Daha önce tanıttığımız blinkist uygulamasının daha edebiyat ağırlıklı ve yerli versiyonu gibi de düşünmek kısmen mümkün.
İçeriğine gelince; özet içeriklerini ve kendi hazırladıkları biyografileri zayıf ve sığ buluyorum. Fakat bazen iyi kitapları da öne çıkartıyorlar. Burayı daha ziyade okuma tavsiyesi alabileceğiniz bir ortam olarak düşünmek gerekiyor. Bunun dışında, ben ilgi göstermesem de, sundukları öykülere göz atmanızı önerebilirim.
Sonuç olarak, konsept olarak isabetli, içerik olarak zayıf ve uygulama olarak kullanılabilir buluyorum.

Uygulama kategorisi: 

Kitaplar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz