Akıllı zikirmatik pro: tesbih et

Uygulama açıklaması: 

Akıllı Zikirmatik tesbih uygulamasının gelişmiş bir versiyonu olarak yayınlanan Zikirmatik PRO ile tesbihatınızı telefon üzerinden her yerde kolayca yapabilirsiniz. Zikirmatik uygulaması ile zikirleri kayıt edebilir ve daha önceden kaydedilen zikirlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Zikirler, zikir adı ve zikir sayısı şeklinde, tarihe göre sıralı olarak kayıt edilir. Tesbih uygulaması kapanıp, yeniden açılsa dahi zikir sayacı en son bırakılan değerde sabit kalır. Zikir sayacı sadece "Sıfırla" butonuna dokunulduğunda silinir. Tesbih uygulaması açılış ekranında ya da ayarlar ekranında, Facebook hesabı ile giriş yapmanız durumunda kayıtlı olan zikirler sunucularımızda yedeklenir. Böylelikle yeni bir telefona geçiş yapmanız ya da telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz durumunda online zikirmatik kayıtlı zikirleri geri yükler ve önceki zikirleriniz asla kaybolmaz.
Zikir çekme esnasında titreşim ya da sesli uyarılar sayesinde ekrana bakmadan zikir çekmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca akıllı dokunma özelliği ile telefon ekranına bakmadan, uygulama üzerinde herhangi bir alanına dokunarak zikir çekebilirsiniz.
Gece modu şeklinde sunulan karanlık tema desteği sayesinde gözleriniz yorulmaz ve uygulamayı karanlık ortamlarda dahi uzun süreler boyunca, konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.
Tesbih arayüzü farklı renklerdeki temalar sayesinde tamamıyla özelleştirilebilir olarak tasarlanmıştır.
İnternetsiz Zikir Çek: Tesbih uygulamasını internete ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. İnternetsiz zikirmatik kullanımı esnasında sayaç üzerindeki değerler silinmez. Yolculuk esnasında ve internet erişiminin olmadığı alanlarda zikir çekmeye devam edebilirsiniz. İnternet kullanımı sadece zikir kayıt aşamasında gereklidir.
Reklamsız Zikir Çek: Reklamsız zikirmatik kullanımı için, cüzi bir tutar ile uygulama içi satın alma yapmanız gerekir. Öte yandan uygulamanın reklamlı versiyonunda da oldukça dikkatli bir reklam yerleşimi ve özenli reklam seçimleri yapılmıştır. Reklam gösterimi konusuna, kullanıcının dikkatininin bozulmaması için azami önem gösterilmiştir. Ve zikir çekme esnasında asla tam ekran reklam gösterilmez.
Zikir Kayıt Etme: Uygulama üç aşamada zikirleri güvenle saklar. İlk aşama asla sıfırlanmayan sayaç ekranıdır. Uygulama kapanıp açılsa bile zikir sayacı kaldığı yerden devam eder. İkinci aşama zikir adı, zikir sayısı ve tarih bilgisine göre zikirlerin telefon hafızasına kayıt edilmesidir. Son olarak Facebook hesabınız ile giriş yapmanız durumunda kayıtlı zikirler sizin adınıza sunucularımızda yedeklenir. Bu sayede yeni bir telefona geçiş yapmanız ya da telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz durumunda daha önceden kayıtlı olan zikirleri geri yükleyebilirsiniz. Zikirleri geri yüklemek için telefonunuzun internet bağlantısının aktif olması gerekir.
Özelleştirilebilir Arayüz: Uygulama arayüzü kullanım alışkanlıkları doğrultusunda özelleştirilebilir. Kolay erişilebilirlik için her tıklamada sesli ve titreşimli uyarılar alabilirsiniz. Bu sayede zikir çekme esnasında telefon ekranına bakmanız gerekmez. Ayrıca "Akıllı Dokunma" sayesinde ekranın herhangi bir alanına dokunarak zikir çekebilirsiniz.
Farklı renklerde temalara sahip olan uygulama ayrıca gece modu özelliğine de sahiptir. Gece modu özelliği sayesinde hem batarya tüketiminden tasarruf sağlanır hem de uzun süreli kullanımlar için gözleri daha az yoracak, konforlu bir ekran düzeni oluşturulur.
Çoklu Dil Desteği: Uygulamanın yeni versiyonu Türkçe (Zikirmatik), İngilizce (Tasbeeh), Endonezce (Tasbih), Arapça ( المسبحة), Rusça ( тасбих), Malayca, Fransızca, İspanyolca ve Tayca dilleri için destek sunmaktadır. Daha fazla dil seçeneği ve yerelleştirme için bize taleplerinizi iletebilirsiniz.
Destek, öneri ya da geri bildirim için [email protected] adresinden e-posta gönderebilir ya da web sitemizdeki iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.
İletişim: http://bit.ly/tasbeeh-contact Gizlilik Sözleşmesi: http://bit.ly/tasbeeh-privacy

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile oldukça sorunlu. Menü ve zikir mekaniği tek bir VoiceOver satırı olarak görünüyor ve çift dokunma sadece zikir adedini arttırmaya yarıyor. VoiceOver ekran tanımayla uygulama kısmen kullanılabilir gibi olsa da yeterli değil.

uygulama yorumu

bu tip uygulamalardaki ux problemlerini daha önce çokça yazdım. Fakat, özellikle bu uygulama genelinde başka bir şey söylemek istiyorum. Uygulamanın zikir pratiğine yaklaşımı oldukça sorunlu, zikrin mahiyetini bilmedikleri çok açık. Zira zikir çekilmez, zikredilir ve bu eylem bir şeyi saymaktan farklı bir motivasyonla yapılır. Dolayısıyla kullanıcı arayüzü tasarlarken ve işlevsel bir fonksiyon seti oluştururken zikre özel ayrıntıların arayüze uygun şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu tip uygulamalar ise çok çocukça ve kötü bir kullanıcı deneyimi vermekten ileri gidemiyorlar.

Uygulama kategorisi: 

Yaşam tarzı

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılamaz durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli