Telefon

iPhone Üzerinde Nasıl Konferans Aramaları Gerçekleştiririm?

Öncelikle Ayarlar/telefon altından arama bekletme servisini etkinleştiriniz, bu menü yerine *43# ve arama butonuna basarak da aynı işlemi yapabilirsiniz.

İşlemi gerçekleştirdikten sonra bir kişiyle görüşürken 'arama ekle' tuşuna dokunup aramak istediğiniz kişiyi seçin ya da numarasını tuşlayın ve arama yapın, karşı taraf cevap verdikten sonra ekrandaki 'arama ekle' tuşu 'aramaları birleştir' tuşuna dönüşecektir.

Rehberden yani kişilerden bir kişiyi bulup nasıl ararım?

Rehberden bir kişiyi bulmanın 2 yolu bulunmaktadır. İlk aşamada kullanacağınız en kolay yol ana ekrandayken 3 parmağımızı aşağı itmektir. Burada dock öğelerinden birinin seçili olmamasına dikkat edelim. Böylece iphone arama alanına gelmiş olursunuz. Örneğin bu yolla adem kişisini şu biçimde arayabiliriz.
• Ana ekrandayken ve dock öğelerinen birisi seçili değilken 3 parmağımızı aşağı iterek arama alanına gelelim.

Bir kişinin mevcut bilgilerini nasıl düzenleyip değiştirebilirim?

Bir kişinin bilgilerini düzenlemek için önce telefon uygulamasındaki kişiler sekmesinden kişi bulunarak üzerine çift dokunulur.
Gelen ekranda parmak sağa doğru itilerek düzenle düğmesi bulunur ve çift dokunulur. Yine kişi ekleme ekranına gelinmiş olunur. Burada düzenlenmek veya yeni bilgi girilmek istenen, ad, soyad, şirket, ev , iphone gibi alanlardan hangisi düzenlenecekse parmak sağa sola doğru itilerek seçilir ve çift dokunulur. İşlem bitince yine sağ üst köşedeki bitti düğmesine basılarak işlem tamamlanır.

Rehberimdeki bir kişiyi başkalarıyla nasıl paylaşırım?

İphone cihazınızdaki bir kişiyi başkasına e-posta veya mesaj yoluyla gönderebilirsiniz. Bunun için telefondaki kişiler sekmesinde paylaşmak istediğiniz kişiyi bulup içine gireriz. Burada ilerleyerek kişiyi paylaş öğesine çift dokunuruz. Gelen ekranda mesaj veya e-posta öğelerinden birini seçip çift dokunmamız gerekecektir. Bu aşamada mesaj seçeneğini seçelim. Karşımıza bir yeni mesaj penceresi çıkacaktır. Klavye doğrudan aktif biçimde gelecek ve bize kime bilgisini girmemiz istenecektir.

Rehberimdeki Kişiler arasında Nasıl dolaşabilirim?

Bir arama yapmaksızın kişilerinizi tek tek görmek istiyorsanız, yine telefon uygulamasına, oradan da kişiler sekmesine girmeniz gerekir. Eğer telefona girdiğimizde doğrudan kişiler sekmesinde bir arama görüyorsanız, parmağı sağa çekerek vezgeçi bulun ve çift dokunun böylece arama alanını kapatıp tüm listeyi görmüş olursunuz. Kişiler sekmesinde, parmağı sağa çekerek kişileri teker teker görebilir aramak, hızlı aramaya atamak, düzenlemek veya mesaj göndermek istediğiniz kişiyi bulunca üzerine çift dokunabilirsiniz.

Birini nasıl kişilerime eklerim?

Bir numarayı kişilere eklemenin birçok yolu vardır. İlki şöyledir:
Numara yazarak birini kişilere ekleme
• telefon uygulamasına girilir, klavye sekmesi seçilir, numara çevrilir ve sol üst köşedeki kişi olarak kaydet düğmesine çift tıklanır.
• Bu durumda yeni bir uyarı ekranı açılır. Burada “yeni kişi yarat” ve var olan kişiye ekle seçenekleri karşımıza çıkar.

Bir kişiyi rehberden nasıl silerim?

Telefon uygulamasına, oradan da kişiler sekmesine girilir. Buradan silmek istenen kişi bulunur ve çift dokunulur. Gelen ekranda düzenle düğmesine çift dokunulur. Ekranın en sol altında hızlı arama sekmesine dokunulur ve buradan parmak sola doğru itilerek kişiyi sil düğmesi bulunur. Gelen uyarı ekranında tekrar kişiyi sile basıldığında kişi silinmiş olur.
Not: maalesef: iphone kişiler uygulamasında birden fazla kişiyi aynı anda seçmek ve silmek mümkün değildir. Bu tür şeyler için app store alanında çeşitli programlar vardır

Bir kişiyi daha hızlı arayabilir miyim?

Bir kişiyi daha hızlı biçimde aramak için en kolay yol o kişiyi hızlı aramalar bölümüne eklemektir. Böylece o kişinin numarası hızlı aramalarda görünür. Ve telefon içinde en sol altta bulunan hızlı aramalar sekmesine girdiğimizde kişi üzerine doğrudan çift dokunduğumuzda arama başlatılır. Bu nedenle en sık aradığınız kişileri hızlı aramaya ekleyebilirsiniz. Bir kişyi hızlı aramaya eklemek için aşağıdaki adımları izleyin.
• Telefon uygulamasından kişiler sekmesine girin.

Cevapsız çağrılarımı nasıl görürüm?

Ekranınız kilitliyken biri sizi aradı ve duymadınız. böyle durumlarda iphone bize ciddi bir kolaylık sağlar. Açma kapama düğmesine bastığınızda, voice over o anki saati söyledikten sonra 1 bildirim tarzı bir şey söylerse, parmağınızı sağa doğru iterek bu bildirim veya bildirimleri görebilirsiniz. Telefonunuza gelen bir mesaj, bir cevapsız çağrı, bir facebook mesajı veya kurduğunuz uygulamalara göre çeşitli şeyler bildirim olabilir.

Konuşmam bitti, telefonu nasıl kapatabilirim?

Konuşmanız bittikten sonra telefonu kapatmak için önce telefonu kulağınızdan çekerek voice over uygulamasını aktif hale getirin. Ardından ekrana çift parmağınızla çift dokunun, telefon kapanacaktır.
Not: Telefonu kulağınızdan çekmeden kapamak için açma kapama düğmesine basabilirsiniz. Eğer telefonu kulağınızdan çektikten sonra, yani voice over aktifken açma kapama düğmesine basarsanız, telefon kapanmayacaktır unutmayın.

Sayfalar

RSS - Telefon beslemesine abone olun.