Bir sayfayı yer imlerine, okuma listesine ya da ana ekrana nasıl ekleyebilirim?

Sıkça ziyaret ettiğiniz sitelerin adreslerini yeniden yazmamak için yer imlerine ekleyebilirsiniz. Bunun için Yine internet sayfasının en alt satırındaki düğmelerden ana ekran tuşunun hemen üstündeki paylaş düğmesine basın.
Paylaş ekranında bulunduğunuz sayfayla ilgili yapabileceğiniz bir dizi işlem bulunur. “Mesaj Gönder, E-postala, Twitter, Facebook, Yer imi, Okuma Listesine Ekle, Ana Ekrana Ekle, Kopyala, Yazdır, Vazgeç” düğmelerini bu ekranda görürsünüz. Eğer yer imi düğmesine basarsanız, bulunduğunuz sayfayı yer imleri arasına eklemiş olursunuz. Okuma Listesine Ekle düğmesine basarsanız, Yine yer imleri bölümündeki okuma listesi bölümüne sayfanız eklenmiş olur. Ana Ekrana Ekle düğmesine bastığınızda, Sayfanız sanki bir uygulama gibi doğrudan ana ekranda uygun bir yere eklenir. Kopyala yaptığınızda ise, bulunduğunuz sayfanın adresi yapıştırılmak üzere panoya kopyalanmış olur. Bu bölümden dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
Yer imleri düğmesine bastığınızda sayfa başlığının yazdığı bir metin alanı karşınıza çıkar. Dilerseniz bu başlığı değiştirebilirsiniz. Eğer değiştirmeyecekseniz kaydete basarak ekleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Kategori: