Bossjock studio

Giriş: 

Herkese merhabalar, Bu inceleme de bossjock studio adındaki bir studio uygulamasını tanıyacağız.

İnceleme detayı: 

Uygulama açıklaması

Bu uygulama iyi bir studio deneyimi yaşamanız için biçilmiş kaftandır.
Uygulama sayesinde podcast hazırlayabilir, Tanıtımlar oluşturabilir, röpörtaj yapabilir veya ek programlar ile radyo yayını yapabilirsiniz. Bunların hepsi benim şuana kadar yaptıklarım. Uygulamayı kullanacağınız alanlar tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Başlıca özellikleri:

  • Her hangi bir ses dosyası çalabilme, Bu ses dosyasını çalarken üzerine konuşabilme,
  • Üzerinde çalıştığınız projeleri anlık olarak kaydedebilme,
  • Yaptığınız kayıtları direkt olarak Dropbox'tan, iTunes'tan veya wifi ile başka cihazlar ile paylaşabilme,
  • Kullanacağınız ek bir uygulama ile diğer uygulamalar ile etkileşim kurabilme. Örnek olarak Apple'nin üretmiş olduğu garegeband uygulaması.

İzlenimlerim:

bir haftadır inceliyorum. Ben gibi sürekli kayıt yapan kişiler için oldukça profesyonel tasarlanmış bir uygulama.
Basit bir ara yüze sahip ve bütün işlemleri hızlıca gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir çok kayıt yaptım. Özellikle ses kalitesi beni oldukça etkiledi.
Yürüteceğiniz ses dosyalarını müzik kütüphanenizden, iTunes'tan veya wifi üzerinden aktarabiliyorsunuz. Yaptığınız kayıtları da aynı yollardan başka cihazlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Kullanımı ve arayüzü:

Uygulama 12 karttan oluşuyor. Başlangıçta 6 kart bulunuyor. İstediğiniz takdirde ayarlar sekmesinden bunu 12'ye çıkartabiliyorsunuz.
Kart nedir?
Çalacağınız ses dosyalarını kartlara yüklüyorsunuz. Bunlara tıkladığınızda yürütmüş oluyorsunuz. Bir karta eklediğiniz ses dosyasını kullandıktan sonra çıkartabilir, bunun yerine başka bir ses dosyası ekleyebilirsiniz.
Kendi sesinizi kaydetmek içinse iki yöntem var birincisi mikrofonu kilitlemek: Bu şekilde mikrofonu kilitlediğiniz andan itibaren sesiniz kaydedilir. Ardından mikrofonu çözmeniz gerekmektedir.
İkincisi ise: Uygulama içerisindeki buton adını türkçeye mikrofon tetikleyicisi olarak çevirebileceğimiz yöntem. Bu şekilde bastığınız zaman sesiniz gidiyor, parmağınızı çektiğinizde ise sesiniz gitmiyor. Aslında bir baskonuş diyebiliriz.
Uygulamanın ekranında kartları görüyorsunuz sıra ile. Bunlar ilk indirdiğinizde boş gözüküyor ve onlara tıkladığınızda ses dosyasını yükleyebileceğiniz yöntemlerin olduğu bir liste geliyor. Buradan istediğiniz sistemi seçiyorsunuz ve dosyanızı yüklüyorsunuz. Ardından ona tkladığınızda oynatabilir, tekrar tıkladığınızda duraklatabilirsiniz.
Kartların yanında kaldırmanız için de bir buton yer alır.
Ekranın altında 3 sekme bulunuyor:

  • Studio: İlk olarak karşımıza gelen sekmemiz,
  • settings: Ayarlarımızı yaptığımız sekmemiz,
  • recordings: Yaptığımız kayıtların bulunduğu, ve eklediğimiz parçaların bulunduğu sekmemiz.

Uygulama genel olarak kayıt anlamında bütün ihtiyaçlarımıza cevap veriyor. Yanlız unutmamamız gereken husus bu uygulamanın bir ses düzenleme uygulaması değil, kayıt uygulaması olduğudur.
Yani uygulama ile bir kaydın belirli yerlerini kesme, yapıştırma, mixleme gibi işlemleri yapamayız.
Uygulama 20 tl Fakat Ödenen ücrete kesinlikle deyiyor.
Kendi hayal gücünüzüde kullanarak güzel şeyler ortaya çıkartabilirsiniz.

Uygulama sayfası

Uygulamayı
Buraya
tıklayarak indirebilirsiniz.

Hangi cihaz ya da cihazlarla test edildi?: 

iPhone

Kategori: 

2 Yorum

Ynt: Bossjock studio

Radyo yayınını internete vermek için kullanılan bir program vardı. Adem abi engelsiz eğitimde de anlatmıştı. O programın ismi neydi?