tvOS 10 Tanıtıldı!

Yeni Siri Özellikleri ve İşlevleri

Apple, WWDC 2016 etkinliği kapsamında tvOS işletim sistemin yeni bir sürüme yükseltti. tvOS 10 sürümüne yükselen sistem güncellemeyle birlikte birçok yeniliğe ev sahipliği yapacak.
Apple, WWDC 2016 etkinliği kapsamında tvOS işletim sistemine dair önemli yenilikler duyurdu. tvOS 10 ile iOS kullanıcıları dokunarak gezinme, Siri veya oyun oynama desteğine sahip yeni Apple TV Remote uygulaması sayesinde yeni bir kullanıcı deneyimini tecrübe edecek.
Apple TV’nin tanıtılmasından bu yana Siri daha da güçlendi. Artık 650.000’den fazla TV dizisini ve filmi arıyor. Siri, genişletilmiş yetenekleriyle daha da fazla ülkede kullanılabililiyor.

Filmler için konu araması: Siri’den bir konuya veya temaya göre film isteyebilme özelliğiyle gerçekten izlemek istediğiniz filmleri bulmak için daha da fazla yola sahip olacaksınız. Örneğin, “Beysbol konulu filmleri göster”, “Otomobillerle ilgili belgeseller bul” veya “Seksenlerin lise komedilerini bul” diyebileceksiniz

YouTube’da arama: Bu ayın sonundan itibaren kullanıcılar Siri’den YouTube’da arama yapmasını isteyebilecek. Bundan böyle “YouTube’da sevimli buldog videolarını ara” diyebileceksiniz.

Canlı yayın açma: Siri’den desteklenen bir uygulamadaki canlı kanala doğrudan gitmesini isteyin. Örneğin, “CBS News’ı izle” veya “ESPN’i izle.”

HomeKit aksesuarlarını yönetme: Apple TV kullanıcılara HomeKit özellikli aksesuarların kontrolünü veriyor. Dolayısıyla Siri’den “Işıkları açmasını” veya “Sıcaklığı 21 dereceye ayarlamasını” isteyebileceksiniz.

Apple TV, kullanıcıların evden uzakta olduklarında HomeKit aksesuarlarını kontrol etmelerine veya iOS aygıtlarındaki Home uygulamasıyla ev otomasyonu için kullanmasına da olanak verecek.

Ücretli Televizyon Uygulamaları için Tek Şifre Özelliği

ABD’deki müşteriler ilk kez, tek şifre kullanarak ücretli televizyon video kanallarının keyfini çıkarmanın basitleştirilmiş bir yoluna sahip olacak.

Bu sonbahardan itibaren kullanıcıların ücretli televizyon aboneliklerinin bir parçası olan favori video kanallarına anında erişmenin keyfini çıkarmak için Apple TV’de bir kez oturum açmaları yeterli olacak.
Tek şifre işlemi sırasında müşteriler, en sevdikleri video kanallarını daha kolay bulmak, indirmek ve keyfini çıkarmak için bir ücretli televizyon sağlayıcının sunduğu tüm kimlik doğrulama gerektiren uygulamalarını içeren bir sayfayı görebilecek.

Herhangi bir ağ TV uygulaması, tek şifre özelliğini etkinleştirerek izleyici işlemini basitleştirmek için bu teknolojiden yararlanabilecek. Tek şifre özelliği hem Apple TV'de hem de iOS’ta kullanılabilecek. tvOS 10 ayrıca geliştiriciler için de önemli yenilikler içeriyor.

tvOS platformunda halihazırda 1.300 üzerinde video kanalı, Apple TV için 6.000’in üzerinde uygulama mevcut.

Apple, tvOS 10 sürümünü sonbaharda Apple TV kullanıcılarının hizmetine sunacak.

Haber kategorisi: