Ekran okuyucular

İos'te braille tablosu kullanımı

İphone'da braille tablolarının kullanımı

Önemli notlar

Anlatımda Belirtilen İşlemleri uygulayabilmeniz için, sisteminizde en az ios 13 Bulundurmanız gerekmektedir.
Eğer takıldığınız bir yer olursa lütfen bana [email protected] mail adresinden ulaşın.
Braille tablosu nedir?

Braille tablosu, Ekrandan Braille girişi kullanılırken, hızlıca dil değiştirerek, veya aynı dil için üretilmiş farklı tablolar arasında dolaşarak, size hız kazandıran bir iOS özelliğidir.

Nasıl kullanılır?

Kategori: 

NVDA, ARTIK ÇOK DAHA HIZLI

merhaba arkadaşlar, nvda 2019.3 beta 1 sürümünü bilgisayarıma kurdum. İnanın ki artık NVDA, artık jaws'tan daha hızlı. Şöyle belirteyim, donanımı düşük bir bilgisayarım vardı eskiden kalma. ona bu sürümü kurdum. ve gerçekten çok şaşırdım. nvda, son güncellemelerle zaten hızlanmıştı ama bu gerçekten beklemediğim bir şeydi. nasıl yaptılar, bu kadar nasıl geliştirdiler hala aklım almıyor. nv access ekibini ve nvda'nın gelişmesine katkı sağlayanları gerçekten takdir etmek lazım. Bu kadar düşük donanımlı bir bilgisayarda bu kadar hızlı çalışması çok sıradışı geldi.

Kategori: 

iOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlarda Metin Seçme ve Kopyalama İşlemleri

Bu içerik, Rumeysa Betül Boydak tarafından engelsiz iPhone e-posta listesinde anlatımı gerçekleştirilen konunun, kendisinden izin alınarak platformumuzda aktarımıyla oluşturulmuştur.
İphone'de metin kopyalayıp yapıştırmayı anlatıyorum. Bu konu sık sorulan konular arasında yer aldığı için yararlı olacağı düşüncesiyle bu konuyu anlatmak istedim.

Kategori: 

Ekran Okuyucular Raporu

Ekran okuyucular raporu

1. Ekran okuyucu nedir?

Ekran okuyucu, bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi cihazların ekranındaki bilgileri sese dönüştürerek görme engelli kullanıcılara okuyan ve belirli klavye kısayolları ve parmak hareketleri gibi etkileşim yöntemleri geliştirerek görme engelli bir kullanıcının bu cihazları erişilebilir bir şekilde kullanmalarını sağlayan uygulamalardır.

Kategori: 

iPhone için Excell'de erişilebilirlik

Herkese Merhaba,

Microsoft, son dönemlerde, iOS işletim sistemi için çeşitli uygulamalarını ardı ardına yayınlamaya başladı.
bunlardan birisi de, bilgisayarlarımızda oldukça sık kullanmış olduğumuz, ofis programının bir parçası olan Excell uygulaması.

bu uygulama da, VoiceOver ile bir dizi erişilebilirlik seçenekleriyle geliyor.

Kategori: 

Rumola... Safari için Güvenlik kodunu çözebilme artık mümkün...

Rumola"yı, web sayfalarında görmeyenlerin karşısına çıkan güvenlik kodlarını çözümleyen bir tarayıcı eklentisi olarak tanımlayabiliriz. Bu eklenti ile, görmeyenler, rahatlıkla sayfa içerisinde ilerleyebilirler. Rumola”"nın en sevdiğim yanı ise birden çok tarayıcıyı destekliyor olmasının yanı sıra bir de halen beta aşamasında olan Android sürümünün de mevcut olması.. Safari, firefox ve Chrome tarayıcılarında çalışabilen Rumola’ nın ücretli olması da en büyük dezavantajı.

Kategori: 

Problem Report on Turkish Braille system on i devices

Problem Report on Turkish Braille system on i devices
In this report, the problems related to Braille writing or reading on i Devices were carefully studied and stated in Detail.
We hope, Apple experts will realize and correct those problems.
Turkish Braille Alphabet Not Exist on 6 or 8-dot modes

Kategori: 

Sayfalar

RSS - Ekran okuyucular beslemesine abone olun.