Diğer mobil teknolojiler

pandeminin gölgesinde: 15 eylül Apple etkinliğinden satır başları

Bu pandemi süreci hepimizin hayatını az ya da çok değiştirmişe benziyor. Normalde, Apple’in eylül etkinlikleri şişman kadının sahneye çıkmasıyla yani yeni iPhone’ların tanıtılmasıyla sonlandırılırdı. Bu gelenek, geçen yıl ki sunumu servislerin domine etmesiyle biraz sarsılmış olsa da eylül ayının yeni iPhone ayı olduğunu hepimiz biliriz. Fakat, pandemi her şeyi değiştirdiği gibi bu rutini de bozdu ve yeni iPhone’ların tanıtımı ekim ayına kaldı. yine de elimizde yeni iPad ve apple watch modelleriyle yeni bir servis var, hepsine sırasıyla bakacağız.

Kategori: 

haydi watsap kuralım, uygulamada bildirimler

watsap uygulamasında ilk yazımızda, uygulamayı kurmuş, ve ayarlarına kısaca bir göz atmıştık, şimdi ise, temel olarak detaylı bir inceleyeceğiz.

watsap önemli bildirim ayarları:

bilgisayarlarımızda veya telefonlarımızda herhangi bir uygulama yüklediğimizde, uygulama, varsayılan ayarlarıyla gelir.

buda tabi biz kullanıcıları birhayli yorar

watsapda bu uygulamalardan biridir, temel olarak kendi hazır ayarlarıyla gelir, ve bizler kişisel olarak değiştire biliriz, ozaman haydi, değiştirelim.

Kategori: 

Haydi, watsap kuralım

merhaba değerli okurlar, bu yazımda sizlere, sıklıkla kullanılan, ve watsap uygulamasını henüz kurmayanlar için, watsap kurulumunu ve kullanımını anlatacağım.

giriş:

öncelikle bilinmelidirki teknoloji günümüzde çok yaygın olarak kullanılmakta,
eskiden sadece sesli olarak telefonlaşma varken, şuanki dönemde artık teknoloji belli bir boyuta geldi, ve çok farklı konumlara yerini bıraktı.

bu durumda, artık kandillerde, özel günlerde aramak yerine fotoğraf gönderiyor, mesaj atıyoruz,
aslında teknoloji bizlere hem yarar oldu, hemde zarar.

Kategori: 

by innovation only: 10 eylül Apple etkinliğinden satır başları.

merhabalar. bu yazıda 10 eylül etkinliğinde tanıtılan servis ve donanımlara hızlı bir bakış atacağız. yeni iPhone modellerinin tartışılmasını ise ayrı bir yazıya bırakacağız.

Kategori: 

iOS ile Braille ekran kullanma

Bu makalede, iOS cihazlarla Braille ekran kullanmayı, kullanma yöntemlerini, Braille ekran kullanmanın yararlarını, iOS cihazları tarafından desteklenen Braille ekranları ve Braille ekranlarla kullanılabilecek genel Voice Over komutlarını inceleyeceğiz. Baştan söyleyeyim, uzun bir yazı olacak…

Kategori: 

Apple Watch Series 2'deki yüzme özelliği

Merhabalar, bu yazımızda Apple Watch Series 2 ile hayatımıza giren yüzme antrenmanı özelliğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle şunu aklımızdan çıkarmayalım: Bu özellikler yalnızca Apple Watch Series 2 ve daha yenisinde kullanılabilmektedir. Apple Watch Series 1 ve Apple Watch, 1'inci nesil,yüzme için uygun değildir.

Kategori: 

Ekran Okuyucular Raporu

Ekran okuyucular raporu

1. Ekran okuyucu nedir?

Ekran okuyucu, bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi cihazların ekranındaki bilgileri sese dönüştürerek görme engelli kullanıcılara okuyan ve belirli klavye kısayolları ve parmak hareketleri gibi etkileşim yöntemleri geliştirerek görme engelli bir kullanıcının bu cihazları erişilebilir bir şekilde kullanmalarını sağlayan uygulamalardır.

Kategori: 

Nokia Telefondan iPhon'a Rehber Aktarımı

Yeni cihazımızı aldıktan sonra kurulum ve ayarlarını yaptık ve sıra geldi eski telefondan yenisine rehberimizi aktarmaya.
Öncelikle bunu telefon satışı yapan yerlere küçük ücretler karşılığında birkaç dakika içinde yaptırabileceğimizi hatırlatalım.
Ancak yine birkaç dakika içinde aşağıdaki adımları uygulayarak kendimiz da rahat bir biçimde yapabiliriz.

Kategori: 

Battery Doctor anlatımı

Anlatım Sayın Selim Tambay Bey'e aittir.
Kendisine teşekkür ediyoruz.

Saygılar...

Merhaba sevgili dostlar.
iphone için performans denetimi yapmamızı sağlayan batterydoctor uygulamasının anlatımını yapmaya çalışacağım. Öncelikle uygulamamızı aşağıdaki linkten indirelim. Tabiki indirme işlemini telefondan yapmamız gerekiyor.

https://itunes.apple.com/tr/app/battery-doctor-master-battery/id44675127...

Kategori: 

Sayfalar

RSS - Diğer mobil teknolojiler beslemesine abone olun.