Buyrun değerlendirelim

merhaba arkadaşlar,
bugünden itibaren, sitemizin testlerine başlamış bulunuyoruz.
hep birlikte, site üzerindeki eksik noktaları belirleyelim istiyoruz.
1. sitede gezinirken, eksik gördüğünüz yerler var mı?
2. çalışmayan, hata veren herhangi bir link var mı?
3. üye panelini nasıl buldunuz?
üye olurken bir problemle karşılaştınız mı?
4. üye girişi yaparken bir sorunla karşılaştınız mı?
örnekleri çoğaltabiliriz.
gelin hep birliktee siteyi inceleyip, eksikleri rapor edelim.

Forum kategorisi: 

Ynt: Buyrun değerlendirelim

Gençler Selam;

bugün şu uygulama dizinine merak saldım.
gayette hoşyma gitti.
ancak hangi ciazlarla test edildi kısmında sadece 2 cihaz seçebiliyorum
bununla ilgili çözüm önerisini çözmemiz gerektiğini düşünüyorum.
çünki uygulamaları hem ben hemde mutlaka buradaki arkadaşlar 2'den fazla cihazda test etmişlerdir mutlaka.

Ynt: Buyrun değerlendirelim

Cihan, onu özellikle öyle yapmıştık. Tabi ki başka cihazlarda test edilmiştir ancak, orada uygulamayı tanıtan kişinin test ettiği cihazlar önemli. Yani uygulamayı tanıtan olarak sen uygulamayı hangi cihazlarda denedin, onu belirtmek için eklenmiş bir özellik o. Aslında belki tüm iOS cihazlarla uyumlu gibi bir seçenek daha koyulabilir belki de.

Eklenen içerikler hakkında

Merhaba, Dün eklenen bir Phone drive anlatımı mevcut. Yanlız makale bölümüne eklenmiş. Makale olarak yayınlanmalı mı sizce? Ben açıkcası Bu tarz şeylerin daha çok uygulama incelemesi kısmında kalması taraftaryıım. Çünki makale dediğimiz bölümde Kişiler deneyimlerini aktarabilir, bazı konulardaki düşüncelerini de aktarabilir. Fakat Şu butona tıklıyoruz, Gelen menüden buna tıklıyoruz, Karşımıza şu çıkacak gibi adım adım anlatımlaraolmaalı. Bu konuda bir çelişki yaşadım ve sizlere danışmak istedim. Birde diyelimki sizde aynı fikirdesiniz ve bunu başka bir kısma taşıyacağız. Bu işlemi nasıl yapacağız? Adminlerde böyle bir yetki var mı? Yoksa biz oradan alıp kendimiz mi gireceğiz? Bu şekildede o kullanıcının adı yerine bizim adımız görünmüş olur. e bence buda ayıp olur. Eğer adminlerdede böyle bir yetki yoksa bence editörlere ve adminlere, yada sadece adminlere içerik taşıma yetkisi eklensin. Umarım anlatmak istediklerimi doğru bir şekilde aktarmışımdır. Zira sınavlarla uğraşmaktan bazen anlatmak siistedikleriminsanlara yanlış aktarabiliryrum :D

Ynt: Eklenen içerikler hakkında

Atakan, o içeriğe ben de baktım. Dediğin gibi bu tür konuların uygulama anlatımı kısımlarında yer alması gerekiyor bana göre de. Bu arada o metinde ciddi eksiklikler ve yazım hataları var. Mümkünse o metni yayınlamazsanız iyi olur.

Sitenin yardım sayfası hakkında

Selam gençler. Uzun zamandır bu site yardımı hakkında hiçbir muhabbet dönmüyor sanırım. Tek bir çöp bile eklememişsiniz, kaçmadı gözümden :) :P
Şaka bir yana, benim de bu iş aklıma geldi, hazır sınavlarda birazcık rahat vermişken oturup bir şeyler karalayayım, ekleme yapıldıktan sonra da, yanlışlıklar, eksiklikler varsa eklenir, fazlalıklar varsa çıkarılır diye düşündüm. Ama şu an bu yardım ile ilgili yönlendirmeyi yapabilmem için şu üç sorunun cevabını bilmem gerekiyor.
1. İçerikler üzerinde yapılabilecekleri, editörler, üyeler ve hiç üye olmayanlar şeklinde kategorize edip, belirteyim mi? Yani editör düzenleme de yapabilir. Üye sadece onaysız forum konusu açabilir gibilerinden. Şu an sadece örnek vermek için atıyorum yani.
2. Bir de siteyi hiç üye olmadan ziyaret eden kullanıcılar, yorum yapmak dahil hiçbir yaptırımda bulunamıyorlardı değil mi? O gizlilik işi nasıl yürüyordu?
3. Başlıklar, listeler, halinde her şeyden, ekran okuyculardaki erişim tuşlarıyla ulaşılabilecek şekilde yapmaya çalışıyorum. Sizce de bu şekilde uygun mudur?
Fikirlerinizi yazabilirseniz, düzenlemeyi ona göre devam ettireceğim.

Ynt: Sitenin yardım sayfası hakkında

1. İçerikler üzerinde yapılabilecekleri, editörler, üyeler ve hiç üye olmayanlar şeklinde kategorize edip, belirteyim mi? Yani editör düzenleme de yapabilir. Üye sadece onaysız forum konusu açabilir gibilerinden. Şu an sadece örnek vermek için atıyorum yani.
evet, @Amine bu şekilde bir kategorilendirme yapabilirsen daha verimli bir sayfa oluşacak kanımca.

2. Bir de siteyi hiç üye olmadan ziyaret eden kullanıcılar, yorum yapmak dahil hiçbir yaptırımda bulunamıyorlardı değil mi? O gizlilik işi nasıl yürüyordu?
evet, yorum yapmak, içerik eklemek, forum konusu açabilmek için, kişinin siteye üye olması şart.

3. Başlıklar, listeler, halinde her şeyden, ekran okuyculardaki erişim tuşlarıyla ulaşılabilecek şekilde yapmaya çalışıyorum. Sizce de bu şekilde uygun mudur?
kesinlikle, bence uygundur.
zira bu şekilde olursa, ekran okuyucularla kolay incelenebilir bir yardım sayfası oluşmuş olacak.

podcast yüklemek,

Gençler merhaba,
Dün akşam ki pmbrailleanlatımını yükleyeceğim fakat 100 %'e geliyor kaydet diyorum ama bir hata alıyorum. Bu dosyanın ftp klasöründeki temp klasöründe olmadığı ile ilgili fala an filan, Podcast yüklerken tam olarak nasıl anlıyoruz yüklediğini dosyanın? Bunları da aslında yardım içeriğine koymalıyız. o kısıma bir kaç ekleme yapmak yararlı olacak kanısındayım.

Ynt: podcast yüklemek,

merhaba,

@Atakan bende de aynı problem oluştu.
%100'e kadar geldi ve orda takılıp kaldı.

Ynt: podcast yüklemek,

Valla Selçuk abi ve Atakan, ben hem farklı bir dosyayı hem de mbraille kaydını yüklemeyi başardım. Gayet sağlıklı bir podcast yükleme sayfamız var, gömmüşsünüz hemen yani. :)
Bu esprinin yanı sıra, ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum gerçekten. %100 olduktan sonra zaten biraz beklemeniz gerekiyor. Bir süre sonra podcast dosyası kısmında dosyanın adıyla bir bağlantı oluşuyor ve yüklemenin tamamen hazır olduğunu anlıyorsunuz. Selçuk abinin tabir ettiği takılıp kalma bu olabilir belki. Böyle değilse bile, ikinizde de şu an fikrim olmayan bir sorun var.
HEr neyse, siz yüklencek bişey olursa söyleyin, ben hallederim. :) ;)

Ynt: podcast yüklemek,

merhaba,

az önce, iPhone'u sıfırlamayı anlatmış olduğum dosyayı yüklemeye çalıştım. fakat, podcast alanı bende gerçekten sıkıntılı.

aşağıdaki hatayı aldım:

Podcast ekle
.

.

Hata mesajı
•Bu isimde bir dosya olmadığı için temporary://p19kke099f1kj717aa1fg51p4r16k03.tmp dosyası kopyalanamadı. Lütfen doğru dosya ismini verdiğinizi kontrol edin.
•Seçilen . dosyası yüklenemedi. İzin verilen dosya türleri: mp3 wav mp4 wma.
•Podcast dosyası alanı zorunludur.

İşlem sonucu
Güvenlik nedeniyle, yüklediğiniz dosyanın adı . olarak değiştirilmiştir.

Ynt: podcast yüklemek,

Merhaba Selçuk abi. Bu işte ya gerçekten bi ilginçlik var, ya da küçük bir şeyler kaçıyor. Nacizane birkaç soru sorsam mesela. Explorer ve chrome üzerinde, yani iki tarayıcı da birden mi böyle bir sorunla karşılaşıyorsun? Denedin mi bilmiyorum ama. Ya da Atakan da mı tek bir tarayıcı da denedi ve bu hatayı aldı acaba? Çünkü cidden bi problem varsa orta da, benim yükleyipte, sizin yükleyemiyor olmanız enteresan.
Normalde bu tarz aksilikler benim başıma gelir çünkü :) ;)

Ynt: podcast yüklemek,

merhaba arkadaşlar,
an itibariyle, podcast yüklemeyi başardım :)
problem çözülmüşe benziyor.

Önemli birkaç şey

Herkese merhaba engelsiz apple ekibi.
Konuda da belirttiğim gibi söylemek istediğim birkaç şey var. Bu söyleyeceklerim doğrultusunda da sizlerden, mümkünse bunu gören herkesten bir aksiyon almak istiyorum. Bugüne kadar buraya yazdığım muhtemelen 4. Sefer. Şimdi diyebilirsiniz, 4. Sefer yazıyosun daha, yani bugüne kadar çokta bir fikrin olmamış, şimdi bizden ne istiyceksin?
Ocak sonu itibariyle whatsapp grubunda yoktum ve o aradaki 5-6 haftalık süreçte, siteye giriş dahi yapmadım. Sonradan sonraya dönmeye başladım ve burası için yine sağlam bir şeyler yapmak istedim. İlk dönemden benim için batakları oynayan bir lise 2 vardı ve aynı zamanda bunun üzerine yoğunlaştım. Bir karar aldım o günlerde, sınav işi bitince ben bu siteye yoğunlaşmaya, özellikle mac kısmını azami bir hızla doldurmaya karar verdim. Son olarak geçen hafta yardım sayfası için bir şeyler karalamaya karar verdim. Bir sitenin yardımı demek, yeni başlayanlara bir anahtar vermek demekti ve ben aslında bir adım olarak bunu yapmaya karar verdim. Bunca zaman olmamamın, kayıp 5-6 haftamın tek sebebi benim bazı bireysel ve aslında hiç olmasını istemediğim sebeplerdi. En azından, kısmen atlattığıma inandığım için için döndüm. Aslında dönmek diyemeyiz, ben sadece whatsapp grubundan çekilmeyi istemiştim.
Gruptaki tek kız olduğum halde, o bazen gerçekten çok eğlendiğim, konuşurken ve dinlerken çok zevk aldığım meşhur ea dan çıkmak zorunda kaldım ve 2 hafta geçmeden hepinizi özlediğimi fark ettim. Başından beri harika bir ekip olduğumuza inandım ve hala da inanıyorum. Ama sanırım bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Olmadığım zamanlardaki buyrun değerlendirelim başlıklarına göz attım geçenlerde, mart ayının özellikle başlarında sitede gayet güzel bir hareket varmış, ama sonra bunu kaybetmişiz. Belli başlı sebepleri var elbette. Bu belli başlı sebepleri konuşmak üzere, yine birkaç ay önce yanlış hatırlamıyorsam Ömer abi de bir toplantı teklifinde bulunmuş ve veriminin sizin açınızdan ne yönde olduğunu bilmediğim bir toplantı gerçekleştirmişsiniz. Eminim ki, bir şeyleri değiştirdiniz. Ama başta editör problemi olmak üzere, ciddi bir toplantı da bunları konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Olmadığım 5-6 hafta sürecinde de, şimdi de ben burası için güzel şeyler yapmak istiyorum ve en azından böyle birkaç kişi olduğuna inanıyorum. Kendi adıma bu siteyi dopdolu görmek istiyorum. Burda bir şey yapmadan geçirdiğimiz, siteye bir şey katamadan ilerlediğimiz tüm zamanlar, bu site için verilen tüm emeklere, toplantı için harcanan tüm saatlere hakaretmiş gibi geliyor bana. İnancımı boşa çıkarmayacak birkaç kişiyi de olsa, yarın akşam diye şimdilik belirleyeceğim ve nerde isterseniz orda olabilecek, yine saatine de sizin karar verebileceğiniz ve konular bittikten sonra geyik yapabileceğimiz bir toplantı teklif ediyorum. Bunu yazmadan önce, birkaç gündür düşünüyorum. Geri dönüş alabilirsem de çok sevinirim. Uzun olduğu içinde hepinizden özür dilerim.
Kesinlikle bu söylediklerim tamamen samimiyet içeriyor ve kesinlikle kimsenin beni yanlış anlamasını istemem.

haftalık veya aylık değerlendirmeler

Gençler merhaba,
Daha öncede konuşmuş olduğumuz aylık yada haftalık değerlendirme toplantılarını başlatmayı öneriyorum.
Ne kadar yapabiliriz bilmiyorum fakat bir ekip oluşturalım sunacak bizde arkaplandan yine onlara kaynak desteğinde bulunalım.
İki haftada bir yada aylık değerlendirmeler yayınlayalım.
Ben bu işi organize etme konusunda görev üstlenebileceğimide belirterek sözü sizlere bırakıyorum.

Ynt: haftalık veya aylık değerlendirmeler

iyi akşamlar herkese
öncelikle rutin toplantıların canlandırılması hususunda bir adım atmalıyız atakanın dediği gibi.
ben her ayın bir gününü belirleyebiliriz. mesela her ayın ilk cuması , cumartesisi gibi...
bir de konu ile alakası yok ama, rumola ile alakalı yazdığım makaleyi kaydeder etmez , daha editör panelinde iken twitter de, makalenin yayınlandığına dair twit geldi otomatik olarak. Bunun makalenin yayına alındığı anda twitlenmesi gerekmiyormuydu?
selamlar

Ynt: haftalık veya aylık değerlendirmeler

Merhaba Fatih abi. Evet, twitter olayı için, durum söylediğin gibi işlemeli normalde ama, şu an için site üzerindeki yayınlar da mevcut bir problem bu.

Ynt: haftalık veya aylık değerlendirmeler

Evet
@Atakan,
Sen bu işi yapabilirsin. Artık bir tarafından tutmamız gerekiyor. Bu arada bu aralar ciddi kişisel sorunlarım var, o yüzden program veya başka şeylerle ilgilenemiyorum. Ama şu toplantı mı yapacağız, siteyi mi adam edeceğiz ne yapacaksak yapalım artık...

Rss akışımız hakkında

Selamlar,

Bu bildireceğim husus özellikle adminleri ilgilendiren bir şey.
Bu sabah bir arkadaş rss akışımızı bir rss okuma programına ekledi. Ancak listeye baktığında sadece 3-4 içeriğin olduğunu söyledi. Bunlarda bir süre önce eklediğimiz MBraille 3.0 ile ilgili vs.
Yani rss akışımız güncellenmiyor sanırım. Yada bir problem var.
Bilgilendirmek istedim.

lütfen okuyunuz!

değerli arkadaşlar,

sitemizin kuruluşundan bu zamana kadar geçen süre içerisinde, elimden gelenin en iyisini vermeye çalıştım.
kimi zaman aktif olup bir şeyler yapmaya çalıştık, kimi zaman, yalnızca durup uzaktan siteyi takip ettik.
ancak, bazı şeyler maalesef beklediğimiz gibi olmadı.
kendi adıma söylemem gerekirse, siteye amaçladığım katkıyı sunamadım.

bir oluşumda yer alıyorsam, almış olduğum sorumluluğun hakkını tam verebilmek isterim.

adımızın yönetici olarak görünmesi, bir şeylerin çözüm noktası olmuyor.

şu aşamadan sonra, siteye gerekli katkıyı veremeyeceğimi düşünerek, yöneticilik görevimden ayrıldığımı belirtmek isterim.

bu zamana kadar destek olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

sizler de takdir edersiniz ki, iş başka, dostluk başkadır.
umarım kimse kırılmaz ve de darılmaz.
saygılarımla

Ynt: lütfen okuyunuz!

@Selçuk,
Bilmiyorum hala bu yazılanları okuyor musun ama, bence bu karar doğru değil. Katkı sunamıyorum diye kaçmaktansa, katkı sunmaya çalışmak veya nasıl katkı sunabilirim diye gayret göstermek gerekmez miydi? Hepimizin özel işleri var, aileleri var, başka durumları var ve hepimiz bu siteye gerektiği kadar ilgi gösteremiyoruz. Ben neredeyse tek başıma olduğum halde cepdenizi sitesini iki yıl idare etmiştim. Bu sözlerimi istersen ağır karşıla ama, açıkçası kaçmayı sana yakıştıramadım. Engelsizapple olarak camiadan gereken ilgiyi göremedik, açıkçası camianın ağır topları diye nitelenen insanlardan da beklenen ilgiyi göremediğimizi üzülerek söylemeliyim. Özellikle geçen sene ağustos ayında yaptığımız toplantıda oldukça istekli olanlar, her türlğü katkıyı sunmayı taahhüt edenler, bugün ortada yoklar. Açıkçası bu işte en çok emeği olan arkadaşlardan birinin daha aramızdan sudan bir sebepten dolayı ayrıldığını görünce açıkçası üzüldüm. shiftdelete.net veya kendi bloğun üzerinden sağlamış olduğun haber ve makaleleri engelsizapple üzerinden yayınlamak ve duyurmak bu kadar mı zordu? Engelsizapple sitesini bırakıp kendi bloğun üzerinden paylaşımlara devam etmeye başlama kararın, açıkçası bende kendini ön plana çıkartma çabası gibi imiş geldi. Yanlış anladıysam kusura bakma ama, dışarıdan bakılınca böyle görünüyor. Senin böyle birisi olmadığını bilmesem, bu söylediklerime inanacağım nerdeyse. Ben de yapmak istediğim bir çok şeyi yapamıyorum. Özel sorunlarım dolayısıyla başladığım bir çok işi yarıda bırakmak zorunda kaldım. Atakan ile başladığımız ve büyük heyecanla yapmak istediğim radyo programımı bile, yapamadım. Resmen Atakan'ı yarı yolda bıraktım. Bu siteye gelince de, belki buraya benim katkım bir çoğunuzdan azdır. Açıkçası kararını gözden geçirmeni bekliyorum. Hep birlikte şu tembellikten silkinip bir şeyler yapmalıyız. Sanırım bu kadronun kararlı ve devamlı olabileceğine insanları inandıramadık ki, gerekli katkıyı bulamadık. Özellikle Engin abi ve engelsiz erişim cephesi açısından ben durumun böyle olduğunu düşünüyorum. Yani muhtemelen bunlardan nasıl olsa bir halt olmaz diye düşündüler ve biz de bu fikri desteklemek için elimizden geleni yaptık. Onları haklı çıkarmak için uğraştık durduk. Bu inandırıcılığı veremediğimiz için de, insanlar bize karşı temkinli davrandılar. Nasıl olsa bunlar bir gün çuvallayacaklar diye beklediler ve fazla beklemelerine gerek bile kalmadı. Belki de bazı arkadaşlarımız, bu siteyle biraz popüler olmayı hedeflediler, bunun olmayacağını görünce de tek tek uzaklaştılar. Şu sorunlarımı bir yoluna koyduktan sonra, burada kimse kalmasa da, ben tek başıma siteyi götürmek için elimden geleni yapacağım. Hatta, şimdiden söz vererek başlıyorum ki, siteye günde en az 1 saatimi ayırarak bir şeyler yapmaya çalışacağım. Sen de katkı sunamadığını ileri sürerek kaçmaktansa, benzeri bir yöntem belirleyerek bir şeyler yapabilirdin. Hala da yapabilirsin. Ancak bu camianın birlik beraberlikten uzak olduğu, takım çalışmasından anlamadığı, verildiğinde sonuna kadar sömürdüğü fakat sen de bir şeyler ver dendiğinde kaçmayı seçtiği gerçeği demek ki hala değişmemiş. İsterseniz ağır kabul edin bu sözlerimi, kaçmaya yeltenen arkadaşlar tamamen bu psikolojinin etkisindedirler diye düşünüyorum ben. Bu böyle olmaz arkadaşlar, bayramdan sonra adam akıllı, gırgırsız şamatasız, ciddi bir toplantı yapalım ve bir şeylere start verelim. Sözlerimi üzerlerine alınanlar lütfen kafalarını kaçırmasınlar, taşlar yerini bulsun. :d. :). Bu eleştirilere kendimi de dahil ediyorum. Ben belki de siteye en az katkı verenlerden biriyimdir. Yani kimse millete laf sokup kendine toz kondurmuyor demesin...

Ynt: lütfen okuyunuz!

@Ömer yazdıklarını sonuna kadar okudum.

sen de takdir edersin ki, bu tarz işler 1 2 kişinin çabasıyla yürümüyor.

şu site açıldı açılalı, doğru dürüst organize olamadık ve açıkçası sınıfta kaldık.

herkes kendisinden sorumludur.
ben, girmiş olduğum bir işte, en iyi katkıyı vermek isterim.
o katkıyı sunamadığımı görünce de, ayrılmak istedim.

kaçtığımı düşünmüyorum açıkçası.
kendimi ön plana çıkarma meselesine gelince, öyle bir çabam olsaydı, engelsizapple.com 'u kullanırdım.
bloğumda epeydir bir şey yayınlamamıştım.
bu, kendimi ön plana çıkarma çabası olarak algılandıysa gerçekten üzücü.

kaldı ki, hâlâ bu sitenin üyesiyim.

Mac kısa yolları ile ilgili

Arkadaşlar, şu mac kısa yolları aylardır editör panelinde duruyor. Allah aşkına anlayan arkadaşlardan birisi el atsın da şunu yayınlayalım ya. Anlasam ben halledeceğim de anlamıyorum.

Ynt: Mac kısa yolları ile ilgili

TAm da o konu için bu akşam Çağrı abiye de bir şeyler söylemiştim. O yazı aslında düzenlemesi bitmek üzere olan bir yazıydı. Apple'ın asıl destek sayfasından alınan kısa yollarla sürüm güncellenip, bir de TrackPad kısa yolları da işe karışınca o yazı bayağı bi yaptığımın dışına çıktı. Sürümü geri döndürmeme konusunda da bir uyarı alınca, o konudaki isteğim biraz düştü açıkçası. Fakat bu saatten sonra, eski sürüme göre olduğu kadar düzenlemeyi yapıp, adminlerden birine yollamak suretiyle, o yazıyı makale olarak değil, Mac için başlangıç sayfasına eklemesini isteyeceğim.

Podcast eklerken alınan hata ile ilgili

Arkadaşlar, bazı arkadaşlar Podcast eklerken hata aldıklarından söz etmişlerdi. Ben de bugüne kadar podcast yüklemediğim için, açıkçası pek dikkat etmedim. Ama dün gece Engelsiz eğitim platformu kayıtlarından birkaçını yükleyeyim dedim fakat olmadı. Dosya %100 oluncaya kadar yükleniyor, kaydet dediğimizde bir hata mesajı çıkıyor ve aynı Podcast ekleme penceresi geliyor. Hata şu, bana sanki dosya adıyla ilgili bir hataymış gibi geldi. Çünki aşağıda dosya adının değiştirildiğinden söz ediyor. Hatta, Dosyanın yüklenemediğini belirten bir hata var, orada yüklenebilecek dosya türlerini vermiş. Ama sanki yüklediğim dosya desteklenen uzantılardan değilmiş gibi hata çıkarmış. Hata şöyle:
Hata mesajı
list of 3 items
• Bu isimde bir dosya olmadığı için temporary://p19qndg9tn1hmuoqf2vhobe1rg3.tmp dosyası kopyalanamadı. Lütfen doğru dosya ismini verdiğinizi kontrol edin.
• Seçilen . dosyası yüklenemedi. İzin verilen dosya türleri: mp3 wav mp4 wma.
• Podcast dosyası alanı zorunludur.
list end

İşlem sonucu
Güvenlik nedeniyle, yüklediğiniz dosyanın adı . olarak değiştirilmiştir.

Hata böyle. Ama bana enteresan gelen, sistem önce dosya adını değiştiriyor, sonra da bu adda bir dosya bulunamadı diye bir hata veriyor. Ad değişikliğinin de güvenlik nedeniyle olduğu belirtilmiş. Peki podcast yüklenmediğinde, yüklendiği görülen bu dosyalar nereye gidiyor? Muhtemelen sistem bir geçici klasörde tutuyor fakat, sistemde ne kadar süreyle tutuluyor dosyalar? Acaba bu dosyaları podcasta göstererek işlem yaptırmanın bir yolu yok mudur?
Podcast yüklemeyle ilgili ayarları biraz karıştırdım ama, pek anladığım söylenemez. Ancak isim değiştirmek veya rastgele isim verilmesiyle alakalı şöyle bir ayar var:

Podcast formunun altında, ayarlar arasında şöyle bir link var:

URL yol ayarlarıOtomatik isimlendirme(etkin sekme)
Bu tıklandığında da, şu ayar var:
Generate automatic URL alias
Uncheck this to create a custom alias below.
Configure URL alias patterns.
URL takma adları
 
İsterseniz bu içeriğe erişilebilecek alternatif bir URL tanımlayın. Örneğin bir hakkında sayfası yazarken "hakkinda" girin. Bağıl yol kullanın ve sonuna
eğik çizgi koymayın yoksa URL takma adı çalışmayacaktır.
Bu kısım dosya adından çok dosya bağlantı adıyla ilgili sanırım ama, alınan hatayla bir alakası var mıdır bilemiyorum. Orada işaretli, ancak işareti kaldırıp yeniden denemeye biraz çekindim doğrusu. İstenmeyen değişikliklere sebep olmamak için müdahale etmedim. Engelsiz eğitim dosyalarının isimleri ders içeriğini de belirttiği için biraz uzun, aslında ondan da kaynaklanıyor olabilir. Şimdi kısa bir dosya yükleyip öyle deneyeceğim.

Ynt: Podcast eklerken alınan hata ile ilgili

Aynı hatayı sadece 38kb büyüklüğünde kısa adlı bir dosyada da denedim ve sonuç aynı. Can şu podcast işiyle bir ilgilenirsen iyi olur. Bir de hala düzeltilmesi gereken yerler var. Mesela faydalı site adresleri hala ekleyemiyoruz, bu site açılışından beri duran bir sorun.

Ynt: Buyrun değerlendirelim

Merhaba Arkadaşlar;
 
siteye kendim hazırladığım Podcast eklemesini bir türlü gerçekleştiremiyorum. sitede yazan bilgiler doğrultusunda ierik ekleme yapmama ramen; bir türlü içerik eklenmiyor.

Ynt: Buyrun değerlendirelim

Merhaba Cihan abi.
Podcast ekleme sayfamız azıcık değişti, bu yüzden yapamamış olabilirsin. Podcast dosyasını seçip, yükle dedikten sonra, mevcut bir yüzde ilerlemesi göremiyoruz. Bu yüzden kaldır butonu çıkana kadar yükleme işleminin devam ettiğine kanaat getirip beklememiz gerekiyor. Dolayısıyla, muhtemelen eklenecekti ama, sen işlemi iptal ettin.

Admin ve editörlerin dikkatine

Merhabalar, ben normal kullanıcı olarak bu konuyu "Genel tartışma" bölümünde gördüm. Anladığım kadarıyla bu konu editör ve adminlere özel. Kendi isteğinizle mi taşıdınız yoksa yanlışlıkla mı taşındı bilmiyorum ama sizi bilgilendirmek istedim.

Sayfalar