batarya yenileme

merhaba sevgili arkadaşlar, iphone 4s cihazımın şarjı çok git miyor. aramızda iphone telefonunun bataryasını değiştiren varsa, bunu nasıl nereden yaptığını paylaşır mı?

Forum kategorisi: 

Ynt: batarya yenileme

bunları telefonculara, gemadan yada apple in bir şubesinden değiştirilebilir diye biliyorum.

Ynt: batarya yenileme

Merhabalar, bende de Iphone 6 var. Şarj gitmiyor diye batarya değiştirdim. Şarjı halen inanılmaz az gidiyor. Çözüm bulamdım.

Apple ürün pilleriyle alakalı genel görüşlerim.

Yusuf bey, bataryanızın orjinal olup olmadığından emin olmalısınız. Bununla birlikte, özellikle iPhone6 gibi eski bir cihaz için inanılmaz, dramatik bir pil performans artışı sağlamanızın pek olanağı yoktur. Yeni cihazlara gelince, apple’in ürün tanıtımında gösterdiği zaman ölçüleri sizin için bir kıstas olabilir. Orada da örneğin iPhone12 için kouşursak, promax dışındaki cihazların bataryalarını beğenmiyorum. Estetik bir cihaz yapabilmek için pil kapasitesinden kısmak zorunda kalıyorlar diye anlayabilirsiniz özet olarak. Kısa vadede, apple özellikle cihazlarına koyacağı modemi kendi üretebilirse bir şeyler değişebilir; aksi takdirde pil konusunda bir sıçrama olmayacaktır.

Ek olarak, daha uzun ekran süresi almanın bir takım konforlardan vazgeçmek kaydıyla bazı yolları da var. Arkaplanda uygulama yenilemeyi sınırlamak, düşük güç modunu mümkün olduğu kadar açık tutmak, ekran parlaklığını sıfırlamak veya ekran perdesini açık tutmak, konum isteyen uygulamaları sınırlamak, wifi kullanırken hücresel bağlantıyı kapatmak..... bu ve benzeri konularda bu forumda bir tartışma var diye hatırlıyorum.

Ynt: batarya yenileme

Yan sanayi bataryaların takıldıktan 6 ay sonra eski bataryadan daha az dayandığı gibi bir duyum almıştım. Şahsen kendim batarya değiştirmek istesem Apple'a gider ve onlara değiştirtirdim.
Ben şahsen parlaklığı %0'da kullanıyorum ve ihtiyacım omadığı sürece hücresel veri kapalı ve konum isteyen uygulamalara kullanırken konum izni veriyorum.