weather gods

Uygulama açıklaması: 

weather gods milyonlarca bölgenin ayrıntılı hava durumu bilgilerini eşsiz bir görsellik, güçlü grafikler, hava durumuna uygun ses efektleri ve kolay kullanılan bir arayüz ile iOS cıhazınıza getiriyor. böylelikle ayrıntılı veriler sizin için rakamlardan ibaret olmaktan çıkacak; adeta hava durumunu tüm duyularınızla yaşayacaksınız. üstelik bunu yaparken de hava durumuna ait hiç bir teknik ayrıntıyı kaçırmayacaksınız. evet; doğru anladınız! weather gods kullanarak basit bir arayüz, ayrıntılı hava durumu verileri, göze ve kulağa aynı anda hitap eden hava durumu canlandırmaları, saatlik, günlük grafikler, aynı anda onlarca lokasyonun hava durumunu kolayca izleme ve daha fazlasına hiç sıkılmadan ve hızlı şekilde ulaşacaksınız. ayrıntılı raporlar ile çekici duyusal canlandırmaların ve kolay kullanımın bir arada sunulduğu weather gods, hava durumu uygulaması konseptini sizin için yeniden tanımlıyor.

weather gods, dünyanın en saygın hava durumu veri sağlayıcılarından ayrıntılı hava durumu verilerini sizin için topluyor ve bu verileri saatlik, günlük ve haftalık tahminleri de içerecek şekilde önünüze getiriyor. daha fazlası da var; ayrıntılı ama kolay yapılandırılabilir bildirim sistemiyle tanımladığınız şartlar gerçekleştiğinde size anında bildirim gönderiyor; widget ve siri kestirmeleri desteği sunuyor; ay döngüsü ve 24 saati içeren ayrıntılı hava tahmin grafikleri sağlıyor. kısacası weather gods tam anlamıyla dünyanın havasını parmaklarınızın ucuna getiriyor.
temel özellikler:
*yedi gün ve geceyi kapsayan animasyonlu hava durumu özeti.
*weather wheel özelliği ile 7 günlük saat saat hava tahmini.
*üst düzey kullanıcılar için özelleştirilebilir hava durumu bildirimleri.
*gerçek hava durumuna bağlı ses efektleri.
*ayrıntılı saatlik ve günlük grafikler.
*ay halleri ve aşamaları.
*profesyöneller ve seyahat halinde olanlar için çevrim dışı mod desteği.
*dünya saati desteği.
*güçlü VoiceOver desteğiyle erişilebilir kullanım.
*widget desteği
*siri kestirmeler desteği.
*3d menü desteği.
*Taptic Engine desteği.
*en saygın hava durumu veri sağlayıcılarını bir araya getirerek bir milyon bölge için hava durumu verileri.

erişilebilirlik notları

geliştirici erişilebilirliğe özel bir dikkat sarfediyor. bu sebeple uygulamanın VoiceOver ile tamamen uyumlu olduğunu söyleyebilirim. arayüz ilk başta size fazlaca karışık ve geniş gelebilir; bu süreci hızlı atlatmak ve uygulamayı etkin kullanabilmek için VoiceOver ipuçlarını takip etmenizi öneriyorum. özellikle bilgi kategorisi ve konumlar arasında 3 parmak hareketleriyle geçiş yapabilmek çok etkileyici olmuş.

uygulama yorumu

açıklamaya da yazdığım gibi, bu uygulama teknik sayılabilecek ayrıntıları iyi görselleştirme ve ses efekktleriyle destekliyor. aryüz de hoş olunca ortaya keyifli bir kullanıcı deneyimi çıkıyor. özel olarak araştırmadım ama; ayrıntılı verileri bu biçimde erişilebilir sunan fazla hava durumu uygulaması olduğunu pek sanmıyorum. bu sebeple uygulamayı gönül rahatlığıyla herkese öneriyorum.

Uygulama kategorisi: 

Hava durumu

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli