Turna

Uygulama açıklaması: 

Uçak Bileti ve Otobüs Bileti için ücretsiz en iyi uygulama. Smartflight® özelliği ile %70'e varan indirimli uçak biletleri Turna uygulamasında. Hemen ücretsiz indir.
Uçak bileti ve otobüs bileti için ücretsiz en iyi uygulama. Her uçuştan puan kazandıran ödüllü ucuz uçak bileti ve otobüs bileti uygulaması. Kredi Kartında biriken puanları hesabına aktarıp indirimli uçak ve otobüs bileti satın alabileceğin tek uygulama.
THY, Pegasus, Anadolu Jet, Sunexpress başta olmak üzere 300+ hava yolu firmasının uçak bileti fiyatlarını karşılaştır ve ucuz uçak bileti bul. Pamukkale, Metro, Efe Tur, Ulusoy, Süzer gibi Türkiye’nin önde gelen 200+ otobüs firmasının biletlerini hemen karşılaştır.
2018’de Türkiye’nin kullanıcı deneyimi açısından en iyi uygulaması seçilerek Felis ödülü alan Turna, otobüs ve uçak bileti için en kolay uygulama.
Turna – Uçak ve Otobüs Bileti uygulamasında neler var?
-Uçak bileti fiyatlarını sorgula, THY, Anadolujet, Pegasus, Sunexpress, Corendon ve yüzlerce havayolunun bilet fiyatlarını anında karşılaştır, saniyeler içinde satın al.
-Her uçuştan turna puan kazan, kazandığın puanlarla daha ucuza uçak veya otobüs bileti satın al.
-Metro, Pamukkale, Anadolu Ulaşım, Ulusoy ve 200+ otobüs firmasının seferleri arasından istediğini seçerek anında satın al.
-Banka ve Kredi kartlarında biriken puanlarını hesabına aktarıp 2 yıl boyunca istediğin zaman otobüs veya uçak bileti satın alırken para yerine kullan.
-Sadece Turna’ya özel Akıllı Uçuş® (Smart Flight®) fırsatlarından yararlanıp %80’e varan daha ucuz imkanlarla aktarmalı uç.
-Turna uygulamasına özel kampanya ve indirimlerden haberdar ol ve indirimli fiyatlar tükenmeden yararlan.
-Arkadaşlarını davet et onların yaptığı seyahatlerden de ömür boyu puan kazan.
-Koşulsuz bilet iptal hizmeti ile uçuşa 2 saat kalana kadar %90 iade hakkından yararlan
-3D Güvenli Ödeme ve tüm banka kartlarına 6 taksitle uçak bileti ve otobüs bileti bul.
-Canlı Destek hizmeti ile anında uçak ve otobüs seyahati ile ilgili tüm sorularının cevaplarını bul.
Otobüs ve Uçak Biletleri Aynı Uygulamada. Turna’da uçak biletleri ve otobüs biletleri aynı mobil uygulamada yer alır. Ucuz bilet bulma uygulaması için Turna’yı kullan. Pamukkale, Metro, Anadolu Ulaşım, Efe Tur, Ulusoy, Has, Isparta Petrol, Akdeniz Seyahat, Kanberoğlu, Fındıkkale, Ben Turizm, Öz Diyarbakır ve 200’ün üzerinde otobüs firması arasından seçimini yap ve en iyi fiyatlarla hemen otobüs bileti al.
Her Uçuştan Puan Kazan. Üye olduğunda her uçuştan puan kazanıp, kazandığın puanlarla uçak bileti veya otobüs bileti satın alarak bedava seyahat et. Üstelik, başkaları için uçak bileti aldığında da puanları sen toplarsın. Ayrıca puan harcarken de puan kazanmaya devam edersin.
Banka ve Kredi Kartı Puanlarıyla İndirimli Uçak ve Otobüs Bileti Al. Kredi veya banka kartında (World, Axess, Bonus, Maximum, Cardfinans, Paraf, Bankkart) biriken puanları Turna hesabına aktarıp, uçak bileti veya otobüs bileti satın alırken kullanabilirsin. Bu puanlardan 2 yıl boyunca istediğin an yararlanabilirsin.
Biletini 3D ile güvenle satın al.
Akıllı Uçuş® ile Yüzde 80'e varan İndirimler! Akıllı Uçuş@, Turna mühendisleri tarafından geliştirilen ve inanılmaz avantajlar sunan bir özellik. Sizin yerinize bütün rotaları arıyor ve anlaşması olmayan havayollarını dahi tek uçuşta birleştirerek aktarmalı uçuşlarda mucizevi indirimler sağlıyor. Ayrıca, Turnanın özel anlaşmaları ile gelen kampanyalı uçak bileti fiyatlarını kaçırma. Turna uygulamasını indirip üye ol, tüm kampanyalardan anında haberdar ol. İndirimli uçak bileti fırsatlarını kaçırma.
Koşulsuz Bilet İptal Hizmeti. Turnadan koşulsuz bilet iptal hizmeti ile uçak biletini rahatça satın al. Bu hizmetle aldığın biletini uçuşa 2 saat kalana kadar iptal edebilirsin. Bilet tutarının yüzde 90'ını iade alırsın.
Arkadaşlarını Davet Et, Sen de Kazan, Onlar da Kazansın. Arkadaşlarını Turnaya davet ederek kazanmaya hemen başlayabilirsin. Davet ettiğin arkadaşlarının satın alacağı her uçak biletten sen de sonsuza kadar Turna Puan kazanırsın.

erişilebilirlik notları

uygulamanın uçak bileti mekanizması VoiceOver ile kullanılabilir gözüküyor. Güzergah seçimi, yolcu adedini belirleme, gidiş dönüş tarihini ayarlayan takvim, uçuş listesi, uçuş seçimi, yolcu bilgileri ve ödeme işlemleri gibi mekanizmalar zahmetli de olsa VoiceOver ile çalışıyor. Tabi burada dikkatli davranmak gerekiyor; zira ilgili ekranlarda çok yoğun bir prosedür ve ekran kalabalığıyla karşılaşıyoruz. Metinleri ve onay kutularını tam odaklanarak takip etmek gerekiyor.
Öte yandan, uygulamanın otobüs bileti fonksiyonları oldukça sorunlu. Bu ekranlar VoiceOver ile bağımsız kullanıma uygun değil.
Uygulamanın genel menü yapısı kalabalık gözükmesine rağmen VoiceOver ile kullanılabilir durumda. Hesap ayarları, canlı destek gibi mekanikler erişilebilir biçimde çalışıyor.
Sonuç olarak, yorucu da olsa temel seviyede erişilebilir bir uçak bileti alışveriş deneyimi yaşayabiliyoruz.

uygulama yorumu

özellikle müşteri hizmetlerini ve canlı desteğini beğendiğim, uçuş seçimi ve takvim mekanizmasını da muadillerine göre daha kullanışlı bulduğum bir araç. Otobüs bileti ekranları ise, yukarıda da yazdığım gibi çok kötü ve erişilemez durumda.

Uygulama kategorisi: 

Seyahat

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz