Timeglass

Uygulama açıklaması: 

Timeglass, kullanımı kolay ama bir o kadar da işlevsel bir kronometre ve sayaç uygulamasıdır. bu uygulama, antrenman, ders çalışma, mutfak işleri gibi günlük aktivitelerinizde ihtiyaç duyacağınız kronometre ve sayaç yetenekleriyle gelmektedir.
uygulamayı kullanarak yapabilecekleriniz:
-tek kullanımlık sayaçlar kurma: bu sayaç tipinde zamanı ayarlarsınız süre dolduğunda bir uyarı aldıktan sonra sayaç kaybolur. rutin olmayıp hızlıca giderilmesi gereken ve daha sonra ihtiyaç duyulmayacak kronometre senaryoları için idealdir. örneğin 10 dakika sonra yemeğin altının kapatılması gerekliliği gibi.
-tekrar kullanılabilir sayaçlar kurma: sabit zamanlanmış, günlük rutininize dahil kronometre senaryoları için tercih edilebilir. . örneğin, kurufasülyenin ortalama 45 dakikada kaynaması, çayın altının kapatılması gibi sıklıkla tekrarlanan ve sabit zamanlı günlük rutinler için idealdir.
-kademeli sayaçlar kurma: bu sayaçlar da tekrar kullanılabilir sayaçlardır. şu farkla ki, zaman belirli parçalara bölünmüştür. örneğin, 45 dakika ders çalıştıktan sonra 5 dakika dinlenecek şekilde setler oluşturmak gibi senaryolar için idealdir.
-bir aktivitenin ne kadar sürdüğünü ölçecek şekilde kronometre çalıştırabilme: bu kronometre tipinde amaç, aktivitenin gerçekleştirilme süressini hesaplamaktır. örneğin 100 metreyi ne kadar sürede koştuğunuzu ölçmek gibi senaryolar için idealdir.-
-önceden hazırlanmış zamanlayıcılar arasından hızlıca seçim yapabilme
-sayaçları widget üzerinden yada 3d Touch ile çalıştırabilme
-sayaçları istenildiğinde duraklatabilme
-tekrar kullanılabilir ve kademeli sayaçlar için alarm tonları ve ikonlar belirleyebilme
-kademeli sayaçlara konuşan alarmlar atayabilme

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile uyumlu bir biçimde kullanılmaktadır. tek dikkat edilecek nokta, sayacı ayarlarken rotoru eylemlerden veri ayarla seçeneğine getirmek gerekiyor.

uygulama yorumu

uygulamayı beğendiğimi söyleyebilirim. orta seviyede kronometre işlerinin altından kalkabiliyor. fakat birkaç eksiği de yok değil. en önemli eksiklik, sayaç tipleri biraz sınırlı. örneğin, saate duyarlı sayaçlar kurulamıyor. misal, tam 13.20'de çalışmaya başlayacak bir sayaç kuramıyoruz. bir diğer eksiklik ise, sayaçların kategoriler altında toplanamaması. böyle olunca onlarca sayaç tek bir ekrana yığılmış oluyor. hoş bir durum değil. son olarak, sayaçların geçmiş kayıtlarının tutulmaması da bir kusur olarak gözüme çarpıyor. örneğin, hangi sayacı geçmişte ne zaman çalıştırdığımızı görmek uygulama işlevselliğini arttırırdı.
sonuç olarak, başarılı, kullanımı kolay ve genel sayaç işlerini yönetebilecek bir uygulama. bununla birlikte, yukarıda dile getirdiğim özelliklere sahip daha güçlü alternatiflerinin mevcut olduğunu da ekleyeyim.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz