time line

Uygulama açıklaması: 

timeline, hayatınızdaki önemli olayları yakalayıp kaydetmenize yardımcı olan basit bir günlük ve not tutma uygulamasıdır. uygulamayı klasik tarzda günlük tutmak, yapılacaklar listeleri oluşturmak, tatilinizin-seyahatinizin ayrıntılarını kapsayan notlar tutmak, hayatınızdaki dönüm noktalarını kaydetmek gibi bir çok farklı amaçla kullanabilirsiniz. uygulama bu amaçların hepsine uygundur. uygulama ile; çeşitli türde günlükler oluşturabilir; bu günlüklere anılarınızı içeren bilgiler girebilir; bu bilgilerin tarih ve saatlerini ekleyebilir ve her anınız için ayrı arka plan renkleri belirleyebilirsiniz. ayrıca her günlük için tarih zaman stilini değiştirme ve anılarınızı yakın ve uzak zamana göre sıralama olanağınızda var. Timeline, kullanışlı genel özelliklerine ek olarak iCloud senkronizasyonu, günlüklerinizi diğer insanlarla paylaşabilme ve uygulamayı Faceİd, parola ve Touchİd ile koruma imkanı da sağlıyor. sonuç olarak Timeline sizin için sizin oluşturduğunuz bir zaman tüneli sunar. böylece hayatınızdaki dönüm noktalarını kaydeder ve daha sonra kolayca anımsarsınız.

erişilebilirlik notları

uygulama etiketsiz bazı butonlar haricinde oldukça erişilebilir. etiketsiz butonların tanımlarıysa şöyle.
*ana ekrandaki artı butonu günlük eklemeye yarar. aynı şekilde günlük ekranlarındaki artı butonu da anı eklemeye olanak verir.
*günlük ekranlarındaki madde işareti etiketli buton günlüğün stil ayarlarını açarken; "yukarı ok" işaretli buton da anıların sıralanma stilini değiştirir. aynı ekranda, anıların yanlarındaki etiketsiz butonlar anı düzenleme alanını açmaktadır.
*anı düzenleme ekranlarında, zamandan sonra "delete" etiketine kadar olan etiketsiz butonlar anı arka planını değiştirmeye yarar. bunlar: beyaz, pembe, kırmızı, mor, sarı, mavi, yeşil ve turuncu şeklinde sıralanmıştır.

uygulama yorumu

fazlasıyla basit bir uygulama. açıklama kısmına da yazdığım gibi, dilerseniz not tutma uygulaması, dilerseniz gezi, anı vs gibi günlük tutma işleri için kullanabilirsiniz. birden fazla günlük oluşturulabiliyor olması farklı ihtiyaçlarınız için ayrı günlükler oluşturmanızı sağlıyor ki basit bir günlük tutma uygulaması için önemli bir artı. gelişmiş günlük tutma uygulamalarına göre zengin metin editörü, şablonlar, linkler, özel alanlar, etiket, çoklu ortam, sosyal medya desteği, kişi ve yer bilgisi gibi çok eksiği var ama, zaten bunlara ihtiyacınız yoksa; basit şekilde günlük tutmak istiyorsanız ve not uygulamaları size karmaşık geliyorsa bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. son not, uygulama hiç bir günlüğün bulunmadığı durumda, süpürme hareketlerine çökerek tepki verebiliyor. çözüm olarak: ilk günlüğünüzü oluşturmak için süpürme hareketini kullanmak yerine ekranın altına 4 parmağınızla dokunarak en sondaki "artı" etiketli butona ulaşın.

Uygulama kategorisi: 

Yaşam tarzı

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz