tarif küpü

Uygulama açıklaması: 

www.kevserinmutfagi.com Türkiye’nin en kullanıcı dostu yemek tarifleri uygulamasını sunar.

Açık ve kolay anlaşılır anlatımı ve maddelenmiş malzeme listeleriyle birçok farklı kategoride 2000'i aşkın yemek tarifi bu uygulamada sizleri bekliyor.

Uygulamadaki pratik tarifler sayesinde yaşam hızının artmasına bağlı olarak hazır gıda tüketiminin her geçen gün arttığı günümüzde insanlara çok fazla uğraşmadan da güzel ev yemekleri yapılabileceğini göreceksiniz. Her hafta yayınlanan videolu tariflerle yemeklerin kıvamını daha iyi anlayabilir ve yemek yapma sürecine ilişkin ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Mutfak yükünüzü biraz olsun hafifletebilmek adına bugün ne pişirsem kategorisi altında günlük menü tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Uygulamanın asıl amacı aynen uygulanacak yemek reçeteleri vermek değil yemek yapmayı öğretmek. Mutfak akademisi kategorisi altında yemek yaparken hangi
malzemeyi neden kullanıyoruz, bazılarını neden kullanmıyoruz, ne yaparsak fiyaskoyla sonuçlanır, ne yaparsak bizi başarıya götürür, hangi malzemeler bir
araya gelince ne tür kimyasal tepkimeler ortaya çıkar gibi yemek yapmanın mantığını anlamanızı sağlayacak ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Facebook sayfasında 280.000’den fazla takipçisi olan www.kevserinmutfagi.com şimdi de mobil uygulamasıyla sizlerle. Uygulamayı iPhone veya iPad üzerinden kolayca indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulamanın kullanımında önemli erişilebilirlik sıkıntıları var. eğer, aşağıdaki erişilebilirlik kusurlarıyla uygulamayı kullanmayı göze alıyoriseniz, ortalama bir kullanım deneyimine ulaşabilirsiniz.
1. anasayfadaki yemek kategorileri ve menüler erişilebilir değil. kategorilere ulaşmak için sayfaları üç parmakla aşağı kaydırmanız gerekecektir. bu şekilde kategoriler görünür oluyor. fakat, bu halde dahi anasayfa tamamen erişilebilir olmuyor.
2. yemek tarif ekranında bulunan "malzemeler, hazırlanış, notlar, yorumlar" gibi başlıklara çift dokunulmasına rağmen süpürmeyle ulaşamıyoruz. bu sorunu bir nebze aşabilmek için, bir başlığı etkinleştirdikten sonra ekranın altına doğru bir kez dokunun. bu şekilde içerik sağa doğru süpürerek okunur oluyor. fakat, içeriğin en başından başlamak için sola doğru süpürmeye başlarsanız ve içerikten kapatma butonuna kayarsanız içerik tekrar kayboluyor.

uygulama yorumu

uygulamanın erişilebilirlik kusurlarını yazdım. yemek yapımına katkısı olmasa da, genel bir yemek kültürü vereceğinden özellikle damak tadına düşkün insanların indirmesinde fayda olabilir.

Uygulama kategorisi: 

Yiyecek ve içecek

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanmak gerçekten zor

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz