tally 2

Uygulama açıklaması: 

tally oldukça basit ve kullanışlı bir sayım uygulamasıdır. saymak istediğiniz şey ne olursa olsun ve kaçar kaçar sayılması gerekiyorsa gereksin tally 2 ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. sadece dokunmanız yeterli. çift dokunarak sayın; geri saymak için aşağı çekin; eklediğiniz saym öğelerini görüntülemek için sağa çekin; sayaçlarınızın ayarlarını yapmak için sola çekin. bu kadar basit!
özellikler:
*saymak istediğiniz her şey için bir sayaç ayarlayabilme(sınırsız sayıda sayaç oluşturabilmek için uygulama içi satın alım gerekir).
*sayaçların toplu bir listesini görerek tüm sayaçları bir arada kontrol edebilme, arttırma ve azaltma.
*parmak hareketleriyle hızlı ve pratik kullanım.
*sayaç her hareket ettiğinde görsel ve işitsel bildirim alma.
*sayaçların ismini, sayma aralığını, sayım yönünü ve gerekirse sayacın sıfırlanacağı varsayılan değeri belirleyebilme.
*widget desteği.
*sayaç ve değerlerini paylaşabilme.

erişilebilirlik notları

aşağıdaki ipuçları uygulamayı VoiceOver ile erişilebilir şekilde kullanabilmenize yardımcı olacaktır.
1. sayacı bir adım arttırmak için çift dokunmak yeterli olduğundan bu konuda sıkıntı yaşamazsınız ama tutup çekme hareketine aşina değilseniz alışmanız gerekebilir. çekme hareketleri dediğim hareketleri VoiceOver ile yapmak için çift dokunup basılı tutarken ilgili yöne doğru parmağınızı kaldırmadan itmeniz gerekiyor. sanki bir şeyi ekranın bir yanından öbür yanına sürüklüyor gibi düşünün.
2. parmak hareketlerinin mekaniği dışında küçük bir problem daha var. o da sağa ,sola, yukarı ve aşağı çekme hareketlerini ekranın her noktasından başlatamıyorsunuz. test edebildiğim kadarıyla harekete ekranın merkezine yakın bir noktadan başlamak gerekiyor. bu sebeple her hangi bir çekme hareketini ilk denemede yapamayabilirsiniz. öte yandan eğer başlangıç noktasına isabet etmişseniz uzun bir hareket yapmanıza zaten gerek kalmayacak ve çok kısa bir çekme sonucunda sesli geri bildirim alacaksınız. hareketleri yaparken fazla zorlanırsanız sayacı menü yardımıyla arttırıp azaltmanız da mümkün.

uygulama yorumu

ben bu geliştiricinin uygulamalarını beğeniyorum. uygulama arayüzlerini pratik ve erişilebilir tasarladıkları gibi, tam olarak yapması gerekeni yapan işlevsel uygulamaları var. tally özelinde de durum değişmemiş. uygulamanın bir kaç olası kullanım senaryosu var. örneğin bir elinizle bir şeyi sayarken öbür elinizle de çift dokunarak saymak istediğiniz şeyi zihninizi yormadan pratik ve mekanik bir şekilde sayabilirsiniz. ya da oyun skoru tutmak için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz bir bilgi yarışması gibi. veya tesbihat ve zikir gibi kısmen uzun süreli ve odaklanma gerektiren zihinsel türdeki soyut şeyleri de saymak için tally uygulamasını kullanabilirsiniz. sonuç olarak çok pratik ve hoş bir uygulama.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz