statune

Uygulama açıklaması: 

Statune, seni arayan kişilere sıradan çalma tonu dııt dıt yerine, o an ne yaptığını, nerede olduğunu otomatik olarak söyleyen bir uygulamadır. Sen daha telefonunu açmadan, Statune uygulaması seni arayanları karşılar ve toplantıda, tatilde, sinemada veya yemekte olduğunu ve daha birçok şeyi söyleyebilir.

Bazen öyle durumlar olur ki, arkadaşın arar açamazsın. Açmadığın için arkadaşın merak eder, bazen de sinirlenir.
Statune sayesinde seni arayanlar, telefonunu açmana gerek olmadan senin meşgul olduğunu anında öğrenirler.

Onlar seçtiğin mesajı dinlerken telefonun çalmaya devam edecek. Telefonu açıp açmamak senin tercihine kalmış. Kısacası, artık telefonunu açamadığın için üzülmene gerek yok.

Üstelik artık seçtiğin tonları istediğin kişilere, istediğin zamanlarda dinletebilirsin. Örneğin ailene dersteyim tonunu dinletirken arkadaşlarına dans ediyorum tonunu dinletebilirsin. Kim bilir, belki dans kursundasındır.

Hemen uygulamayı indir ve seni arayanları gruplara eklemeye başla.

Statune’ü indirdikten sonra, sana özel hazırladığımız 300’den fazla statü içinden o anki durumunu yansıtan statü'yü seçebilirsin. Arkadaşlarının hangi
statüyü dinlettiğini görebilir ve istediğin süre boyunca geçerli olacak şekilde bu statü’yü telefonuna tanımlayabilirsin. Yaptığın statü güncellemelerini Facebook ve Twitter hesaplarından paylaşabilirsin.

Turkcell şebekesi (4,5G) üzerinden kullanımda veri (data) bağlantısı ÜCRETSİZDİR. Statune uygulamasından yararlanabilmek için Turkcell abonesi olmanız gerekmektedir. Statune’nin haftalık kullanım ücreti 2 TL’dir, ücret otomatik olarak Turkcell hattınıza yansıtılır.

test ortamı

iPhone 6s, IOS10.3

erişilebilirlik yorumu

uygulamanın birkaç hafif seviyeli erişilebilirlik problemi var. uygulama ilk açıldığında, işlev ekranlarındaki ipucu pencereleri uygulamayı keşfetmenizi engelleyebilir, bunu aşmak için yardım penceresini çift dokunup kapatmak gerekiyor. bunun dışında, oldukça fazla etiketlenmemiş buton var, bu da uygulamanın çözülmesini bizim için kısmen zorlaştırıyor.

uygulama yorumu

ben bu uygulamayı çok beğeniyorum, çok işime yarıyor. arama yönetimi söz konusu olduğunda upcall ile birlikte kullanmak büyük konfor sağlıyor. tek eksiği, gruplara 10 kişiden fazla kişi ekleyememek ve grup sayısının sınırlı olması. ayrıca, uygulama açıklamasında yazan haftalık ücret güncel değildir. bunu zaten aboneliğinizi başlatırken farkedeceksiniz. hali hazırda, haftalık abonelik ücreti 3 tl'dir.

Uygulama kategorisi: 

Eğlence

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz