speedtest by ookla

Uygulama açıklaması: 

Speedtest, internet bağlantınızın hızını, daha doğru bir ifade ile servis sağlayıcınızın size sağlayabildiği maksimum hızı test edebileceğiniz hafif ve kullanışlı bir uygulama. Uygulama basit bir arayüz altından, size en yakın serverlerden seçim yaparak basit download, upload ve ping testleri yapıyor. İsterseniz server listenizden elle de seçim yapabiliyorsunuz. Uygulama gerçekleştirdiğiniz hız testlerinin kayıtlarını da tutuyor. Dilediğiniz zaman bu kayıtlara erişebiliyor, sıralayabiliyor, paylaşabiliyor yada silebiliyorsunuz.

Erişilebilirlik notları

uygulamanın arayüzü ilk başta tuhaf görünse de erişilebilir. sonuçta, hız testi yapma ve test geçmişini görüntüleme gibi temel işlevler VoiceOver ile gerçekleştirelebiliyor. tek problem, seçili test modu ayırd edilemiyor; hangi moddun seçili olduğunu ancak testler arasındaki süre farkından anlayabiliyorsunuz.

Uygulama yorumu

uygulama işinizi görecektir lakin, günümüz hızlarında anlamlı bir sonuç için en az 250 mb gibi bir veri kullanmak gerekir ki, Özellikle hücreseldeyken bu sizin için sorun olacaksa dikkatli olun. bunun dışında, iOS cıhazıyla pratik biçimde download, upload ve ping testleri yapmak isteyenlere önerilebilir.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz