randomiser

Uygulama açıklaması: 

seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? birden fazla seçenek arasında rastgele bir seçim yapmaya mı ihtiyacınız var? randomiser tam da bu senaryolarda yardımınıza yetişiyor. listenizi oluşturun ve rastgele bir sonuç alın. işte bu kadar! üstelik oluşturduğunuz listeleri kaydedebilecek, başkalarıyla paylaşabilecek ve iCloud senkronizasyonu sayesinde onlara tüm cıhazlarınızdan erişebileceksiniz.
temel özellikler:
*metin veya numaralı listeler oluşturma.
*oluşturulan listelere dilediğiniz kadar öğe ekleme.
*öğeleri düzenleme ve silme.
*liste öğeleri arasında rastgele seçim yapma.
*rastgele seçimi dilediğiniz sayıda tekrarlayabilme.
*öğe seçim istatistiklerini görme.
*listeleri kaydetme.
*liste ve sonuçları paylaşma.
*iCloud senkronizasyonu.
*csv biçimindeki listeleri içe aktarma.

erişilebilirlik notları

uygulama esas itibariyle erişilebilir olmakla birlikte sinir bozucu bir bug barındırıyor. şöyle ki: listenin ilk öğesine tekrar dokunarak düzenlemek mümkün olmuyor. listenin ilk öğesini daha sonra düzenlemenin tek yolu, üç parmak aşağı iterek o öğeyi diğer metin kutularına taşımak.

uygulama yorumu

basit bir uygulama. yaptığı iş verilen öğeler arasından rastgele bir seçim yapmaktan ibaret. dikkat çekici avantajı numaralı listeler oluşturabilmesi. böylece verilen bir aralıktaki tüm sayıları hızlıca öğe olarak ekleyebiliyor. ayrıca csv içe aktarabilmesi de bir artı. öte yandan sadece liste öğeleri arasından seçim yapabilmesi ve istatistiklerinin çok kısıtlı olması gibi eksileri var. ama benim en beğenmediğim durum uygulama arayüzünün keyifsiz olması. uygulama menüsünün ana ekranda açılması ve klavyeyi açıp kapatan mekaniğin verdiği rahatsız his kullanıcı deneyimine zarar veriyor.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli