pwd

Uygulama açıklaması: 

pwd, basit ve işe yarar bir hızlı parola oluşturucudur. Acil kullanmak üzere güvenli ve güçlü bir parola mı oluşturmanız gerekiyor? Hiç sorun değil! pwd ile parolanızı oluşturun ve daha sonra bu parolayı kopyalayın veya paylaşın. Tüm bu işlemler sadece bir kaç saniyenizi alacak.
Özellikler:
Parolanızın uzunluğu ile büyük küçük harf, rakam ve sembol içerip içermeyeceğini belirleyin. Böylelikle parolanızın güvenlik seviyesini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın.
**parolanızın seviyesini görün: renklendirilmiş ve sayısallaştırılmış biçimde parolanızın güvenlik durumunu görün.
**uygulamayı açmadan hızlı parola oluşturun: ana ekran widgetini veya uygulama bağlamsal menüsünü kullanarak hızlıca parola oluşturun ve bu sayede zaman kazanın.
**parolalarınızı diğer uygulamalara taşıyın: oluşturduğunuz parolayı yapıştırmak üzere kopyalayın ya da doğrudan üçüncü bir uygulamayla paylaşın.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir durumda. Dikkat etmeniz gerekenleri aşağıya alıyorum.
1. Parolanın hangi karakter setlerini içereceğini belirlemek için ilgili setlerin hemen yanında bulunan ve “1 veya 0” şeklinde etiketlenmiş butonları kullanıyoruz. Tahmin edebileceğiniz üzere “1” ilgili karakter setinin aktif olduğunu, “0” ise setin devre dışı bırakıldığını gösteriyor.
2. Parola uzunluğunu belirlediğimiz bar ilk bakışta ince ayar yapmaya müsait değilmiş gibi gözükebilir. İlgili barı daha yavaş hareket ettirmek için parmağımızı basılı tutarak sürüklememiz gerekiyor. Sürükleme yönü biraz problemli olsa da az bir uğraşla sonuç alabiliyoruz.

uygulama yorumu

fazlasıyla basit bir parola oluşturucu. Çok hayati özellikleri yok ve ayrıntılı seçenekler barındırmıyor. Bu yönüyle, mümkün olduğunca basit bir parola oluşturucu arayanlara önerilebilir.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz