pocket drive

Uygulama açıklaması: 

pocket drive, bir dosya yöneticisidir. bilindik belge formatlarını (office/iWork belgeleri, rtf ve txt belgeleri) gibi, bilindik resim dosyası formatlarını(JPG/JPEG, PNG, BMP, GIF, TIF, ICO, XBM), bilindik video ve ses dosyası formatlarını destekler.
uygulamalar ve cıhazlar arası dosya paylaşma(wifi, iTunes) desteklenmektedir. ayrıca, klasör oluşturma, metin dosyaları oluşturma ve fotoğraf içe aktarmak da mümkündür.
uygulama ayrıca, dosya ve klasör organizasyonu (sıralama, liste/ayrıntı görünümü, dosya kopyalama/taşıma/silme) gibi seçeneklerle gelmektedir.
uygulamanın ayrıca dosya indirmeyi de destekleyen yerleşik bir web tarayıcısı bulunmaktadır.

erişilebilirlik notları

uygulama malesef VoiceOver ile uyumlu gözükmemektedir. neredeyse bütün butonların etiketsiz olmaları bir yana, ekranların da erişilebilirlik sorunları bulunmaktadır.

uygulama yorumu

erişilebilir olmaması ve cloud desteğinin bulunmaması uygulamanın bizim için kullanım dışı kalmasına sebep oluyor. çok daha güçlü ve erişilebilir dosya yöneticileri var. bu uygulamayla vakit kaybetmeye gerek yok. ayrıca genel olarak, arayüzün çok iyi düşünülüp tasarlandığı durumlar hariç dosya yöneticilerinde gömülü web tarayıcı olması erişilebilirlik kaybına ve gereksiz kalabalığa neden oluyor.

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılamaz durumda

Düğme etiketleri: 

Hiçbir düğme etiketlenmemiş

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz