pocket casts

Uygulama açıklaması: 

pocket casts, çok güçlü özelliklerle donatılmış bir podcast takip ve dinleme uygulamasıdır. bu uygulamayla dilediğiniz podcastları kolayca bulabilir, abone olabilir, ve sayısı ne kadar fazla olursa olsun kolayca takip edebilirsiniz. güçlü playback seçenekleri, podcastlarınızı organize etmek için araçlar, tema desteği, ios, windows, mac, android ve web uygulamaları, CarPlay, AirPlay, Chromecast ve Sonos desteği, pocket cast hesabıyla içeriklerinizi tüm aygıtlarınızda senkronize edebilmesi ve anlaşılabilir arayüzüyle tüm podcast ihtiyaçlarınız için güçlü bir çözümdür.
**konumlandırılabilir player: oynatma kontrollerini ister podcast bölüm listesinin yanında küçük birer buton olarak, ister tüm ekranı kaplayacak şekilde konumlandırabilme. böylece genel podcast operasyonlarıyla oynatma eylemleri arasında rahat geçiş yapılabilir.
**oynatma kontrolleri: ileri geri sarma, ileri geri sarma hızını değiştirme, duraklatma ve tekrar oynatma.
**oynatma hızını değiştirebilme(3x'e kadar). bu seçenek özellikle yavaş akan podcastları hızlandırmak için iyi bir çözümdür.
**ses düzeyini yükseltme: aygıtın genel ses düzeyini değiştirmeksizin arkaplan gürültüsünü kısarak podcastın ses düzeyini arttırabilme: bu seçenek, yoğun dış ortam gürültüsüyle kaydedilmiş podcastların daha rahat dinlenmesi ve işitme güçlüğü çeken kullanıcıların deneyimini iyileştirmek için idealdir.
**favori podcastlarınızı ve podcast bölümlerinizi elle yahut otomatik bir şekilde sırayla dinleyebilme: bu seçenek, özellikle birden çok podcastı takip eden kişilerin kendi dinleme sırasını oluşturmasına yardımcı olur. sırası gelen podcast bölümü otomatik olarak oynatılır.
**sessiz kısımları atlayarak hızlıca içeriğe geçebilme. bu seçenek, özellikle konuşmalar arasında geniş boşluklar bulunan podcastlarda zaman kazandıracaktır.
**destekleyen podcastlarda podcast içerisindeki bölümlere hızlıca geçebilme.
**fragman ve reklam gibi kısımları hızlıca atlamak için podcast bölümünün başından ve sonundan elle süre kırpma. örneğin, bölüm başındaki 30 saniyelik fragman ve bölüm sonundaki 40 saniyelik fragman + reklam içeriğini hızlıca geçebilirsiniz.
**airplay, carplay, chromecast ve somos desteği: bu seçenek sayesinde de podcastlarınızı neredeyse her yerde ve her cihazda dinleyebilirsiniz.
**oynatma kontrollerini apple watch ile yapabilme.
**video ve audio podcast modları arasında rahatça geçiş yapabilme.
**uyku zamanlayıcı desteği: bu seçenek podcast dinlerken uykuya dalanlar için düşünülmüştür.
**abonelik: dilediğiniz podcasta, anahtar kelimeleri arayarak yada rss linkini girerek abone olabilme ve aboneliği sonlandırabilme.
**pocket casts hesabı: pocket casts hesabıyla, tüm podcast içerikleriniz ve ayarlarınızı aygıtlarınız arasında senkronize edebilme. böylelikle, örneğin ios uygulamasında dinlemeye başladığınız podcasta android cihazınızda kaldığınız yerden devam edebilir ve podcastlarınızla ilgili ayarları cıhazlarınız arasında senkronize edebilirsiniz.
**sıralama: podcastlarınızı ada göre, son yayın tarihine göre ve eklenme tarihlerine göre; podcast bölümlerini ise uzunluk ve yayınlanma tarihine göre sıralayabilme. bu sıralama seçenekleriyle, yüzlerce bölümlük onlarca podcasta abone olan kullanıcılar podcastlarını daha kolay organize edebilir.
**podcast bölümlerini gruplama: bir podcastın bölümlerini indirilme durumuna, sezonlara ve dinlenme durumuna göre gruplayabilirsiniz. bu seçenekler de, tıpkı sıralama seçenekleri gibi podcast yönetimini daha iyi yapmanıza yardımcı olur.
**podcast bölümlerine yıldız ekleme: bu seçenek ile favori podcast bölümlerinizi belirginleştirmiş ve sıralama ve filtreleme seçenekleri için yeni bir parametre elde etmiş olursunuz. ek olarak, bir podcast bölümünü dinlendi olarak işaretlemeniz de mümkündür.
**podcast bölümlerini arşivleme: podcast bölümleri ister elle, ister belirli koşullarda otomatik olarak arşivlenebilir. arşivlenen bölümler, başka bir uygulamaya gönderilmedikleri sürece indirilenlerden silinir.
**indirmeler: podcastlarınızı isterseniz elle; isterseniz dinlenme sırasına eklendiklerinde, yeni bölüm olarak yayınlandıklarında veya belirli bir filtreye uyum gösterdiklerinde indirebilirsiniz. ayrıca, indirme işlemi için hücresel veri kullanılıp kullanılmayacağını da ayarlayabilirsiniz. podcast bölümleri üzerinde yıldız ekleme, arşivleme ve indirme seçenekleri uyumlu bir biçimde kullanılırsa, onlara daha sonra erişmek çok daha kolay olacaktır.
**filtreler: podcastlarınızı filtrelere göre süzerek görüntüleyebilme, otomatik indirmeyi filtrelere uygulayabilme: varsayılan olarak son yayınlananlar, dinlenenler ve yıldız eklenenler gibi basit filtreler mevcuttur. fakat, elle oluşturabileceğiniz filtreler ile podcasta özel, uzunluk durumuna, yayınlanma tarihine, dinlenme durumuna ve çok çok daha fazla parametreye göre filtreler oluşturabilirsiniz. filtreleme seçenekleri sayesinde, takip ettiğiniz podcastların sayısı ne kadar fazla olursa olsun dağınıklık yaşamazsınız.
**podcast bölümlerini seçme: birden fazla podcast bölümünü seçerek yukarıda açıklanan eylemleri tek hamlede gerçekleştirebilirsiniz.
**bildirimler: yeni bölümler yayınlandığında bildirim alabilme; bildirim içeriğinde görünecek bilgiyi değiştirebilme.
**podcasta özel ayarlar: dinleme sırası, otomatik arşivleme, otomatik indirme, bildirimler, ileri geri sarma hızı, ses yüksekliği ve boşluk temizleme gibi ayarları her bir podcast için özelleştirebilirsiniz. bu seçenek, her hangi bir podcastın ayarlarını genel ayarlardan ayırma ihtiyacı duyduğunuzda idealdir.
**saklama alanı ve veri kullanımı: indirilen podcast bölümlerini kapladıkları alanı da görerek silme, indirme için kullanılacak bağlantıyı belirleme. örneğin; henüz dinlenmemiş, dinleniyor olan ve tamamlanmış bölümleri ayrı ayrı görebilir ve silebilirsiniz. böylece depolama alanınızı daha kolay yönetebilirsiniz. ek olarak, cihazda bulunan tüm podcast dosyalarını da görebilirsiniz.
**pocket casts profili: dinleme geçmişinizi, indirmelerinizi, yıldızlı içeriklerinizi ve gelişmiş dinleme istatistiklerinizi pocket casts profilinizde görüntüleyebilirsiniz. böylece podcast deneyiminizin özet bir dökümüne ulaşmış olursunuz.
**podcast listelerini paylaşma: seçtiğiniz podcast listesini başkalarıyla paylaşabilirsiniz. böylece, başkalarını takip ettiğiniz içeriklerden haberdar etmiş olursunuz. bu yolla siz de yeni podcastlar keşfedebilirsiniz.
**paylaşma: her hangi bir podcast bölümünü istenen süreden itibaren link olarak paylaşabilme. böylece ilgili bölümde önemli gördüğünüz noktaları belirginleştirerek etkileşime sokabilirsiniz.
**podcast dosyalarını diğer uygulamalara gönderme: indirdiğiniz podcast bölümlerini diğer uygulamalara gönderebilirsiniz. örneğin, podcast bölümlerini favori müzik oynatıcınıza gönderebilir veya kendi Cloud hesabınızda depolayabilirsiniz.
**kestirmeler: pocket casts uygulamasını siri ile de kullanabilirsiniz. örneğin, belirli bir podcastı başlatma, duraklatma, yeniden başlatma, önceki ve sonraki bölüme gitme, beş dakika sonrasına uyku zamanlama, uyku zamanlayıcıyı beş dakika ileri alma...
**içe ve dışa aktarma: podcastlarınızın rss linklerini kullanarak içe ve dışa aktarabilirsiniz. bu dosyaları başka uygulamalar veya kişilerle de paylaşmanız mümkündür.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen erişşilebilir durumdadır. gördüğüm tek küçük pürüz şu: birden fazla podcast bölümünü seçerken VoiceOver seçim durumunu anons etmiyor. fakat seçim işlemi sorunsuz çalışıyor.

uygulama yorumu

arayüzü ilk başta olması gerektiğinden karmaşık görünebilir. fakat, nefis bir podcast yönetim uygulaması olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. android, mac ve windows uygulamalarının da olması, bir hesap vasıtasıyla aygıtlar arası senkronizasyon yapabilmesi gibi extraları da var.

Uygulama kategorisi: 

Haberler

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz