overcast

Uygulama açıklaması: 

overcast, güçlü özellikleri basit ve sezgisel bir arayüzle buluşturan bir podcast uygulamasıdır. uygulama akıllı hızlandırma, ses yükseltme, akıllı çalma listeleri gibi güçlü özelliklerle ön plana çıkıyor.
özellikler:
**arama: ilginizi çekecek podcastları kategoriler arasından keşfetme; podcast linkini girerek bulma veya anahtar kelimelere göre arama yapma. bu seçenekler ile overcast podcast dizininde özenle kategorilere ayrılmış podcastlardan seçim yapabilir; bağlantısına sahip olduğunuz podcasta doğrudan ulaşabilir veya katalog içinde arama yapabilirsiniz.
**abonelik: dilediğiniz podccasta abone olabilme veya abone olmaksızın tek bir bölümü dinleyebilme.
**dinleme sırası: podcastları ve podcast bölümlerini dinleme sırasına ekleme.
**indirme: podcast bölümlerini, ister elle ister yeni bölüm yayınlandıkça otomatik olarak indirme: bu seçenek, özellikle podcast bölümlerini çevrim dışı dinlemek için idealdir.
**bildirimler: takip ettiğiniz podcastın yeni bölümü yayınlandığında bildirim alabilme ve bu bildirim seçeneklerini ayrı ayrı her podcast için ayarlayabilme.
**çalma listeleri: akıllı çalma listeleri ile podcastlarınızı seçtiğiniz filtrelere göre listeleme ve bunları yönetme.
**oynatma hızlandırma: sessiz kısımları akıllı hızlandırmayla oynatabilme ve seste bozulma olmaksızın oynatma hızını değiştirebilme. bu seçenek ile yavaş akan podcastları daha hızlı dinlemek ve zaman kazanmak mümkündür.
**ses yüksekliği: podcast sesini yükseltebilme.
**uyku zamanlayıcı özelliği.
**podcast linklerini uygulamalar ile paylaşabilme.
**twitter desteğiyle beğendiğiniz podcastları tavsiye edebilme.
**özelleştirilebilir ayarlar: saklanacak maksimum oynatılmamış podcast bölüm sayısını belirleme, oynatılan podcastların otomatik silinme zamanını ayarlama, indirmelerin kablosuz veya hücresel ağ üzerinden yapılmasını sağlama, cihazda kullanılan depolama miktarını görüntüleme gibi temel ayarlar ile ileri ve geri sarma hızı, yeniden başlatmada otomatik akıllı geri sarma ve playlist oynatma sırası gibi daha hassas ayarları yapılandırın.
**siri desteği: her bir podcast ve oynatma listesi için oynatma, duraklatma, ileri ve geri sarma, ses yükseltmeyi açıp kapatma, oynatma hızını değiştirme, akıllı hızlandırmayı açıp kapatma, uyku zamanlayıcı ayarlama ve kapatma, önceki ve sonraki bölüme gitme, önceki ve sonraki podcasta gitme ve podcast linkini alma gibi işlemleri siri ile gerçekleştirebilirsiniz. bu seçenek özellikle cihazdan uzakken bir şeyler dinliyorsanız çok işlevseldir.

erişilebilirlik notları

uygulama, çalma listelerine bölüm eklemekteki sıkıntılar dışında erişilebilir.

uygulama yorumu

genel olarak temel seviyedeki podcast ihtiyaçlarına yönelik bir uygulama diyebilirim. apple podcast uygulamasına katlanamayan ama ileri düzey ayarlarla da uğraşmak istemeyen, "takip ettiğim bir iki podcastı rahat rahat dinleyeyim" diyen kullanıcılar için ideal. oldukça da sade bir arayüzü var. bunun dışında, filtre ve çalma listesi olsun, podcast organizasyonu ve diğer servislerle entegrasyonu olsun, indirme ayarları olsun pocket casts ve türevi uygulamalara göre oldukça geri. fakat akıllı hızlandırmasını çok başarılı buldum.

Uygulama kategorisi: 

Haberler

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz