Otp auth

Uygulama açıklaması: 

Otp Auth, başarılı bir ikinci faktör kimlik doğrulama aracıdır. İkinci faktör kimlik doğrulama desteği veren servisler ve popüler yöntemlere destek verir. İkinci faktör desteği sunan hizmetlerden aldığınız QR kod veya anahtarı otp auth uygulamasına tanıtmanız yeterlidir. Otp Auth otomatik olarak ihtiyacınız olan kimlik doğrulama kodlarını üretecektir.
Özellikler:
**bilinen servis ve yöntemlerle sorunsuz çalışın: otp auth, ikinci faktör kimlik doğrulama sağlayan hemen her servis ve yöntemle uyumludur. Google, microsoft, dropbox, facebook, adobe ve çok daha fazlası.
**ikinci faktör hesaplarınızı kolayca ekleyin: otp auth, ikinci faktör korumalı hesaplarınızı eklemek için bir çok yöntem sunar. Hesaplarınızı gösterilen QR kodunu kamerayla tarayarak, ekran görüntüsünü kullanarak, resim dosyasından içe aktararak, iTunes dosya paylaşma aracı yardımıyla veya elle girerek ekleyebilirsiniz. Kimlik doğrulama bilgilerinizi muhafaza ettiğiniz senaryoya bağlı olarak ilgili yöntemlerden size en uygun olanı seçebilirsiniz.
**hesaplarınızı klasörler halinde organize edin: hesaplarınızı kişiselleştirilebilir klasörlerde toplayın. Böylece yüzlerce hesap arasında kaybolmaktan ve dikkatinizi dağıtan ekran kalabalığından kurtulun.
**kimlik doğrulama kodlarınızı her yerden takip edin: otp auth widgetini kullanarak hesaplarınız için üretilmiş kodları ana ekranınızdan ve siri üzerinden takip edin; hangi hesapların uygulama widgetinde görünür olacağını belirleyin.
**hesaplarınızı koruyun: otp auth uygulamasını ve içerdiği hesap bilgilerini belirleyeceğiniz bir parolayla koruyun. Ek olarak, uygulamaya yetkisiz erişimi engellemek için TouchID veya FaceID de kullanabilirsiniz
**hesap bilgilerinizi tüm cihazlarınızda senkronize edin: iCloud senkronizasyon desteği sayesinde otp auth üzerinde tuttuğunuz oturum açma bilgilerini sahip olduğunuz tüm cihazlarla senkronize edin. Böylece kimlik bilgilerini sahip olduğunuz her cihazda tekrar tekrar ayarlama zahmetinden kurtularak zaman kazanın.
**verilerinizin yedeğini alın: otp auth üzerinde tuttuğunuz hesap bilgilerinin yedeğini alarak olası aksiliklere hazırlıklı olun. Gerek duyduğunuzda aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir durumda. Fakat arayüzde küçük sezgisellik sorunları da yok değil. Özellikle klasör ve hesap görünümleri ilk bakışta kalabalık ve karmaşık görünüyor. Fakat içerikler başlık seviyeleriyle ayrılmış durumda ve seçili klasör tam ekrana genişletilebiliyor. Yani erişilebilir kullanımı olumsuz etkileyen bir problem yok.

uygulama yorumu

uygulamanın arayüzü fena değil. Klasör ve hesap hiyerarşisi ilk bakışta güzel gözüküyor. Fakat gözüme çarpan işlev tutarsızlıkları da var. Örneğin, bir klasördeki her hangi bir hesabı doğrudan widget klasörüne taşıyamıyoruz; üretilen kodu kopyalama mekanizması zaman kaybettiriyor ve uygulama kodun geçerlilik sayacını göstermiyor. Kısacası, uygulama bir 2FA aracı için fazla kalabalık ve estetik.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz