Nureddin yıldız

Uygulama açıklaması: 

- Sosyal Doku Vakfı tarafından planlanıp hazırlanan ve Nureddin Yıldız hocamızın tüm sohbetlerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz bugüne kadarki en kapsamlı uygulamadır. - Uygulamanın ilk sayfasında en güncel, en yeni 5 videoya yer verilmektedir. - Bu uygulama sayesinde Nureddin Yıldız hocamızın 1500’e yakın sohbetine ve güncel tüm sohbetlerine hem sesli hem de görüntülü olarak ulaşabileceksiniz. - Uygulamanın izleme seçeneğinde, Youtube altyapısı kullanılmıştır. Dolayısıyla internet hızınıza göre izleme seçeneği oluşturulacaktır. - Her video için İzleme, görüntü indirme, dinleme ve ses indirme linkleri mevcuttur. Ayrıca çözümü yapılmış olan sohbetlerin okunabilmesi için Pdf indirme seçenekleri de mevcuttur. (Örn: Pazar ve Şehzadebaşı sohbetleri) - Videoların görüntülü versiyonu indirilirken, dosya boyutu büyük olacağından hızlı internet bağlantısı kullanmanızı tavsiye ederiz. - Uygulama içerisinde, Nureddin Yıldız hocamızın tüm eserlerinin tanıtım ve tedarik linklerine, Sosyal Doku Vakfı’ndan en son haberlere, proje çalışmalarımıza, web sitelerimize, video kanallarımıza ve sosyal ağlarımıza yer verilmektedir. - Uygulamanın sol üst köşesindeki “işimiz vaktimizden çok” sloganına tıkladığınızda tüm irtibat ve adres bilgilerimize ulaşabilirsiniz. - Uygulama her açıldığında en yeni videoları otomatik olarak listelemektedir.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile kullanılabilir durumda olsa da, dikkat çeken erişilebilirlik kusurları da mevcut.
1. Uygulamadaki otomatik sayfa kaydırma mekaniği VoiceOver hareketleriyle doğal olarak sorun çıkarıyor ve video kategorileri gibi büyük bir listedeki tüm kategorilere ulaşmak için otomatik kaydırmayla cebelleşmek gerekiyor.
2. Video başlıkları erişilebilir olarak etiketlenmemiş durumda, bunun yerine görsel kullanmışlar. İçeriğe ancak video içeriğini açarak ulaşabiliyoruz.

uygulama yorumu

bir biçimde kullanılabilir bir uygulama olmakla birlikte, aynı içeriğe vakfın web sitesi ve diğer kanallarından da ulaşılabileceği için çok da gerekli bir uygulama sayılmaz. Fakat iPad tarafında çoklu görev desteği sunmasına şaşırmadım diyemem.

Uygulama kategorisi: 

Yaşam tarzı

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz