NTV spor

Uygulama açıklaması: 

Spor haberciliğinin referans noktası NTV Spor uygulaması yeni arayüzü ile karşınızda.
Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
iPad ile hayatımıza giren Picture in Picture, Split Screen, Slide Over teknolojileri ile tam uyumlu uygulamamızda bu teknolojilerin nimetlerinden faydalanabileceksiniz.
Anlık İleti (Push Notification), son dakika gelişmeleri, en güncel haberler, canlı yayın, canlı skor, canlı maç anlatımı ve detayları, önde gelen liglerin özetleri NTV Spor iPhone uygulamasında. İsterseniz haberleri ve maç detaylarını sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir gelişmeleri kendi çevrenize ulaştırabilirsiniz.

- Haberler
- Anlık İleti (Push Notification)
- Son Dakika ve Sıcak gelişmeler
- Canlı Skorlar
- Turnuva Detayları
- Puan Durumu ve Fikstür bilgileri
- Sosyal Medya paylaşımları
- Yazarlarımızdan son yorumlar
- Canlı Maçlar
- Maç Özetleri
- Video Klipler
- Fotoğraf Galerileri
- Yayın Akışı
Ve daha fazlası NTV Spor’un uygulamasında.

SİZİ DİNLİYORUZ
Sizi dinliyoruz ve görüşlerinizi her fırsatta en iyi şekilde hayata geçirmeye çalışıyoruz. Uygulamamız hakkında yorum ve görüşlerinizi [email protected] adresimize bekliyoruz.

erişilebilirlik notları

uygulamayı VoiceOver ile kullanmak oldukça zahmetli. sorunlar aşağıda.
1. haberler sekmesinde ciddi erişilebilirlik sorunları var. ekranın en sonunda üç parmakla kaydırarak bir biçimde haber kategorileri arası geçiş yapılabilse de, seçilen kategoride istediğimiz habere erişemiyoruz. dokunulan haber ile açılan haber aynı değil malesef. tek sorun bu da değil; haber içeriği içinde de dolaşmak oldukça zor.
2. ligler sekmesi de oldukça sorunlu ama zor da olsa lig seçebiliyoruz. bunu yapabilmek için: öncelikle ekranın süpürme yönüne göre en solunda bulunan etiketsiz butona dokunup lig listesini açmak ve devamında da her hangi bir noktaya dokunarak yenilenen ekranda ilgili ligi seçmek gerekiyor fazlasıyla zahmetli; ayrıca istikrarlı da değil.

uygulama yorumu

uygulamayı erişilebilirlik sorunları dolayısıyla önermiyorum. ek olarak web sitesi de fazlaca sorunlu. fakat uygulamayla karşılaştırıldığında çok daha kullanılabilir buluyorum.

Uygulama kategorisi: 

Haberler

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanmak gerçekten zor

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz