Nearby Explorer Online

Uygulama açıklaması: 

Nearby Explorer Online kör olan kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış ücretsiz bir iç ve dış mekan konum uygulamasıdır. Tam özellikli Nearby Explorer uygulaması gibi çalışır, ancak NAVTEQ yerleşik haritaları içermez.
Dış mekan kullanımı için bir ağ bağlantısı gereklidir. Iç mekan kullanımında ise, desteklenen işaretçilerle (Beacon) Bluetooth kullanır, bu nedenle veri bağlantısı gerekmez.

Nearby Explorer Online, yakındaki kavşaklar hakkında yerlere veya bilgilere yönlendirmeler sağlamaz veya yerleşik haritalar içermez. Bu özellikler ve daha fazlası için Nearby Explorer'a bakın.
Nearby Explorer Online, iOS sürüm 9 veya daha sonraki sürümlerini çalıştıran herhangi bir cihazla çalışır, ancak cihaz, çoğu iPad ve iPod gibi kendi GPS alıcısını içermiyorsa, harici bir GPS alıcısı kullanmanız gerekir. Tüm iPhone'lar GPS alıcıları içerir.
Uygulama, hareket ettikçe neler duyurulacağı ile ilgili çeşitli farklı konum seçenekleri arasından seçim yapmanızı sağlayarak çalışır. Bunlar cadde adı, adres ve yakındaki yerler gibi tipik öğeleri ve bunlara olan uzaklığı ve yönü içerir. (Tüm duyurular isteğe bağlıdır.) Tüm bu bilgiler ana ekranda gösterilir ve her zaman kullanılabilir, ancak tipik kullanım duyuruların seviyesini ayarlayabilir, ardından ekranı kilitleyerek ekranı kapatabilirsiniz. Bu, her iki elinizi de serbest kullanma rahatlığı sağlar ve tercih ettiğiniz sesin hareket ettikçe çevrenin özelliklerini anons etmesine izin verir.
Aygıtın konumunu ve yönünü, ilgilenilen noktaları taramak için aygıtın alt kısmını işaret etmek veya dikey olarak bir pusula işlevi görmek üzere cihazı eğmek gibi ek hedeflenen ayrıntıları elde etmek için de kullanabilirsiniz. Tüm bunlar cihaz kilitliyken çalışır, bu nedenle hareket halindeyken dokunmatik ekrana dokunmanıza gerek yoktur. Bir noktayı işaretleyebilir, daha sonra bu noktanın konumu hakkında titreşimli geri bildirim almak için cihazın konumunu kullanabilirsiniz.

Nearby Explorer Online, ABD ve Kanada’da 60’tan fazla metropol alanı için ayrıntılı toplu taşıma programları sağlayan bir toplu taşıma özelliği içerir. Taşıma duraklarını, sevdiklerinize ve ilgilendiğiniz noktalara, hareket ettikçe adlarını ve göreceli konumunu bildirerek ele alır, ancak buna ek olarak, transit durakları, bir sonraki araç durma süresini, seyahat yönünü ve duyurulara rota adını ekler. Zamana bakmak, hatta bir rotayı takip etmek için transit programlarını kullanabilirsiniz.
Neredeyse herhangi bir alana taşıyabilir ve arama yapabilir veya o bölge için toplu taşıma haritalarını kullanabilirsiniz.
Nearby Explorer Online hakkında ayrıntılı bilgi için bkz. Http://tech.aph.org/ne

Arka planda çalışan GPS'in sürekli kullanımı pil ömrünü önemli ölçüde azaltabilir…

Uygulama kategorisi: 

Navigasyon

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Hangi cihaz/cihazlarda test edildi?: 

iPhone5S
iPhone6

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz