ne pişirsem

Uygulama açıklaması: 

Binlerce resimli yemek tarifinin bulunduğu yüz binlerce kişinin kullandığı Nepisirsem.com sitesinin iOS uygulaması. Uygulama ile yemek, pasta, kek, tatlı, börek tariflerine ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz tarifleri favorilerinize ekleyip kendi yemek defterinizi oluşturabilirsiniz. Tarif içerikleri sürekli güncellendiği için internetsiz çalışmamaktadır. Birbirinden güzel binlerce nefis yemek tarifinin bulunduğu yemek kategorilerinden bazıları:
Başlangıçlar, Çorbalar, Mezeler, Et Balık Tavuk Tarifleri, Balık ve Deniz Yemekleri, Kebaplar, Köfte Tarifleri, Tavuk Tarifleri, Hindi Tarifleri, Yumurta Yemekleri, Hamur İşleri, Omletler, Bisküvi Kurabiye Kanepe ve Ekmek, Kekler, Kurabiye Tarifleri, Hamurlu Yemekler, Börek ve Poğaçalar, Mantı ve Makarnalar, Pilavlar, Pizzalar, Sebzeler, Dolmalar, Kuru Baklagiller, Patlıcan tarifleri, Salatalar, Sebze Yemekleri, Zeytinyağlılar, Vejetaryan Yemekleri, Tatlılar, Pasta Tarifleri, Hamur Tatlıları, Helvalar, Komposto Hoşaf, Meyve Tatlıları, Dondurmalar, Sütlü Tatlılar, Soslar, Turşu Yapımı, Reçeller, Marmelatlar

uygulama yorumu

yemek yapmaktan anlamasam da damak tadıma güvendiğimden tarif önermek için bu tarz uygulamaları kullanıyorum. bu uygulama da kolay kullanımı ile dikkatimi çekti. tariflr sosyal medyada paylaşılabiliyor ve favori tarif listeleri oluşturulabiliyor.

erişilebilirlik notları

paylaşma seçenekleri etiketsiz olduğundan ancak tetiklendiklerinde hangi uygulamaya gittiğini anlayabiliyoruz. ayrıca paylaş butonunun yanındaki etiketsiz buton ilgili tarifi favorilere eklemeye yarıyor. uygulama reklam içermesine rağmen bu durum kullanımı olumsuz etkilemiyor; uygulama arayüzü VoiceOver ile kullanıma müsait görünüyor.

Uygulama kategorisi: 

Yiyecek ve içecek

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz