mhrs mobil

Uygulama açıklaması: 

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” mobil uygulaması, iPhone telefonunuz ve iPad tabletiniz için özel olarak tasarlanmış olup, hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak ücretsizdir. Uygulamanın kısa adı “MHRS Mobil” dir.
MHRS Mobil ile tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığı'na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almaları sağlanır.
Bundan böyle hastanelerde uzun sıralar beklemenize gerek yok. MHRS Mobil uygulaması yardımı ile kolay ve hızlıca muayene randevusu alabilir ve aldığınız randevuları buradan takip edebilirsiniz. Randevu gününü, saatini ve hekiminizin o gün hastanede görev yapıp yapmadığını öğrenebilir, gidemeyeceğiniz randevularınızı buradan iptal edebilirsiniz.
Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne ulaşmak için ayrıca internet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr adresini kullanabilir ya da ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak kendinize ve yakınlarınıza randevu alabilirsiniz.
Soru ve sorunlarınız için [email protected] adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama ile randevu almak, randevu listesini ve randevu geçmişini görüntülemek VoiceOver ile zorlanmadan gerçekleştirilebiliyor. buna rağmen genel erişilebilirliği etkilemeyen küçük sıkıntılar da yok değil. şöyle ki: uygulamanın üye kaydı ekranında bize zaman kaybettiren sıkıntılar var. ek olarak ana sayfada etiketlenmemiş butonlar ilk kullanımda kafa karıştırabiliyor. süpürme yönüne göre etiketlenmemiş ilk butonu kullanarak aile hekiminden, ikinci butonu kullanarak da bölüme göre randevu ayarlayabiliyoruz. bu butonların yanında aynı işlevleri ters sırayla tetikleyen iki adet dokunulabilir metin etiketi de bulunuyor. dilerseniz butonlar yerine bu metin etiketlerini de kullanabilirsiniz.

uygulama yorumu

bu bahiste söyleyebileceğim çok bir şey yok; ihtiyaç duyulduğu durumlarda kullanılacak bir uygulama. umarım hiç ihtiyacınız olmaz...

Uygulama kategorisi: 

Sağlık

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Hangi cihaz/cihazlarda test edildi?: 

iPhone4

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz