Kitapdostum

Uygulama açıklaması: 

Türkiye'nin kitaba dair her şeyi bulabileceğin, kitaplar hakkında paylaşım yapabileceğin sosyal ağı Kitap Dostum... - Kitap Dostum uygulamasında kullanıcılarla ücretsiz kitap takası yapabilme olanağına kavuşursun. - Kitap dostları edinip, kitap odaklı paylaşımlar yapabilirsin. - Anlık mesajlaşma alanından kitap dostlarınla konuşabilir ve iletişim kurabilirsin. - Yayınevleri ve yazarlarla iletişime geçebilir, durmadan büyüyen yayınevi ve yazar ağlarına katılabilirsin. - Yeni yazarlar keşfedebilir, paylaşımlarınla kendini tanıtabilirsin. KİTABA DAİR YÜZBİNLERCE PAYLAŞIM! Kitap Dostum uygulamasında, diğer sosyal ağlarda sunulan yazı, fotoğraf ve video paylaşımı olanaklarının yanı sıra kitap yorumu ve kitap alıntısı da paylaşabilir, kitap dostlarına önerilerde bulunabilirsin. Yapılmış yorumları ve alıntıları görüntüleyebilir, kitap önerileri alabilirsin. Yüz binlerce kitap verisi burada seni bekliyor! SAYISAL KÜTÜPHANENİ OLUŞTUR "Kütüphanem" bölümünde kendi sayısal kütüphaneni oluşturabilirsin. Okuduğun, okumak istediğin veya takas etmek istediğin kitapları, 300.000'i aşkın kitap verisi arasından dilersen adını aratarak, dilersen barkodunu okutarak kütüphanene ekleyebilirsin. Okumak istediğin kitaplardan biri başka bir kullanıcı tarafından takas listesine eklendiğinde sana gelecek bildirim sayesinde okumak istediğin kitaplar sana ücretsiz sunulacaktır. Kendi kütüphanenin yanı sıra, başka kullanıcıların sayısal kütüphanelerini de gezebilir, beğendiğin kitapların takas edilmesini önerebilirsin. Kısacası, Kitap Dostum, sana Türkiye’nin en büyük sayısal kütüphanesini sunar. PROFİLİNİ OLUŞTUR Kitap Dostum sana kişiselleştirebileceğin bir profil alanı sunar. Yaptığın takaslara ve paylaşımlarının niteliğine göre rozet alırsın. Yaratacağın profille kitap dünyasındaki yerini hemen al! KİTAP DÜNYASINA ERİŞ, KEŞFET! Kitap Dostum'da bulunan gelişmiş arama motoru sana 300.000'i aşkın kitap verisi sunar. Böylece yayınevlerine, kitaplara, yazarlara, etiketlere ve kitap dostlarına kolayca ulaşabilirsin.

erişilebilirlik notları

uygulamanın ciddi erişilebilirlik kusurları var. Genel olarak iki problem dikkat çekiyor.
1. Hemen hemen bütün butonlar etiketsiz. Fakat, en büyük problem bu değil.
2. Uygulama içi navigasyon büyük oranda problemli çalışıyor. Önceki ve sonraki öğe navigasyonu çoğu durumda olması gerektiği gibi çalışmadığından, her hangi bir ekranı tam anlamıyla keşfedemiyoruz. Bu durum etiketsiz butonların yoğunluğuyla birleşince de uygulamayı kullanmak beyhude bir çaba haline geliyor.

uygulama yorumu

aslında, kitap takas konsepti olsun, alıntı trafiği olsun fena sayılmayan bir fikir. Üstelik erişilebilirlik sorunları da çözülmeyecek cinsten değil. Fakat uygulama çok sık güncelleme almıyor. Şu haliyle öneremiyorum maalesef.

Uygulama kategorisi: 

Kitaplar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanmak gerçekten zor

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz