khan academy

Uygulama açıklaması: 

Her şeyi ücretsiz öğrenebilirsiniz. İstatistik bilimini oturduğunuz yerden öğrenin. Krebs döngüsünü keşfedin. Müzik notalarına giriş yapın. Geometrinin temellerine başlayın. Sınavlara hazırlanın
veya maceraya çıkmak istiyorsanız tarımın nasıl keşfedildiğini öğrenin. Öğrenci, öğretmen, müdür, 20 yıl sonra tekrar öğrenci olmak isteyen bir yetişkin veya Dünyamızı keşfe çıkmış bir uzaylı... Kim olursanız olun, Khan Academy kütüphanesinde öğrenmek için her içerik mevcut, üstelik ücretsiz!

- Binlerce ücretsiz alıştırma, video ve makale bir tık uzağınızda. Matematik, fen bilimleri, ekonomi, finans, tarih, siyaset ve çok daha fazlası.

- Becerilerinizi geliştirin: Alıştırma soruları ve testler ile anında geri bildirim ve adım adım ipuçları alın. Okulda öğrendiklerinizi pekiştirin ve kendi hızınızda alıştırma yapın.

- Çevrimdışıyken de öğrenmeye devam edin: En sevdiğiniz içerikleri yer imlerine ekleyin, indirin ve çevrimdışıyken video izleyin.

- Kaldığınız yerden devam edin: Öğrenme süreciniz khanacademy.org sitesiyle senkronize edilir. Böylece ilerleme durumunuz hep güncellenir.

Videolar, alıştırmalar ve makaleler ile matematik (cebir öncesi, aritmetik, cebir, geometri, trigonometri, istatistik, kalkülüs ve lineer cebir), fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), ekonomi, sosyal bilimler (sanat tarihi, dünya tarihi) ve daha fazlası Khan Academy'de!

Khan Academy, kâr amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşudur ve herkese, her yerde, dünya standartlarında ücretsiz eğitim vermeyi hedeflemektedir.

erişilebilirlik notları

uygulama büyük oranda erişilebilir videolara ulaşılabiliyor vs. ama arayüzü yeterince rahat değil ve dağınık. ilk elden dikkat çeken sorunlar; video kontrollerine ulaşılamaması, geri butonu sorunları ve dokunulabilir alanların uygun şekilde etiketlenmemiş olması gibi gözüküyor.

uygulama yorumu

khan academy, mooc yani kitlesel çevrim içi açık ders konseptinin ilk örneklerinden. içeriği en geniş ve kaliteli oluşum olduklarını söyleyemem ama özellikle temel seviye konuların oldukça anlaşılır anlatımları bulunabiliyor. benzer siteler içinde de kamusal bilinirliği en yüksek olanı. o yüzden spesifik alanlardaki yarı uzmanlık ve uzmanlık sağlayan eğitimlere değilde de genel konulardaki derslere ihtiyacı olanlar memnun kalabilirler. videoların içerik erişilebilirliği ise tahmin edebileceğiniz üzere sorunlu. transkrypt ve altyazı desteği dışında içerik merkezli özel bir iyileştirme bulunmuyor.

Uygulama kategorisi: 

Eğitim

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz