Karanlık Oda

Uygulama açıklaması: 

Karanlık Oda”, orjinal adı “A dark room”, fiyatı da sadece59 kuruş. Üstelik oyunun açıklaması, ücretsiz sürümünü deneyin şeklinde ifade ile başlıyor. Oyunun Karanlık oda free isminde bir de ücretsiz sürümü de mevcut.
Oyun tamamen metin tabanlı hikaye üzerine ilerliyor. Sadece metin ve talimatları verebileceğiniz düğmelerden oluşan oyunun arayüzünde hiçbir şekilde grafik elemanlar bulunmuyor. Türkçe dil desteği de bulunan Oyun talimatlar ile sizi ilerleyen aşamalara yönlendiriyor. Oyunun açıklamasında, köy inşaa etmeyi, kendi kararlarınızı vermeyi, dünyayı keşfetmeyi ve uzayda uçmayı oyunun amaçları olarak sayıyor. Metin tabanlı olduğu için de, erişilebilirlilik sıkıntısı bulunmuyor. Ücretsiz sürümünde şimdilik karşılaştığım sorun bir iş yaptırmak veya bir öğe inşaa etmek isteyip de odununuz yetmediğinde “Odun yetmiyor” uyarısını bir türlü kapatılamaması. Ancak, uygulama yöneticisinden kapatıp oyunu yeniden başlatmanız durumunda oyun kaldığı yerden devam ediyor. Bu durum ücretli sürümünde de aynı.
Bir diğer ulaşamadığım bilgi de ücretsiz oyunun ücretli oyundan eksiği ne olduğu. Ama sonuçta ücreti 59 kuruşa gayet uygun bir seviyede gibi geliyor bana.
Son bir dip not da oyun ilk olarak web tabanlı çıkmış ve web sürümünde de Türkçe dil desteği mevcut.

Oyunun web sürümü bağlantısı da,
http://adarkroom.doublespeakgames.com

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Hangi cihaz/cihazlarda test edildi?: 

iPhone6

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli

1 Yorum

Ynt: Karanlık Oda

Merhaba, uygulamanın kullanımını biraz anlatır mısınız?