iStudies pro

Uygulama açıklaması: 

iStudies pro, öğrencilerin eğitim aktivitelerini yönetmelerine yardımcı olan basit bir uygulama. ders bilgileri, sınavlar, notlar ve ödevler gibi bir öğrencinin okul hayatında organize etmek zorunda olduğu şeyleri bu uygulama üzerinden yönetebilir, böylelikle eğitim hayatınızda organize kalabilirsiniz.
işte uygulamanın genel özellikleri
detaylı ders planlayıcı:
-yarıyılınızı belirleyin: bahar dönemi, güz dönemi gibi yarı yıl sürenizi belirleyerek işe başlayın!
-tatil günleri: tatil günlerini ekleyin! dilerseniz, tatil günlerini ders programını kaydıracak şekilde de ayarlayabilirsiniz.
-dersler: ilgili yarıyılda alacağınız dersleri ders türü, haftalık program ve eğitmen bilgileriyle ekleyin.
-eğitmenler: eğitmenleri, kendilerini tanımlayan bilgilerle ekleyin. dilerseniz kişi listenizden de içeri aktarabilirsiniz.
-sınavlar: sınavlarınızı tarihleriyle ekleyin. daha sonra notunuzu ekleyin.
-ödevler: her ders için sorumlu olduğunuz ödevleri, tür, teslim tarihi ve puan bilgileriyle birlikte ekleyin.
bugün ve takvim görünümleri: bugün sekmesiyle günlük ders programınızı görün. takvim sekmesiyle de detaylı ders programınıza bir bakışta göz atın.
gelişmiş ayarlar: bildirimler, ders ayarları ve eşzamanlama dahil uygulama ayarlarını yönetin.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile kullanılabilir durumdadır. gözlemlenebilen erişilebilirlik kusurları aşağıda listelenmiştir.
1. bugün ve takvim sekmesinde gün seçmek için çift dokunup basılı tutmak gerekiyor. fakat bununla alakalı bir ipucu olmadığından işlevin çalışmadığı zannına kapılabilirsiniz.
2. ödev ekranının arayüzü kolay anlaşılır değil. anlaşılabildiği kadarıyla, alınan puan ve tavan puan etiketlenmemiş iki düğmeyle kontrol ediliyor. ilk düğme sizin puanınızzı, ikinci düğme tavan puanı girmeye yarıyor. bununla birlikte, notlar sanal klavye tarzı bir arayüzle girildiğinden yazdığınız notu okumak için ekranda sola doğru geri gelmeniz gerekiyor. bu haliyle ödev girmek biraz zahmetli.
3. arayüzde genel olarak bir anlaşılamama durumu var. bu sorun uygulamanın karışık olmasından değil, arayüz elementlerinin yeterince açıklayıcı olmamasından kaynaklanıyor. fakat kullandıkça bu sorunun etkisi azalıyor.

uygulama yorumu

ben uygulamayı beğendiğimi söyleyebilirim. uygulamanın ayarlarını ve sınav notu hesaplama mekanizmalarını çok kurcalama şansım olmadı lakin, yukarda yazılan erişilebilirlik sorunları da göz önünde bulundurulmak kaydıyla uygulamayı kullanılabilir buldum.

Uygulama kategorisi: 

Üretkenlik

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli