iPWMinder

Uygulama açıklaması: 

iPWMinder, basit ve kullanışlı bir parola yöneticisidir. iPWMinder ile parolalarınız siz neredeyseniz orada! hatırlamak için basit ve güvensiz parolalar oluşturmaktan kurtulun! iPWMinder ile oluşturduğunuz güçlü parolalarınızı tüm iOS ve iPADOS cihazlarınızda senkronize edin, dışa aktarın ve dropbox ile taşıyın.
Özellikler:
**artık tüm parolalar tek bir dosyada: iPWMinder, tüm parola ve hassas bilgilerinizi güvenli ve şifrelenmiş bir veri tabanında tutar. Oluşturacağınız bu veri tabanının şifresini siz belirlersiniz. Hatırlamanız gereken tek şifre de oluşturduğunuz bu veri tabanının şifresidir.
**hassas verilerinizi ekleyin: oturum açma bilgileriniz, banka hesaplarınız, kredi kartlarınız gibi hassas bilgileri oluşturduğunuz şifreli veri tabanlarına kaydedin. Temel oturum açma bilgilerine ek olarak açıklama, web sitesi, mail adresi, not, güvenlik sorusu ve geçerlilik süresi gibi özel alan ve bilgileri de ekleyebilirsiniz. Dahası, iPWMinder’in yerleşik parola oluşturma aracını kullanarak hızlı biçimde güvenli şifreler oluşturabilirsiniz.
**oturum açma bilgileri için kategori desteği: oluşturduğunuz hassas bilgileri kategoriler altında organize edebilirsiniz. Böylelikle onlarca hesap arasından aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.
**veri tabanları tüm cihazlarınızla senkronize: yerleşik dosyalar uygulaması ve dropbox desteği sayesinde veri tabanlarınızı cihaz ve platformlar arasında rahatça taşıyın, yükleyin, indirin ve senkronize edin.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir durumda lakin fazlaca etiketsiz buton var. Butonların keşfedilip etiketlenmesi çok zor değil; hatta bir kısım buton VoiceOver yapay zekasıyla kolayca ayırd edilebiliyor.

uygulama yorumu

fazlasıyla basit bir parola yöneticisi. Dolayısıyla da güçlü bir şifre yöneticisinden beklenen çoğu işleve sahip değil. Kategorilerin özelleştirilememesi, oturum açma formuna özel alan eklenememesi, etiket desteği eksikliği, iOS otomatik doldurma entegrasyonu sağlamaması, oturum açma bilgilerinin kolaylıkla kopyalanıp yapıştırılamaması, ayrıntılı güvenlik seçeneklerinden yoksun oluşu, otomatik şifre oluşturucusunun zayıflığı, diğer platformlar için uygulamasının bulunmaması vs.. eksiklerden bahsedilebilir. Bununla birlikte, parola yöneticisi kullanmaya yeni başlayan, ayrıntılı parola yöneticilerini kullanırken zorlanan veya şifrelerini tamamen lokal ortamlarda tutmak isteyenler inceleyebilir. Fakat, kişisel fikrimi soracak olursanız; iOS otomatik doldurma desteği dahi vermeyen bir uygulamayı kullanmak için çok fazla sebebiniz yok. Ayrıca, şifreleri lokal cihazlarda tutmak için dâhi çok daha güçlü uygulamalar mevcut.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretli