iPass

Uygulama açıklaması: 

Hepimiz yüzlerce web sitesi için ayrı ayrı oturum açma bilgileri kullanıyoruz. İlk bakışta kulağa basit geliyor ama, bu durum çözülmesi gereken çok önemli bir sorunu beraberinde getiriyor parolalarımız güvende mi?!
Özel hafızalar dışında hiç kimse yüzlerce hesabın oturum açma bilgisini hatırlayamaz ve o korkunç yola girmekten kendini alıkoyamaz “tüm şifreleri tahmin edilebilir ve basit karakterlerden seçmek!” Sizce de bu kötü alışkanlıktan kurtulmanın ve hesaplarınızın güvenliğini arttırmanın zamanı gelmedi mi?
Birçokları güçlü bir parola yöneticisi kullanmanın iyi bir fikir olduğunu bilir ama üşengeçlik sebebiyle harekete geçmez. Bazıları ise parola yöneticilerinin ayrıntılı ve kısmen karmaşık arayüzlerinde boğulmaktan korkar. Sonuç olarak hesap güvenliğini arttırma işlemi hep ertelenir. iPass sizi bu dertten kurtarmak için tasarlandı.
iPass, temel parola yöneticisi işlevlerini sizi yormayan basit bir arayüzle sunar. iPass kullanarak hesap, kredi kartı ve hassas verilerinizi şifrelenmiş bir veri tabanında toplayabilecek; hesap bilgilerinizi farklı gruplar altında organize edebilecek; hesap bilgilerinizi ana parolaya ek olarak yerleşik apple güvenlik katmanları olan FaceID ve TouchID ile koruyabilecek; veritabanınızı iCloud ile senkronize edecek ve iOS/iPADOS otomatik doldurma entegrasyonundan yararlanabileceksiniz.
iPass uygulamasının yetenekleri bunlarla da sınırlı değil. Hesap ve kredi kartı bilgileriniz için standart form alanlarına ek olarak listeden dilediğiniz alanı ekleyerek gerekli kimlik bilgilerini ayrıntılı olarak girmeniz mümkün. Dahası, iPass uygulamasının basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde hesap bilgilerinizi yeniden düzenlemek, kopyalamak ve otomatik biçimde doldurmak da çok kolay.
Sonuç olarak: ayrıntılı hesap bilgisi verilerini eklemek için hazırlanmış form alanlarıyla hesap bilgilerinizi rahatlıkla girerken; hesaplarınızı kategoriler yardımıyla kolaylıkla organize edeceksiniz. İCloud senkronizasyonuyla veritabanınızı tüm cihazlarınızla senkronize ederken; parolalarınızı otomatik doldurmanın konforunu yaşayacaksınız.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile erişilebilir durumdadır.

uygulama yorumu

basit fakat kullanışlı bir parola yöneticisi. En temel parola yönetimi işlevlerini kısmen rahat bir arayüz altında sunduğu anlaşılıyor. Otomatik doldurma entegrasyonuna sahip olması önemli bir avantaj. Bunlarla birlikte, gelişmiş parola yöneticilerinin sahip olduğu başkaca yeteneklerden de yoksun olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özel form alanları desteğinin çok kısıtlı olması, alt kategori ve etiket desteği gibi ayrıntılı organizasyon araçları barındırmaması, çoklu platform yeteneklerinin sınırlılığı, gelişmiş güvenlik seçeneklerinden ve üçüncü parti güvenlik entegrasyonundan mahrum oluşu, parola oluşturucusunun ayrıntılı seçeneklerden yoksunluğu gibi eksikler bir çırpıda akla gelenler.
Sonuç olarak, lokal ve basit bir parola yöneticisi arayan ama otomatik doldurma konforundan da vazgeçmek istemeyenler için incelenmeye değer bir alternatif.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz