game world

Uygulama açıklaması: 

game world, birbirinden eğlenceli 8 adet oyunuyla, chat özellikleriyle, sohbet odalarıyla, aktivite paylaşımı ve yüzde yüz VoiceOver uyumluluğuyla sosyal tabanlı oyun deneyiminin standartlarını koyuyor. oynayın, ilerleyin, sohbet edin, paylaşın, tebrik edin! sosyalleşerek oynamanın, meydan okurken dostluklar edinmenin ve engelsiz biçimde rakiplerinizle oyun oynamanın keyfini çıkarın.
özellikler:
*içerisinde kızma biraderr, adam asmaca, poker, blackjack ve kelime oyunlarının da olduğu 8 adet oyun.
*tek kişilik ve çok oyunculu oyun seçenekleri.
*oyun odasındaki arkadaşlarınızla, rastgele rakiplerle, rehberinizdeki kişilerle, facebook ve twitter arkadaş ve takipçilerinizle ve bilgisayara karşı mücadele edin.
*oyuncu seviyeleri: oynadıkça ve kazandıkça seviyenizi yükseltin ve ödüller kazanın.
*aktiviteler: oyuncuların başarılarını, kazandıkları oyunları ana sayfanızda görün. tebrik edin veya yorum yazın. böylece rekabetçi ama centilmen bir oyuncu olduğunuzu gösterin, dostlukları pekiştirin.
*arkadaşlıklar: oyuncuları arkadaş olarak ekleyin, profillerini takip edin, istatistiklerini görün, kolayca sohbet edin ve sadece arkadaşlarınızın aktivitelerini görecek şekilde ana sayfanızı filtreleyin.
*chat özelliği: oyuncularla, oyun esnasında yada profillerini ziyaret ettiğinizde bir sohbet başlatın, dostluklar kurun.
*sohbet odaları: sohbet etmek için sohbet odalarını kullanın. yerleşik odaları kullanabileceğiniz gibi kendi chat gruplarınızı da oluşturabilirsiniz.
*lider tablosu: her oyun için ayrı ayrı, günlük yada tüm zamanları kapsayacak şekilde lider tablosunu görün. ayrıntılı istatistiklere ulaşın. rekabeti sayısallaştırın!
*arkadaşlarınızı davet edin: arkadaşlarınızı game world'e davet edin, ödül kazanın.
*mağaza: reklamları kaldırın, extra altın satın alın.
*gelişmiş ayarlar: oyun odası için detaylı ayarlarınızı yapın.
*erişilebilirlik: yukarıdaki her şeyi, yüzde yüz VoiceOver uyumlu biçimde gerçekleştirin. arkadaşlarınızla birlikte engelsiz oyunun keyfini çıkarın.

erişilebilirlik notları

uygulama VoiceOver ile tamamen uyumlu çalışmaktadır. gözlemleyebildiğim tek sıkıntı, lider tablosunda oyuncuların sırası gözükürken seviye ve istatistik bilgiler okunmamakta. çözüleceğini sanıyorum.

uygulama yorumu

bu oyun portalı da tıpkı geliştiricinin diğer oyun portalı olan dice world gibi örnek bir erişilebilirlik performansı sergiliyor. özellikle sosyal entegrasyon ile komuniteyi takip etmeyi sağlayan araçları muazzam. fakat eksikleri de yok değil. en başta, yeterince çok oyunculu oyun yok. şu haliyle oyun biraz kelime bulmacalarını çözüp seviye atlama döngüsünde tıkanmış görünüyor. buna bağlı olarak da sosyal hareketlilik zayıf. şu da var, mesela poker ve blackjack gibi oyunların neden çok oyunculu oynanamadığını anlayamıyorum büyük eksiklik. özellikle kart oyunlarının eksikliği hemen göze batıyor. eğer bir şekilde bu tarz çok oyunculu oyunlar entegre edilebilirse, hali hazırdaki sosyal oyun deneyimi araçlarıyla vazgeçilmez olacaktır.

Uygulama kategorisi: 

Oyunlar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz